Real Madryt B - Rayo Vallecano 2:2

Derby na remis. Universidad zmniejszyło stratę do Realu do 2 punktów...

Po emocjonującym meczu Real Madryt B zremisował 2:2 z Rayo Vallecano w meczu 23. kolejki Segunda Division B. Mecz obserwowali m.in. Arrigo Sacchi i Emilio Butragueno. Minigalacticos zachowali pozycję lidera, ale mają już tylko 2 punkty przewagi nad Universidad Las Palmas.

Juan Ramon Lopez Caro wystawił dziś ten sam skład, który ostatnio rozgromił 4:0 Navalcarnero. Pierwszy kwadrans meczu to przewaga gospodarzy. Swoje okazje mieli Trashorras, Soldado i Jurado, lecz żaden z nich nie zdołał pokonać Segury. Sztuka ta udała się Juanfranowi w 21. minucie; Juan wykorzystał podanie Jurado. Do przerwy 1:0 dla Realu B.

Druga połowa zaczęła się wspaniale, ale... dla Rayo, bowiem już w 46. minucie Lima doprowadził do wyrównania. Była to pierwsza akcja drugiej części meczu... Gospodarze odpowiedzieli po 9 minutach: Adrian Martin potężnym strzałem zmienił wynik na 2:1. Po drugiej bramce dla Realu inicjatywę przejęli goście, co dało efekt w postaci bramki Collantesa w 70. minucie.

Do końca meczu wynik się nie zmienił; większe szanse na strzelenie zwycięskiej bramki mieli gospodarze. Goście kończyli mecz w dziewięciu: w 85. minucie czerwoną kartkę otrzymał Lima, 5 minut później p. Gonzalez wyrzucił z boiska Armentano.

Tak więc mieliśmy dziś remis ze wskazaniem na Real Madryt B. Rayo Vallecano było wymagającym rywalem, ale aż żal się robi drużyny, którą wciąż rządzi p. Maria Teresa Rivero, gdy przypomnimy sobie o tym, iż jeszcze niedawno team z Estadio Vallecas grał derby z Królewskimi - w Primera Division.

23. kolejka Segunda Division (grupa 1): Real Madryt B - Rayo Vallecano 2:2 (Juanfran 21, Adrian Martin 55 - Lima 46, Collantes 70)
Real Madryt B: Diego Lopez - Palencia, Arbeloa, Sergio (75. Angelo), Paredes; Jotha, Trashorras, Juanfran, Jurado, Adrian Martin; Soldado (68. Barral).
Rayo Vallecano: Segura - Mario, Freijo, Lima, Gurrutxaga (57. Palacios); Gomis, Iriney, Borja, Collantes (72. Jurado); Juanma; Geni (45. Armentano).
Sędziował Gonzalez Gonzalez. Żółte kartki: Adrian Martin, Sergio i Trashorras (Real) oraz Gurrutxaga i Lima (Rayo). Czerwone kartki: Lima i Armentano (Rayo).