/ BeIN Sports

Carvajal: Zasłużyliśmy na awans

Hiszpan po meczu z Napoli

Real Madryt wygrał z Napoli 3:1 rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Po spotkaniu na Stadio San Paolo wywiadu udzielił Dani Carvajal. Prezentujemy zapis rozmowy z defensorem Królewskich.

Dani, w tym meczu dostałeś sporo kopniaków!
Dostałem w tę samą kostkę w tym tygodniu i wytrzymałem pierwszą połowę z lekkim bólem. Takie jest prawo Murphy’ego: kiedy coś cię boli, to zawsze będą tam trafiać. Teraz mamy pięć dni na przygotowanie się do spotkania z Betisem i mam nadzieję, że będzie dobrze.

Kopniaki po awansie bolą mniej, co?
Jasne. Myślę, że bilans tego meczu jest wyrównany. W pierwszej połowie podchodzili wysoko i sporo się męczyliśmy, by wyjść z tego pressingu. W drugiej odsłonie od bramki Sergio odzyskaliśmy swoją tożsamość. Mieliśmy piłkę, podchodziliśmy z obu stron. Najważniejsze, że znajdujemy się w losowaniu ćwierćfinałów.

W przyszłości trzeba uniknąć takiej gry, jaką prezentowaliście w pierwszej połowie. Trzeba więcej pograć piłką i szybciej wychodzić spod pressingu przeciwnika.
Cóż, to na pewno będą trudne spotkania z rywalami, którzy mają swój styl, jakość, potrafią wywierać pressing. Myślę, że biorąc pod uwagę dwumecz, zasłużyliśmy na awans.

Ramosowi trzeba postawić pomnik teraz? Czy kiedy?
Sergio jest dla nas bardzo ważny. Udowodnił to kolejny raz. Gratuluję mu i mam nadzieję, że będzie strzelał dla nas kolejne bramki.