Chorwacja nie składa broni

Zagrali Modrić i Kovačić

Chorwaci pokonali 3:0 Bułgarów w meczu grupy H eliminacji mistrzostw Europy. Bramki strzelili Ivan Perišić, Ivan Rakitić oraz Nikola Kalinić.

Spotkanie świetnie zaczęło się dla Chorwatów, bo już w drugiej minucie wyszli na prowadzenie. Szybko rozegrany rzut wolny, piłka do Luki Modricia, a pomocnik Realu nie zastanawiał się długo i dostrzegł wbiegającego w pole karne Ivana Persicia, który po podaniu z niemal połowy boiska stanął oko w oko z Mitrevem i otworzył wynik meczu. Tuż przed przerwą Vatreni zadali jeszcze jeden cios. Świetna koronkowa akcja w polu karnym, taconazo Kalinicia i pewny strzał Rakiticia – 2:0.

Na drugą połowę nie wybiegł już Modrić, którego zmienił Milan Badelj. Nie wiadomo jeszcze, dlaczego Luka nie pojawił się boisku po przerwie, ale pozostaje nam mieć nadzieję, że Ante Čačić postanowił tylko dać mu odpocząć i nie jest to spowodowane żadnym urazem. Pomimo braku pomocnika Królewskich Chorwaci i tak kontrolowali przebieg meczu, długo utrzymując się przy piłce i wymieniając multum podań – spora też w tym zasługa Mateo Kovačicia, który zaliczył bardzo dobre zawody. Przewagę udokumentowali też golem. Na niecałe dziesięć minut przed końcem Kalinić wykorzystał podanie Perišicia i ustalił wynik meczu na 3:0. W końcówce czerwoną kartkę obejrzał jeszcze wprowadzony wcześniej na plac gry Duje Čop, ale nie miało to już żadnego wpływu na przebieg pojedynku.

Chorwaci wygrali i nadal mają szansę na bezpośredni awans do turnieju we Francji. Ekipa Čačicia musi jednak wygrać mecz z Maltą i liczyć na potknięcie Norwegów w meczu z Włochami.

Chorwacja – Bułgaria 3:0 (2:0)
1:0 Perišić 2'
2:0 Rakitić 42'
3:0 Kalinić 81,

Skład Chorwacji: Subašić; Srna, Ćorluka, Vida, Pivarić; Modrić (46' Badelj), Kovačić, Perišić, Rakitić, Pjaca (60' Cop); Kalinić (86' Kramarić).