Meksykański Club América w półfinale z Realem

Mecz w czwartek o 11:30

Club América pokonał dziś południowokoreański Jeonbuk Hyundai 2:1 i zmierzy się tym samym z Realem Madryt w półfinale klubowych mistrzostw świata. Awans zapewniły dwa gole Argentyńczyka Silvio Romero. Jednak to Koreańczycy pierwsi wyszli na prowadzenie. W 23. minucie bramkę na 1:0 zdobył Kim Bo-Kyung.

W drugiej połowie do remontady doprowadził Romero. Najpierw w 58. minucie umieścił piłkę w siatce po strzale głową. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania ustalił wynik meczu. Piłka trafiła do niego po rzucie rożnym, Romero uderzył z woleja i podwyższył na 2:1. Zawonicy Jeonbuka mieli przy tej akcji podwójnego pecha – najpierw niefortunnie wybyli piłkę prosto pod nogi Romero, a następnie po strzale Argentyńczyka piłka odbiła się rykoszetem od nóg jednego z obrońców.

Club América to zespół, który walczy obecnie o mistrzostwo w meksykańskiej Primera División. Tamtejsza liga rozgrywana jest w systemie ligowo-pucharowym. Po rundzie zasadniczej osiem najlepszych drużyn walczy o mistrzostwo. Czwartkowy rywal Królewskich dotarł do finału, w którym zmierzy się z Tigres. Z kolei półfinałowy mecz z Realem Madryt zostanie rozegrany 15 grudnia o 11:30 (naszego czasu) w Jokohamie.