Juvenil A w finale Pucharu Króla!

Królewscy zmierzą się z Athletikiem

Juvenil A pokonał w dwumeczu zespół Levante i zagra w finale ze znakomicie spisującym się Athletikiem. Wystarczy przypomnieć, że Baskowie potrafili rozgromić Barcelonę 5:0. Finał zostanie rozegrany na Stadionie Miejskim Las Vińas w miejscowości Vera. Pierwszy gwizdek – 29 czerwca o 20. Real Madryt ostatni raz wygrał to trofeum w 1993 roku. Athletic w półfinale pokonał Atlético Madryt wygrywając 4:2 na wyjeździe i 1:0 na własnym obiekcie.

W półfinale na drodze Juvenilu A stanęło Levante. Pierwszy mecz odbył się w Valdebebas. Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla gospodarzy i już w 7. minucie Juan Ra pokonał Alfonso Herrero. Udało się wyrównać dopiero po przerwie za sprawą pięknego uderzenia z rzutu wolnego Raúla de Tomása. Królewscy walczyli o korzystny rezultat i przyniosło to owoc w postaci trafienia Cristiana Benavente. Peruwiańczyk tym samym ustalił wynik pojedynku i Blancos wybierali się do Walencji z minimalną przewagą.

Real Madryt – Levante 2:1
0:1 Juan Ra 7’
1:1 Raúl de Tomás 47’
2:1 Cristian Benavente 69’

Skład Juvenilu A: Alfonso Herrero, Óscar Arroyo, Diego Caballo, Rafa Páez (Iván Sáez 80’), Jaime Sánchez, Álvaro Medrán, Ismael Cerro (Josué, 57’), Gonzalo Melero (Lucas Torró 63’), Raúl de Tomás, Cristian Benavente, Alberto Lozano (Pruden Sáez 69’).

W rewanżu Levante od początku rzuciło się do odrabiania strat. Gospodarze dominowali przez całą pierwszą część meczu, ale nie udało im się zdobyć bramki. Po przerwie obraz gry nieco się zmienił. Królewscy zaczęli dochodzić do głosu, a w końcówce spotkania, trochę przypadkowo, do siatki trafił Raúl de Tomás.

Levante – Real Madryt 0:1 Skrót
0:1 Raúl de Tomás 86’

Skład Juvenilu A: Alfonso Herrero, Óscar Arroyo, Adrián, Iván Sáez (Rafa Páez 83’), Jaime Sánchez, Álvaro Medrán, Ismael Cerro (Carrallo, 79’), Lucas (Gonzalo Melero 70’), Raúl de Tomás, Cristian Benavente, Alberto Lozano (Josué, 65’) .