Bramkowy debiut Mayorala

Hiszpania pokonała Gruzję 5:2

Hiszpania pokonała Gruzję 5:2 w eliminacjach do mistrzostw Europy do lat 21. Spotkanie rozegrano w Tbilisi, a w podstawowym składzie znaleźli się między innymi Asensio i Vallejo. Borja Mayoral na debiut musiał poczekać na ławce rezerwowych. Mecz rozpoczął się znakomicie dla Hiszpanów. Deulofeu dograł piłkę w pole karne, a Munir wpakował ją do siatki już w 2. minucie. Gruzini odpowiedzieli niemal natychmiast. Tsintsadze wykonywał rzut wolny ze znacznej odległości, ale i tak zdołał wpisać się na listę strzelców. Zamysłem zawodnika gospodarzy było dośrodkowanie, lecz błąd popełnił Arrizabalaga.

W drugiej połowie zapachniało niespodzianką. Lobżanice popisał się fantastyczną bramką, wyprowadzając tym samym Gruzję na prowadzenie (tego gola można zobaczyć tutaj). Celades zareagował od razu, wpuszczając na murawę Mayorala, dla którego to był debiut w reprezentacji do lat 21. La Rojita bardzo szybko doprowadziła do remisu. Ponownie asystował Deulofeu, a piłkę głową do siatki skierował Asensio. Minęło ledwie kilka minut, a było już 3:2 dla Hiszpanii. Saúl sprytnie podał do Mayorala, a napastnik Castilli okrasił debiut golem. Kolejna bramka to popis Munira, który minął obrońcę rywali, wpadł w pole karne i posłał futbolówkę do siatki. Wynik w ostatniej minucie podstawowego czasu gry ustalił Ceballos po znakomitym rozegraniu piłki z José Rodriguezem.

Hiszpanie mają po dwóch meczach komplet punktów. Za kilka dni na Teneryfie czeka ich poważniejszy sprawdzian, bowiem podejmą reprezentację Szwecji. Będzie to szansa na kolejny występ Mayorala, który w Tbilisi pokazał się z dobrej strony, podobnie jak Asensio.

Gruzja – Hiszpania 2:5 (1:1) SKRÓT
0:1 Munir El Haddadi 2’ (asysta: Gerard Deulofeu)
1:1Mate Tsintsadze 4’
2:1 Saba Lobżanidze 60’
2:2 Marco Asensio 62’ (asysta: Gerard Deulofeu)
2:3 Borja Mayoral 67’ (asysta: Saúl Ńíguez)
2:4 Munir El Haddadi 73’
2:5 Dani Ceballos 90’(asysta: José Rodríguez)

Hiszpania: Kepa Arrizabalaga, Javier Manquillo, Jorge Meré, Jesús Vallejo, Rubén Duarte, Saúl Ńíguez, Óliver Torres, Marco Asensio, Gerard Deulofeu (José Rodríguez 85’), Samu Castillejo (Borja Mayoral 61’), Munir El Haddadi (Dani Ceballos 77’).