NieRealna Hiszpania jedzie na EURO

<i>La Furia Roja</i> awansowała bez piłkarzy Królewskich

Reprezentacja Hiszpanii pokonała 4:0 Luksemburg na Estadio Las Gaunas. Po dwa gole strzelili Paco Alcácer i Santi Cazorla. Dzięki tej wygranej i porażce Słowaków z Białorusinami, podopieczni Vicente del Bosque zapewnili już sobie awans do mistrzostw Europy z pierwszego miejsca w grupie C.

La Furia Roja była zdecydowanym faworytem tego meczu, ale pomimo pewnej wygranej i awansu, ma wiele powodów do zmartwień. Już po dziesięciu minutach gry boisko musiał opuścić David Silva, który skręcił kostkę, ale nie był to koniec złych wiadomości dla kibiców. Dwadzieścia minut później Álvaro Morata został zniesiony na noszach i wstępne diagnozy mówią, że wychowanek Królewskich złamał kość strzałkową, przez co będzie pauzował minimum przez cztery miesiące. Moratę zastąpił Alcácer i w drugiej połowie dwukrotnie trafił do siatki.

Na boisku nie pojawił się żaden piłkarz Realu Madryt. Isco cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych, a Nacho przed spotkaniem został odesłany na trybuny. Statystycy odnotowali już, że był to pierwszy mecz w historii reprezentacji Hiszpanii w eliminacjach do mistrzostw Europy, w którym w wyjściowej jedenastce nie pojawił się żaden piłkarz Królewskich.

Hiszpania – Luksemburg 4:0
1:0 Cazorla 42'
2:0 Alcácer 67'
3:0 Alcácer 80'
4:0 Cazorla 85'

Skład Hiszpanii: Casillas; Juanfran, Bartra, Piqué, Jordi Alba; Busquets, Cazorla, Cesc; Silva (10' Mata), Pedro (77' Nolito) i Morata (33' Alcácer).