/ as.com, twitter.com

Paradas Romero ponownie w akcji

Sędzia ukarał Mourinho

Po około 30 minutach gry w drugiej połowie przy wyniku 2:0 José Mourinho ostro naciskał na drugą żółtą kartkę dla Lassa za przyjęcie piłki rękami. Sędzia Paradas Romero nie ukarał jednak zawodnika Rayo, ale, jak okazało się po meczu, ukarał za to trenera Królewskich ostrzeżeniem, które można uznać za coś takiego, jak żółta kartka w przypadku piłkarza. Arbiter zapisał w protokole: „w 74. minucie trener José Mario Dos Santos Mourinho Felix został ukarany z następującego powodu: skierowanie się do mnie po wyjściu z ławki w następujących słowach: ‚ta ręka to kartka!’”.

Paradas Romero ma dosyć obszerną historię związaną z Realem i samym Mourinho. Sędzia z Andaluzji już dwa razy wyrzucał Portugalczyka na trybuny: najpierw w 2010 roku w starciu Pucharu Króla z Murcią, a potem w 2012 roku w meczu ligowym z Realem Sociedad. Poza tym Romero w poprzednim sezonie wywołał u Królewskich wściekłość swoim sędziowaniem w spotkaniu z Villarrealem, dzień przed którym, jak się później okazało, zjadł kolację z dyrektorem Barcelony. Jeśli chodzi o wczorajsze kartki Ramosa, to Hiszpan został oficjalnie ukarany za „przewrócenie rywala w walce o piłkę” i „zagranie piłki ręką, co przerwało akcję rywala”.