Juvenil A za burtą UEFA Youth League

Królewscy przegrali 1:3 z PSG

PSG pokonało Real Madryt 3:1 i wystąpi w finale UEFA Youth League. Tam już na paryżan czeka Chelsea, która broni tytułu wywalczonego przed rokiem. Dzisiaj na Colovray Stadium w Nyonie mogliśmy obserwować bardzo wyrównanie spotkanie. Jeden i drugi zespół potrafił ukąsić, ale jednocześnie piłkarze bardzo uważnie podchodzili do gry obronnej. Wydawało się, że o awansie będą musiały przesądzić rzuty karne, lecz PSG w ostatnich minutach zdołało strzelić gola, co zupełnie wytrąciło Blancos z równowagi.

Real Madryt od początku zdecydowanie ruszył do ataku i już w pierwszych minutach meczu potrafił stworzyć zagrożenie pod bramką paryżan. Jednak odpowiedź Francuzów była natychmiastowa i bardzo skuteczna. Edouard próbował podawać piłkę, ale ona po drodze odbiła się od Hakimiego i wpadła do siatki obok bezradnego Zidane’a. Stracony gol nieco podciął skrzydła madrytczykom i jednocześnie dodał animuszu paryżanom. Taki stan rzeczy utrzymał się do 32. minuty, wtedy w pole karne wpadł Lazo i został sfaulowany przez Georgena. Do wykonania jedenastki podszedł Borja Mayoral i doprowadził do wyrównania, zdobywając swojego ósmego gola w UEFA Youth League w tym sezonie.

Kilka minut po zmianie stron Real Madryt powinien prowadzić 2:1. W znakomitej sytuacji, po podaniu Mayorala, znalazł się Lazo, ale bezbłędnie w bramce spisał się Descamps. Później obie drużyny przede wszystkim skupiały się na obronie, nie starały się podejmować ryzyka, dlatego dogodnych sytuacji był niewiele. Taki stan rzeczy utrzymał się do 85. minuty, wtedy wszystko się Królewskim rozsypało. Najpierw Kanga zdobył gola na 2:1, następnie drugą żółtą kartkę obejrzał Lazo, a na sam koniec awans Paryżan przypieczętował Augustin.

Real Madryt – PSG 1:3 (1:1)
0:1 Achraf Hakimi 5’ (samobójczy)
1:1 Borja Mayoral 33’ (rzut karny)
1:2 Aka Wilfride Kanga 85’ (asysta: Christopher Nkunku)
1:3 Jean-Kévin Augustin 90’ (asysta: Christopher Nkunku)

Real Madryt U-19: Luca Zidane, Dani Fernández, Javier Sánchez, Álex Salto, Achraf Hakimi, Álvaro Fidalgo (Jaime Seoane 63’), Aleix Febas, Óscar Rodríguez (Mario Rodríguez 85’), Cristian Cedrés, José Lazo ( 89’), Borja Mayoral.

PSG U-19: Rémy Descamps, Alex Georgen, Félix Eboa Eboa, Mamadou Doucouré, Fodé Toure, Yohann Demoncy, Lorenzo Callegari (Antoine Bernede 34’), Christopher Nkunku, Odsonne Edouard (Nanitamo Ikone 61’), Yakou Meité (Aka Wilfride Kanga 71’), Jean-Kévin Augustin.