Świetna defensywa powstrzymała Obradoiro

Real Madryt wraca do wygrywania (91:73)

Koszykarze Realu Madryt wreszcie zaprezentowali się godnie od samego początku spotkania i bez żadnego kłopotu pokonali w Palacio de los Deportes zawodników Rio Natura Monbus Obradoiro, różnicą osiemnastu punktów (91:73). Królewscy odnieśli dziesiąte zwycięstwo w Lidze Endesa i wyprzedzili w tabeli Unicaję.

Początek spotkania przesądził o jego dalszych losach, a rozpoczęło się ono pomyślnie dla miejscowych, od sześciu punktów z rzędu. Najbardziej cieszyła jednak ich dobra obrona, pressing stawiany na całej połowie i kilka przechwytów. Przeciwnicy przez siedem pierwszych minut musieli zadowolić się zdobyczą o wartości ledwie jednego punktu (12:1). Mierzyli się z rywalem, który wreszcie wskoczył na wysoki poziom gry.

Siedemnaście punktów przewagi po kwarcie otwierającej pojedynek (24:7) było już solidną zaliczką. Podopieczni Pabla Lasa poczuli się z nią zbyt pewnie, zaczęli tracić piłki i punkty (24:15). Obyło się bez nerwów, bowiem reakcja gospodarzy była natychmiastowa. Dwa cenne trafienia zaliczył Felipe Reyes, Facundo Campazzo podkręcił tempo rozgrywania akcji, natomiast cała piątka obecna na parkiecie broniła z dużym zaangażowaniem, nierzadko podwajając rywali. Przewaga została utrzymana, co do punktu (45:28).

Madrytczycy pozwalali przeciwnikom po przerwie na więcej, zwłaszcza na obwodzie, lecz mogli sobie na to pozwolić ze względu na dobrą grę w ataku i niezmienną różnicę dzielącą oba zespoły. Stracili w sumie aż dwadzieścia trzy piłki, o pięć więcej od gości, czego po końcowej przewadze w ogóle nie widać. Półtorej minuty na pokazanie się otrzymał również młody Santiago Yusta, co tylko potwierdza przekonanie o końcowym wyniku tak zawodników, jak i trenera.

91 – Real Madryt (24+21+22+24): Llull (20), Fernández (9), Mačiulis (3), Nocioni (17), Bourousis (2) – Rivers (4), Campazzo (11), Reyes (7), Ayón (7), Yusta (2), Carroll (9).

73 – Rio Natura Monbus Obradoiro (7+21+20+25): Pozas (-), Pumprla (3), Corbacho (9), Triguero (11), Kleber (10) – Miller (-), Waczyński (14), Cárdenas (-), Giannopoulos (6), Chagoyen (-), Nankivil (6), Luz (14).