Monachium płonie, Real w Lizbonie

Co się stało w Monachium...

Real Madryt wygrał z Bayernem Monachium w meczu rewanżowym półfinału Ligi Mistrzów 4:0. Królewscy od samego początku świetnie wywiązywali się z zadań, które wyznaczył im Carlo Ancelotti. Pierwsze dwie bramki dla Realu strzelił Sergio Ramos, kolejne dwie zaś Cristiano Ronaldo.

Od samego początku gospodarze starali się narzucić Realowi warunki gry. Gospodarzom nie udawało się jednak dochodzić do czystych sytuacji, nie udawało im się też oddawać strzałów na bramkę, a Real? Czekał na kontry. Pierwsze dwie bramki przyszły jednak po stałych fragmentach gry, najpierw Ramos trafił po dośrodkowaniu Modricia z rzutu rożnego, potem również, ponownie głową, trafił do siatki po przedłużeniu piłki od Pepego.

Kolejną bramkę dla Realu strzelił Ronaldo. Po świetnie przeprowadzonej kontrze Portugalczykowi pozostało tylko dokończyć dzieła. Ogólnie rzecz biorąc, trzeba zwrócić uwagę, że Królewscy już do przerwy mogli prowadzić 4:0 albo wyżej, ale nie da się trafiać wszystkiego. Niestety w pierwszej połowie wykartkował się też Xabi Alonso, którego nie zobaczymy w finale w Lizbonie.

W drugiej połowie Bayern miał plan, aby szybko strzelić i powalczyć jeszcze o awans. Na planie się skończyło, bo to Real wciąż był groźniejszy. Ale strzelił znowu ze stałego fragmentu gry, Ronaldo sprytnie uderzył pod murem i z szesnastoma bramkami na koncie łamie kolejne rekordy.

Trudno jest o tym spotkaniu pisać, bo emocje zdecydowanie biorą nad nami górę, ale musimy powiedzieć to, co widzieli wszyscy – Real zagrał spotkanie wyborne. Od Carvajala, do Benzemy wszyscy zagrali doskonały mecz, a Casillas? Był niemalże bezrobotny. Takiego spotkania nie można zrzucać tylko na karb słabości, niewątpliwej dzisiaj, Bayernu, który zupełnie zatracił tożsamość z poprzedniego sezonu i jest zespołem sporo słabszym.

Bayern Monachium – Real Madryt 0:4 (0:3)
0:1 16' Ramos (asysta: Modrić)
0:2 20' Ramos ( asysta: Pepe)
0:3 34' Ronaldo (asysta:Bale)
0:4 89' Ronaldo

Bayern Monachium: Neuer; Lahm, Dante, Boateng, Alaba; Schweinsteiger, Kroos, Robben, Ribéry (72' Götze); Müller (72' Pizarro), Mandzukić (45' Martínez).

Real Madryt: Casillas; Carvajal, Pepe, Ramos (75' Varane), Coentrão; Modrić, Alonso, Di María (84' Casemiro), Bale; Cristiano, Benzema (80' Isco).