Dobra passa Castilli trwa

Drużyna Zidane'a zremisowała z Tudelano

Real Madryt Castilla nie przestaje punktować. Podopieczni Zinédine'a Zidane'a i Santiago Sáncheza zremisowali z Tudelano 1:1, chociaż młodzi zawodnicy Królewskich nie mogą być zadowoleni z wyniku – w osiemdziesiątej minucie rzutu karnego nie wykorzystał bowiem Álvaro Medrán.

Po fatalnym początku sezonu Castilla szybko wygrzebała się z dolnej strefy i coraz mocniej naciska na drużyny w czołówce. Przed czternastą kolejką miała tylko trzy punkty do lidera. Wydawało się, że madrytczycy są na dobrej drodze, by zrobić kolejny krok w górę tabeli, ale po bramce Álvaro rywale odpowiedzieli trafieniem Jonathana Apesteguíi z rzutu karnego. Asystę przy trafieniu dla Królewskich zaliczył Burgui, który w poprzednim meczu drugiego zespołu doznał kontuzji.

W drugiej części meczu Castilla znowu była stroną przeważającą, a niezłe okazje zmarnowali Álvaro i Raúl de Tomás – górą w pojedynkach z atakującymi Królewskich był bramkarz gospodarzy. W 62. minucie doszło do niecodziennej sytuacji – sędzia liniowy doznał kontuzji, dlatego spotkanie zostało przerwane na osiem minut. W samej końcówce najlepszą szansę na bramkę zmarnował Medrán, ale i w tym starciu lepszy był bramkarz Pagola, który wpuścił najmniej bramek z bramkarzy występujących w drugiej grupie Segunda División B.

Castilla nie zagrała spektakularnego meczu, ale nie może być zadowolona z remisu. Znów miała przewagę, znów była drużyną lepszą, ale nieskuteczność pod bramką rywala czy forma golkipera przeciwników nie pozwoliły jej sięgnąć po trzy punkty. Madrytczycy są jednak niepokonani od ośmiu spotkań. Do liderującej Hueski tracą jednak pięć oczek, o trzy więcej niż do strefy barażowej.

Tudelano – Real Madryt Castilla 1:1 (1:1)
0:1 Álvaro 21'
1:1 Jonathan Apesteguía 36'

Tudelano: Pagola; Fernando Delgado, Alberto Morgado, Jonathan Apesteguía, Mario; Víctor Bravo, Óscar Reche, Juan Pablo Azpilicueta, Lucho (71' Nandi), Álex Sánchez (87' Fernando Lumbreras), Julen Gońi (45' David Martín).
Real Madryt Castilla: Rubén Yáńez; Guillermo Varela, Jaime Sánchez, Derik, Noblejas; Lucas Torró, Javi Muńoz (87' Marcos Llorente); Álvaro, Álvaro Medrán, Burgui (87' Juanjo Narváez); Raúl de Tomás.