To już jest koniec...

Real 2:0 Kuwejt

Real Madryt wygrał w Kuwejcie z reprezentacją tego kraju 2:0. Bramki zdobyli Di María i Cristiano Ronaldo. Był to ostatni mecz Królewskich w sezonie 2011/12. Teraz jedni zawodnicy wyjadą na zgrupowania reprezentacji, a inni rozpoczną wakacje.

Zaskoczeni mogliśmy być już przed pierwszym gwizdkiem, kiedy w opasce kapitana pojawił się Cristiano. Mourinho postanowił przestawić skład pół na pół - rezerwowa defensywa i podstawowy atak. Dzięki takiemu zestawieniu zespół prowadził Ronaldo. Ofensywni gracze Królewskich szybko narzucili swoje tempo i akcja po akcji nękali bramkarza gospodarzy. Swoje okazje miał dosłownie każdy z zawodników, a Cristiano trafił w poprzeczkę z wolnego. W końcu piłka wpadła do siatki. Di María strzelił mocno z dystansu, czym zaskoczył rywali. Drugi gol padł kilka minut później, kiedy miękką wrzutkę Altıntopa wykorzystał Cristiano. Po przerwie Mourinho kompletnie zmienił jedenastkę, a gra wyraźnie "siadła". Gospodarze śmielej atakowali, a w pewnym momencie w ciągu 5 minut Iker miał aż trzy świetne parady. W końcówce kontrolę przejęli zawodnicy Mou, ale brakowało dokładności przy polu karnym rywala.

Jak pisaliśmy, ten nieoficjalny mecz oficjalnie zakończył sezon 2011/12. Drużyna znowu spotka się dopiero w połowie lipca. W międzyczasie będziemy mogli podziwiać wielu zawodników w czasie spotkań ich reprezentacji. Aha, dla dociekliwych dodam, że Xabi Alonso został w Hiszpanii. Hiszpan dostał od Mourinho wolne i nie musiał lecieć do Kuwejtu.

Real w 1. połowie: Adán - Altıntop, Carvalho, Varane, Coentrão - Granero, Şahin - Özil, Cristiano Ronaldo, Benzema (23', Callejón) i Di María
Real w 2. połowie: Casillas - Ramos, Albiol, Arbeloa, Lass - Altıntop, Marcelo, Kaká, Pepe, Callejón - Higuaín.