Oceny zawodników po meczu z Celtą

Jak grali nasi?

Real Madryt wygrał z Celtą Vigo 3:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, Cover, El Jarek, Leszczu, Mateo, Piwwwko, Serpico i Zuza. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 1843 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 40 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrał kokardka_989. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy.

Keylor Navas
Nie ma nic do udowodnienia. Pokazał już, że jest bramkarzem klasy światowej i wczoraj znów zaprezentował swoją najlepszą wersję. W pierwszej połowie ratował Królewskich raz za razem i trudno sobie wyobrazić, z jakim wynikiem skończyłby jego zespół, gdyby między słupkami stał ktoś inny. Ktoś chyba czuwał nad połączeniem Madryt–Manchester ostatniego dnia okienka transferowego.

Danilo
Wczoraj w Vigo widzieliśmy jego dwie wersje. Tę ofensywną musimy pochwalić – pomagał Lucasowi Vázquezowi, brał udział w akcjach do przodu, a swój występ udokumentował ładną bramką. W obronie tak dobrze jednak nie było. Kilka razy Nolito radził sobie z nim bez większych problemów i Danilo musiał liczyć na asekurację ze strony Casemiro czy Varane'a. Mimo wszystko w grze ofensywnej jest znaczny postęp.
Raphaël Varane
W pierwszej połowie jego złe wybicie piłki przyniosło Orellanie fantastyczną okazję, ale później Francuz spisywał się poprawnie. Przytrafił mu się błąd techniczny, ale szybko sam go naprawił. Poza tym Iago Aspas nie miał przy nim łatwego życia, a Varane dobrze radził sobie z dośrodkowaniami Celty.
Sergio Ramos
Zagrał podobnie jak Varane, ale raczej unikał błędów. W drugiej połowie to po jego ofensywnym wyjściu rozpętała się awantura, po której z boiska wyleciał Cabral. Niezły występ kapitana.
Marcelo
Dwie sytuacje na długo zapadną w pamięci – kiedy Keylor wreszcie został(by) pokonany, to własnie Marcelo wybił piłkę z bramki. W samej końcówce przesądził o wyniku meczu i postawił kropkę nad i. Do tego w obronie nie najgorzej radził sobie z Orellaną. Czuł się dosyć swobodnie i pod nieobecność kilku zawodników z przodu znów wyrażał sporo chęci do brania odpowiedzialności na siebie.
Luka Modrić
Wrócił do pierwszej jedenastki po urazie i było widać, że nie jest jeszcze w odpowiedniej dyspozycji fizycznej. Dosyć dyskretny występ Lukity. Nie wojował z przodu, a z tyłu też nie był zbyt widoczny. Nie popełniał jednak błędów i w ogólnym rozrachunku nie zagrał źle.
Casemiro
Znów walczył za dwóch albo i trzech. Niejednokrotnie pomagał stoperom i asekurował zapędzajacego się do przodu Danilo, a kiedy trzeba było, wspierał także stoperów. Tym razem nie zapędzał sie do przodu, ale i tak był bliski zdobycia gola, kiedy po rzucie rożnym jego strzał wybił jeden z obrońców Celty. Na dziś jest pewnym punktem drużyny i trudno sobie wyobrazić, żeby stracił miejsce w składzie.
Toni Kroos
Nie zagrał tak dobrze jak w Paryżu, ale widać progres względem pierwszych meczów sezonu. Tym razem nie wykręcał świetnych statystyk celnych podań i w duzej mierze musiał pomagać w defensywie – stąd aż cztery popełnione faule. Niezły mecz, ale szału nie zrobił. Mimo wszysztko poprawnie wykonał to, co miał do zrobienia.
Lucas Vázquez
Ten chłopak coraz bardziej przypomina Callejóna. Nie jest wybitny w żadnej dziedzinie piłkarskiego abecadła, ale we wszystkim jest po prostu solidny. Wczoraj dorzucił kolejną asystę, a do tego ponownie harował w obronie. Szkoda, że w drugiej połowie poczuł się zbyt pewnie i w dobrej sytuacji nie pokonał Sergio. Znów trudno się jednak do niego przyczepić. W bardzo dobrym stylu spłaca zaufanie, jakim obdarzył go Benítez.
Cristiano Ronaldo
Portugalczyk nie jest w zbyt dobrej formie i wciąż widać u niego wielkie pole do poprawy. Wczoraj spełnił swoje zadanie – strzelił bramkę po niezłej akcji z Lucasem Vázquezem. W drugiej połowie pomógł Hiszpanowi w wypracowaniu sytuacji, w której wyszedł on sam na sam z Sergio. Mankamentów w grze Ronaldo wciąż jest jednak sporo. Oby po powrocie Karima wrócił na swój najlepszy poziom.
Jesé
Nie zagrał spektakularnie, ale mamy wrażenie, że i tak wykonał wszystkie polecenia trenera. Wspierał Marcelo na lewej stronie, a do tego zaliczył przytomną asystę. Może na pisanie o powrocie do formy jest jeszcze trochę za wcześnie, ale w ostatnich meczach rzeczywiście widać u niego progres.