Finał UEFA Youth League nie dla Juvenilu

Real Madryt – Benfica 2:4

W meczu półfinałowym UEFA Youth League Juvenil przegrał z Beficą 2:4. Lizbończycy bardzo szybko zdobyli trzy bramki, dzięki czemu od początku byli znacznie bliżej awansu do finału. Królewscy nie mają się czego wstydzić, próbowali podnieść się z beznadziejnej pozycji, ale dziś nie dali rady lepszemu zespołowi.

Z kilku pierwszych strzałów Benfiki można było wnioskować, że Mohamet Ramos, bramkarz Królewskich, nie jest w najlepszej dyspozycji. Na pewno mógł zachować się lepiej przy drugim trafieniu rywala. Już na początku meczu zupełnie bez krycia pozostał João Félix i otworzył wynik spotkania. W 17. minucie strzał w środek bramki oddał João Filipe, ale Ramos sobie nie poradził i po dziecinnym błędzie skapitulował po raz drugi. Królewscy nie potrafili się otrząsnąć i chwilę później stracili kolejnego gola.

Podniesienie się z wyniku 0:3 w 20. minucie było niemożliwe. To jednak nie oznaczało, że Los Blancos położyli się na murawie i czekali na jak najmniejszy wymiar kary. Wręcz przeciwnie. W dalszym ciągu odważnie atakowali i jeszcze w pierwszej połowie zdobyli honorową bramkę. Ładnie w polu karnym odnalazł się Dani Gómez i strzałem w długi róg pokonał Fábio Duarte. W drugiej połowie jeszcze jedno trafienie dla Realu zanotował Jaime Seoane, ale na nic więcej Królewskich nie było dziś stać. W doliczonym czasie gry stracili za to jeszcze jednego gola.

W pierwszym dzisiejszym półfinale w Nyonie Salzburg pokonał Barcelonę 2:1 i to właśnie Austriacy zmierzą się z Benficą, zwycięzcą pierwszej edycji turnieju. Podopieczni Gutiego dziś nie poradzili sobie z drużyną, która od wielu lat jest jedną z najlepszych na Starym Kontynencie. Pokazała pazur, ale miała problemy ze skutecznością. Oddała ponad dwa razy więcej strzałów niż rywal, ale pretensje może mieć tylko do siebie. Po raz trzeci (z czterech edycji) Królewscy znaleźli się jednak w gronie czterech najlepszych zespołów młodzieżowych. To na razie musi wystarczyć.

Real Madryt – Benfica 2:4 (1:3)
0:1 João Félix 5'
0:2 João Filipe 17'
0:3 João Félix 19'
1:3 Dani Gómez 28'
2:3 Seoane 55'
2:4 João Filipe 96'

Real Madryt: Ramos; Hakimi, Álex Martín, Manu Hernando (78' Soti), Francisco García; Valverde, Seoane, Óscar (55' Segura); Alberto (73' Peeters), Dani Gómez, Sergio Díaz.
Benfica: Fábio Duarte; Buta, Rúben Dias, Kalaica, Ricardo Araujo; Diogo Gonçalves, Florentino, Gedson Fernandes, João Filipe, José Gomes (95' Diogo Mendes), João Félix (65' David Tavares).