Wygrana Norwegii i kilka minut Ødegaarda

Piłkarz Castilli pojawił się na boisku w drugiej połowie

Reprezentacja Norwegii pokonała Maltę 2:0 i umocniła się na drugim miejscu w tabeli grupy H w eliminacjach do mistrzostw Europy. Podopieczni Pera-Mathiasa Høgmo wyszli na prowadzenie w 19. minucie za sprawą Tetteya, a parę minut po rozpoczęciu drugiej połowy podwyższyli wynik meczu po golu Søderlunda.

Kilka chwil po objęciu dwubramkowego prowadzenia, Høgmo zdecydował się wpuścić na plac gry Martina Ødegaarda, dla którego był to siódmy mecz w seniorskiej reprezentacji. 16-latek pomógł kolegom z drużyny kontrolować przebieg spotkania, pokazał kilka udanych zagrań, ale niczym szczególnym nie zaskoczył. Norwedzy zagrają we wtorek z Włochami o awans i pierwsze miejsce w grupie i niewykluczone, że zawodnik Castilli wybiegnie na ten mecz w wyjściowej jedenastce.

Norwegia – Malta 2:0 (1:0)
1:0 Tettey 19'
2:0 Søderlund 52'

Skład Norwegii: Nyland; Elabdellaoui, Hovland, Forren, Aleesami; Skjelbred (53' Ødegaard), Tettey, Johansen, Berget (84' Berisha); Henriksen i Søderlund (77' King).