Real Madryt B – Celta B 1:4

Fatalnie rozpoczęli ten rok podopieczni Lopeza Caro; nie stracili jednak pozycji lidera...

W piątek z optymizmem pisaliśmy o sytuacji w Realu Madryt B, dziś zostaliśmy sprowadzeni na ziemię. Nasza drużyna przegrała u siebie z Celtą Vigo B aż 1:4.

Początek meczu to przewaga drużyny prowadzonej przez Lopeza Caro. Pierwszą okazje zmarnował Soldado, następną – Trashorras i Juanfran. Jak to się często zdarza, niewykorzystane sytuacje zemściły się. W 7. minucie wyprowadził gości na prowadzenie Roberto. Jedna kontra odmieniła całkowicie sytuacje na boisku.

Cztery minuty później było już 0:2, bowiem Diego Lopeza pokonał były zawodnik Królewskich, Toni Moral. Do przerwy utrzymał się rezultat 0:2. Jeszcze w pierwszej połowie Juan Ramon Lopez Caro wprowadził na boisko drugiego napastnika Davida Barrala, lecz ta zmiana nie dała oczekiwanych rezultatów. Obie drużyny kończyły pierwszą połowę w dziesiątkę, bowiem sędzia, Perez Rivero, wyrzucił z boiska Adriana Martina i Roberto. Czerwona kartkę otrzymał także trener Blancos Lopez Caro.

W drugiej połowie pojawili się na boisku rekonwalescent Jurado oraz Alex Perez. Obie zmiany nie przyniosły jednak efektu. Bardzo dobrze grający goście z Galicii dobili naszą drużynę w 63. minucie; autorem bramki był Marić.

W 86. minucie honorową bramkę dla Realu strzelił Soldado (12 gol w sezonie). Jednak już minutę później wynik na 4:1 dla Celty ustalił zdecydowanie najlepszy zawodnik w drugiej odsłonie gry – Marić.

Wynik dzisiejszego meczu jest wręcz szokujący. Real Madryt B, lider grupy 1 Segunda Division, bardzo rzadko tracący bramki, został rozgromiony w Ciudad Deportiva de Las Rozas przez drużynę z dolnej połówki tabeli! Mimo tego wyniku, nasza drużyna – z 38 punktami – wciąż lideruje swej grupie, bowiem Universidad Las Palmas (36 pkt.) zremisował z Atletico B 0:0. trzecie w tabeli (33 pkt.) Rayo Vallecano przegrało na wyjeździe ze słabym Playas Jandia... 1:4.

18. kolejka Segunda Division B, grupa 1:
Real Madryt B – Celta Vigo B 1:4 (Soldado 86 – Roberto 7, Toni Moral 11, Marić 63 i 87)
Real B: Diego Lopez – Palencia, Angelo, Paredes, Victor Blanco (56. Alex Perez); Jotha (46. Jurado), De la Red; Adrian Martin, Trashorras (30. Barral), Juanfran; Soldado.
Celta B: Sergio – Jesus, Richi, Jorge Rodriguez, Pablo; Rubio, Curro, Miguel, Toni Moral (89. Nacho) (91. Campillo); Goran, Edgar (75. Tachi).
Sędziował: Perez Rivero. Żółte kartki: De la Red i Adrian Martin (gospodarze) oraz Richi, Toni Moral, Curro i Roberto (goście). Czerwone kartki: Adrian Martin i Lopez Caro (gospodarze) oraz Roberto (goście).

(Na zdjęciu Walter Samuel obserwujący dzisiejszy mecz)