Okazałe zwycięstwo w młodzieżowej Lidze Mistrzów

Juvenil A wygrał z Juventusem 6:2

Juvenil A, młodzieżowa drużyna Realu Madryt, odniósł pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Podopieczni Luisa Miguela Ramisa pokonali Juventus 6:2, dominując od początku do końca spotkania i rozstrzygając wynik jeszcze przed przerwą. Cztery bramki Juana Narváeza, gracza meczu, Francisco Rodrígueza, który strzelił gola zza pola karnego oraz trafienie Javiego Muńoza pozwoliły odnieść Królewskim zwycięstwo i zasiąść na pozycji lidera grupy B.

Juvenil A rozpoczął mecz z nastawieniem na zdobycie trzech punktów i już na samym początku miał okazję, ale piłka po strzale z dystansu Rodrígueza przeleciała obok bramki. Na gola jednak nie trzeba było długo czekać, bowiem w 14. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony i zagraniu głową José Leóna, piłkę do siatki skierował, również głową, Juan Narváez.

Drugą bramkę również zdobył Narváez, który po dośrodkowaniu Mario Hermoso zgubił kryjącego go zawodnika i w 33. minucie podwyższył wynik na 2:0. Pięć minut później, znowu z dystansu próbował Rodrígueza i tym razem skutecznie. Jego strzał z dystansu zaskoczył bramkarza Juventusu i dzięki temu trafieniu Juvenil A prowadził już 3:0, praktycznie rozstrzygając mecz jeszcze przed przerwą.

Druga połowa zaczęła się tak, jak skończyła pierwsza, czyli bramką dla Realu Madryt. W 52. minucie hattricka skompletował Narváez, który przejął bezpańską piłkę i strzelił gola na 4:0. Chociaż mecz kontrolowali canteranos to Juventus zdołał strzelić dwa gole w ciągu zaledwie trzech minut - najpierw w 74. minucie do siatki trafił Buenacasa, a chwilę później, w 77. minucie, drugą bramkę dla drużyny Starej Damy strzelił Soumah. Jednak na nic zdały się wysiłki Juventusu, bowiem najpierw na 5:2 dziesięć minut przed końcem meczu strzelił Javi Muńoz, a trzy minuty później Narváez zdobył swoją czwartą bramkę w tym meczu, wykorzystując rzut karny. Tym samym, Juvenil A wygrał mecz z Juventusem Turyn 6:2 i razem z Kopenhagą, która wygrała na wyjeździe z Galatasaray 1:0, prowadzi w grupie B z 5 punktami na koncie.

Real Madryt - Juventus Turyn 6:2 (3:0) Skrót
1:0 Juan Narváez 14'
2:0 Juan Narváez 33'
3:0 Francisco Rodríguez 38'
4:0 Juanjo Narváez 52'
4:1 Buenacasa 74'
4:2 Soumah 77'
5:2 Javi Muńoz 80'
6:2 Juan Narváez 83' (rzut karny)

Real Madryt: Álex, Francisco Rodríguez, Mario Hermoso (Iván Sáez 78'), José León, Héctor Martínez, Marcos Llorente, Javi Muńoz, Álvaro Jiménez, Enzo Zidane (Aleix Febas 63'), Cristian Cedrés (Ismael Cerro 65'), Juan José Narváez.

Juventus Turyn: Leonardo Citti, García Tena, Vajebah Sakor, Christian Tavanti, Sergio Buenacasa, Matteo Gerbaudo, Edoardo Ceria (Alhassane Soumah 46'), Vykintas Slivka (Marco Di Benedetto 46'), Nicolo Curti (Luca Barlocco 46'), Filippo Penna, Anastasios Donis.