Kolejne pewne zwycięstwo Hiszpanów

Pięciu <i>madridistas</i> w półfinałach Pucharu Konfederacji

Reprezentacja Hiszpanii z dwójką madridistas w składzie, Álvaro Arbeloą i Sergio Ramosem, pokonała Nigerię 3:0 w ostatnim meczu fazy grupowej Pucharu Konfederacji. Bramki dla La Furia Roja strzelili Jordi Alba (dwie) i Fernando Torres.

Hiszpanie tradycyjnie dominowali w posiadaniu piłki, ale Nigeria próbowała odpowiadać strzałami w kierunku bramki Victora Valdésa. Drużyna z Afryki nie spodziewała się jednak tak szybkiego ataku ze strony Jordiego Alby, który już w trzeciej minucie otworzył wynik meczu. Tym razem dość słabo spisał się Roberto Soldado, który zmarnował dwie doskonałe okazje. Przed Vicente Del Bosque trudna decyzja - czy w półfinale postawi na napastnika Valencii, czy na Fernando Torresa, który dziś zagrał tylko 30 minut, a i tak zdążył wpisać się na listę strzelców.

Dwójka piłkarzy Realu Madryt rozegrała solidne zawody i wydaje się, że obaj wybiegną w pierwszym składzie w czwartkowym meczu z Włochami. Dziś Hiszpanie zdecydowanie wygrali trzeci mecz turnieju i wciąż są głównym, obok gospodarzy, kandydatem do końcowego triumfu.

Nigeria – Hiszpania 0:3 (0:1)