Remis Hiszpanii w szlagierze grupy G

Włochy – Hiszpania 1:1

Reprezentacja Hiszpanii zremisowała w Turynie z Włochami 1:1. Pełny mecz rozegrali Sergio Ramos i Dani Carvajal, z ławki rezerwowych na murawie pojawili się Nacho i Álvaro Morata. Bramkę dla ekipy Julena Lopeteguiego zdobył Vitolo, który wykorzystał błąd Gianluigiego Buffona, później Daniele De Rossi odpowiedział trafieniem z rzutu karnego. Po dwóch meczach eliminacyjnych obie ekipy mają po cztery oczka.

Dwóch zawodników Realu Madryt rozpoczęło mecz na szczycie grupy G w pierwszej jedenastce – tradycyjnie z opaską kapitana wystąpił Sergio Ramos, a w składzie pojawił się też Dani Carvajal. Julen Lopetegui szybko musiał sięgnąć także po Nacho, ponieważ urazu nabawił się Jordi Alba. Wychowanek Królewskich zajął miejsce na lewej stronie defensywy. W pierwszej połowie La Furia Roja grała znacznie lepiej i bardzo pewnie z tyłu. Włosi nie oddali na bramkę Davida de Gei ani jednego strzału. Z dobrej strony pokazali się Andrés Iniesta i David Silva, ale pod bramką Buffona nieco się gubili, przez co do przerwy wynik na tablicy wciąż pokazywał bezbramkowy remis.

Wreszcie pogubił się sam Gigi Buffon. Po prostopadłym podaniu Busquetsa do Vitolo bramkarz Juventusu miał – a przynajmniej tak to wyglądało – wszystko pod kontrolą, ale za polem karnym fatalnie się pomylił i nie trafił w piłkę. Skrzydłowy Sevilli nie miał problemu z trafieniem do pustej bramki, dzięki czemu Hiszpania wyszła na prowadzenie i mogła kontynuować swoją grę.

Włosi ruszyli nieco do gry, a La Roja ograniczyła się dwóch metod – utrzymywania piłki na swojej połowie i długich piłek na Diego Costę. Napastnik Chelsea po raz kolejny udowodnił jednak, że ma problemy z głową. Nie chodzi oczywiście o pojedynki powietrzne. Felix Brych mógł i powinien wyrzucić go z boiska, kiedy atakujący długo po jego gwizdku wykopał piłkę w trybuny. Już wcześniej miał żółtą kartkę, ale sędzia się zlitował. Chwilę później na murawie pojawił się Álvaro Morata. Wejście napastnika nie zmieniło obrazu meczu. 10 minut przed końcem nie popisał się Sergio Ramos, który sprokurował czwarty rzut karny w tym sezonie. Éder ubiegł stopera Realu Madryt, a ten zdołał zatrzymać go niezgodnie z przepisami. Daniele De Rossi pewnie wykorzystał jedenastkę.

Włochy – Hiszpania 1:1 (0:0)
0:1 Vitolo 55' (asysta: Busquets)
1:1 De Rossi 82' (rzut karny)

Hiszpania: De Gea; Carvajal, Ramos, Piqué, Alba (22' Nacho); Busquets, Koke, Iniesta; Vitolo (84' Thiago), Costa (67' Morata), Silva.

Włochy: Buffon; Barzagli, Bonucci, Romagnoli; Florenzi, Parolo (76' Belotti), De Rossi, Montolivo (30' Bonaventura), De Sciglio; Éder, Pellè (59' Immobile).