REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

aktualności

2004.05.20, godz. 09:48, mdramski / marca.com

Samuel w Madrycie!!!

Po wielu tygodniach nerwowych oczekiwań udało się pozyskać reprezentanta Argentyny Waltera Samuela. Real Madryt nareszcie ma klasowego obrońcę i to z najwyższej półki. Florentino Perez dostrzegł, że Galaktycznym może być również zawodnik linii defensywnej.
Wczoraj około godziny 22 władze Realu Madryt oraz AS Romy doszły do ostatecznego porozumienia w sprawie transferu Samuela. Właściciele wicemistrzów Włoch, rodzina Sensich zaakceptowała ofertę Królewskich w wysokości 22 mln Euro. Piłkarz oficjalnie stanie się zawodnikiem Realu pod koniec maja.
Początkowa oferta wynosiła 18 mln Euro, ale dyrektor wykonawczy AS Romy, Franco Baldini odrzucił ją. Florentino Perez w pewnym momencie chciał również włączyć w tą transakcję Fernando Morientesa, ale jednak zdecydował się zapłacić gotówką. Nieoficjalnie wiadomo, że nasz napastnik ma być kartą przetargową w sprawie pozyskania innego zawodnika Romy - Emersona. Nie próżnował również właściciel Chelsea, Roman Abramowicz, który w pewnym momencie oferował za Samuela 30 mln Euro, a samemu piłkarzowi niebotyczne zarobki, które jednak nie wywarły na nim żadnego wrażenia. Od początku deklarował on swoją chęć gry w Madrycie, pomimo iż jego agent Abel Balbo wolał raczej ofertę angielskiego klubu.
Do ustalenia pozostają jeszcze tylko szczegóły oraz dokładna treść kontraktu. Dojdzie do tego w ciągu najbliższych trzech, czterech dni w Rzymie.
Doszło już oczywiście do kontaktów Realu Madryt i samego piłkarza. Jeszcze nie podano daty oficjalnej prezentacji Samuela w białym stroju Królewskiego Klubu.
Walter Samuel ma podpisać pięcioletni kontrakt i ma zarabiać rocznie 3,7 mln Euro.

Nie trzeba ukrywać, że pozyskanie Waltera Samuela jest poważną kartą przetargową w kampanii prezydenckiej Florentino Pereza. Zapowiada on, że Samuel nie będzie jedynym wzmocnieniem Królewskich przed następnym sezonem. Chce on wynagrodzić wszystkim madridistas upokorzenia z obecnego sezonu.

Z ostatniej chwili
- oficjalna strona Realu Madryt (realmadrid.com) potwierdza, że Walter Samuel z dniem 1 lipca 2004 będzie zawodnikiem Realu Madryt.

REKLAMA

Zobacz inne aktualności powiązane z gorącym tematem Transfery - lato 2004

Komentarze

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze!

REKLAMA

archiwum

gorące tematy

profil

Pamiętaj, że sposób wyświetlania Aktualności i Komentarzy zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb!

- Twój profil -

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama