Oceny zawodników po meczu z Napoli

Jak grali nasi?

Real Madryt wygrał z Napoli 3:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Cover, El Jarek, Klatus, Leszczu, Paczi, Piwwwko i Zuza. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 1244 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrał kneja. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy.

Keylor Navas
Jeszcze w weekend był najlepszym graczem Realu Madryt na boisku, a wczoraj właściwie jako jedyny zawiódł. Przez ponad 90 minut Napoli oddało dwa celne strzały i niestety to wystarczyło, by bramkarz skapitulował. Popełnił duży błąd w ustawieniu, a podczas próby interwencji wyglądał po prostu źle.

Daniel Carvajal
Powrót w wielkim stylu! Kiedy Nacho czy Danilo grali na prawej stronie obrony nie mieli takiej siły przebicia w ofensywie, a Carvajal już po osiemnastu minutach popisał się prześliczną asystą. Do tego był bardzo solidny w defensywie. Tęskniliśmy, Dani.
Raphaël Varane
Nie było fajerwerków, ale z jego strony to nie tego oczekiwali Królewscy. Oczekiwali solidności i pewności i niemal jak zawsze właśnie te cechy otrzymali od Francuza. Był skrupulatny i dobrze radził sobie z atakującymi Napoli.
Sergio Ramos
Już na samym początku meczu miał problemy zdrowotne, ale postanowił pozostać na murawie. Mimo kilku mniejszych pomyłek ma za sobą całkiem udane zawody. Zagrał na swoim solidnym poziomie.
Marcelo
Mimo że Królewscy wrócili do gry czterema obrońcami, Brazylijczyka trudno traktować jako defensora. Zwłaszcza że naprawdę bardzo rzadko widzieliśmy go na swojej połowie. Na szczęście teraz działało to na korzyść Los Blancos. Zawsze tworzył dodatkową możliwośc do rozegrania i był dużym zagrożeniem na lewej flance. Niestety zabrakło mu koncentracji w kluczowych momentach pod bramką Pepe Reiny.
Luka Modrić
Fenomen. Znakomicie współpracował z Benzemą i Jamesem, a kiedy trzeba było, pojawiał się między liniami Napoli czy głęboko się cofał. Od pierwszej do ostatniej minuty był dyrygentem światowej klasy. Szkoda jedynie, że znów nie miał szczęścia przy strzałach.
Casemiro
ĄQué golazo! Brazylijczyk popisał się fenomenalnym trafieniem, ale podczas analizy jego występu trzeba cofnąć się o kilka sekund. To właśnie on chwilę wcześniej odzyskał piłkę na połowie rywala. Tak też grał Case w drugiej połowie – nieustępliwie, skutecznie w odbiorze, a jak trzeba było potrafił popisać się fenomenalnym strzałem.
Toni Kroos
Maestro. Poza przepięknym golem dorzucił ogromną pewność w rozegraniu piłki, przyspieszenie i regulację tempa gry. Kapitalne przerzuty rozbijały defensywę Napoli, dzięki czemu Real Madryt miał szansę na stworzenie przewagi na prawym skrzydle.
James Rodríguez
Pozostał nieco w cieniu piłkarzy środka pola, jednak zagrał kolejny dobry mecz. Zakończył go bez gola czy asysty, ale miał udział choćby przy trafieniu Benzemy. Walczył też w odbiorze i brał udział w pressingu jeszcze na połowie Napoli. Może być z siebie zadowolony, choć na pewno nie ma ryzyka popadnięcia w samozachwyt.
Karim Benzema
Och Karim! Największe pozytywne zaskoczenie wczorajszego spotkania. Na początku był niemal wszędzie i było widać, że znakomicie się czuje. Bardzo dobrze dogadywał się z Ronaldo i Modriciem, a do tego strzelił ważnego gola. Licznik zatrzymał się na jednej bramce, jednak gdyby miał więcej szczęścia, mógłby być absolutnym bohaterem.
Cristiano Ronaldo
Rzadko zdarza się, by Portugalczyk nie zdobył gola, a i tak zbierał właściwie same pochwały. Tak było właśnie wczoraj. Zaliczył asystę po świetnej akcji, w której położył Koulibaly'ego i dograł do Kroosa. To jednak nie wszystko – zaliczył najwięcej kluczowych podań i grał znacznie bardziej altruistycznie niż zazwyczaj. Zabrakło mu skuteczności, ale to, czym się możemy pocieszać to coraz lepsze przygotowanie fizyczne.