Porażka Castilli po słabym meczu

Królewscy przegrali z Sestao River

Castilla przegrała z Sestao River 0:1 i nie poprawiła swojej pozycji w tabeli. Królewscy pozostaną na piątym miejscu przynajmniej do jutra. Będą musieli liczyć na potknięcia rywali, żeby dzisiejsza porażka przyniosła jak najmniejsze szkody. Walka o udział w play-offach wkracza w decydującą fazę, więc nie można sobie pozwalać na takie wpadki. Solari znów postawił na ustawienie z Quezadą w linii pomocy, ale tym razem nie funkcjonowało ono tak dobrze, więc już w przerwie Argentyńczyk musiał dokonać zmiany.

Mecz mógł się zacząć perfekcyjnie dla Castilli. Już w drugiej minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Hermoso znalazł się w świetnej sytuacji, ale posłał piłkę w poprzeczkę. Kilkanaście minut później Sestao River odpowiedziało golem, lecz sędzia dopatrzył się spalonego. Gdy minęło pół godziny gry, Baskowie znów ruszyli do ataku i ponownie byli bliscy sukcesu. Zatrzymał ich Carlos Abad, który popisał się znakomitą interwencją. Castilla miała sporo szczęścia, że mogła schodzić na przerwę z czystym kontem.

Solari już w przerwie postanowił dokonać roszady w składzie. Boisko opuścił Abner, a w jego miejsce wszedł Campuzano. Inicjatywa należała jednak do gospodarzy, którzy wysłali Castilli ostrzeżenie, posyłając piłkę w poprzeczkę. Królewscy nie wyciągnęli z tego wniosków i stracili bramkę. Chwilę później bliski doprowadzenia do remisu był Enzo. Francuz zdecydował się na strzał przewrotką, ale futbolówkę po drodze zatrzymał Campuzano. Ofensywne zmiany Solariego nie przyniosły żadnego efektu i ostatecznie Castilla schodziła z boiska pokonana.

Sestao River – Real Madryt Castilla 1:0 (0:0)
1:0 Gaizka Martínez 59’

Sestao River Gorka Magunazelaia, Ander Gago, Egoitz Magdaleno, Jon García, Javier Tarantino, Gaizka Martínez, Rodri Martínez (Adrián Güemes 75’), Armando Corbalán, Leandro Martínez (Álvaro Mier 89’), Ińigo Barrenetxea, Yanis Rahmani (Ander Franco 85’).

Real Madryt Castilla: Carlos Abad, Álvaro Tejero (Achraf Hakimi 53’), Mario Hermoso, Philipp Lienhart (Cristian Cedrés 76’), Abner Felipe (Víctor Campuzano 46’), Javi Muńoz, Federico Valverde, Aleix Febas, Enzo Zidane, Luismi Quezada, Sergio Díaz.