Świetna końcówka, Grecja gra dalej!

Kolumbia najlepsza w grupie C

Grecja po wspaniałej i emocjonującej końcówce meczu pokonała Wybrzeże Kości Słoniowej 2:1 i awansowała do 1/8 finału mistrzostw świata. Spotkanie nie stało na wielkim poziomie, ale w 42. minucie Samaris otworzył wynik i zmusił Iworyjczyków do ataku. To przyniosło skutek z golem rezerwowego Bony'ego i wydawało się, że to drużyna Drogby i braci Touré awansuje do dalszej fazy turnieju. W samej końcówce Grecy wykorzystali jednak błąd obrońców i wywalczyli rzut karny, który na bramkę zamienił sam poszkodowany – Jorgos Samaras. Po raz pierwszy od dawna drużyna Ethniki musiała zaatakować i to wreszcie im się udało. W kolejnej fazie Grecy zagrają z Kostaryką i z pewnością znowu nie będą faworytem.

W drugim wieczornym meczu Kolumbia rozgromiła Japonię 4:1 i potwierdziła dominację w grupie C. Wczoraj w Cuiabie błyszczeli Jackson Martínez i James Rodríguez. Japończycy odpowiedzieli nawet golem tuż przed przerwą, ale w drugiej połowie byli bezradni i zasłużenie przegrali. Kolumbijczycy awansują do 1/8 finału, gdzie zmierzą się z Urugwajem, który dziś odesłał do domu Włochów.