/ RealMadryt.pl, marca.com

Oceny zawodników po meczu z Deportivo

Jak grali nasi?

Królewscy w szóstej kolejce Primera División pokonali na Santiago Bernabéu Deportivo 6:1. Poniżej prezentujemy oceny zawodników Realu Madryt wystawione przez redaktorów RealMadrid.pl. Skala 1-6.

Iker Casillas
Przede wszystkim trzeba go pochwalić za interwencję z czterdziestej siódmej minuty, kiedy w kapitalny sposób interweniował w sytuacji sam na sam z Lassadem. Niestety to on w dużej mierze ponosi winę za utratę gola.
Sergio Ramos
Były zawodnik Sevilli całkiem nieźle poczynał sobie w akcjach ofensywnych. Bardzo często zapędzał się pod bramkę Manu i Morel miał z nim sporo problemów. Niestety w obronie było nieco gorzej, co starali się wykorzystać zawodnicy A Coruńi, przeprowadzając lewą strona najwięcej ataków.
Ricardo Carvalho
Portugalczyk popełnił dwa poważne błędy, po których Los Blanquiazules powinni trafić do siatki i gdyby im się udało ocena na pewno byłaby niższa. Trzeba go jednak pochwalić za kilka świetnych odbiorów i angażowanie się w akcje ofensywne.
Pepe
Wychowanek Corinthians Alagoano dał się ograć w tym meczu tylko raz, Juanowi Rodríguezowi. Poza tym jak zwykle świetnie prezentował się w pojedynkach powietrznych oraz bez problemu odbierał piłki Lassadowi i Adrianowi.
Marcelo
Gra młodego Brazylijczyka w tym sezonie naprawdę może się podobać. Zdecydowanie poprawił grę w obronie, co było widać we wczorajszym meczu, świetnie czytał grę rywali, a odbieranie i przechwytywanie piłek nie sprawiało mu żadnych problemów. Na dodatek non stop podłączał się do akcji ofensywnych i dobrze współpracował z Ronaldo.
Sami Khedira
Poprawny występ Niemca. Przerwał kilka groźnych akcji i dwa razy za jego sprawą było groźnie pod bramką Manu, aczkolwiek żadna z tych akcji nie przyniosła efektu bramkowego.
Xabi Alonso
Bardzo dobry mecz Hiszpana. Przede wszystkim świetnie spisywał się w defensywie, przerwał mnóstwo akcji Depor, jak zawsze zachwycał kapitalnymi długimi podaniami i zaliczy asystę przy drugim golu Ronaldo.
Mesut Özil
Były piłkarz Werderu nie był aż tak aktywny jak jego koledzy z ataku, ale mimo to strzelił bramkę i zaliczył asystę przy pierwszym golu Ronaldo. Widać było, że nie jest jeszcze gotowy na grę w pełnym wymiarze czasowym, bo w drugiej połowie opadł nieco z sił.
Ángel Di María
Argentyńczyk strzelił wczoraj trzeciego gola w tym sezonie, raz trafił do siatki prawą noga, raz lewą, a tym razem pokonał bramkarza strzałem głową. Na dodatek asystował przy golu Higuaín. Będziemy mieli sporo pożytku z tego chłopaka.
Cristiano Ronaldo
Wreszcie Portugalczyk pokazał choć część swoich ogromnych możliwości. Dwukrotnie pokonał Manu, a jego pozostałe strzały w końcu stanowiły jakieś zagrożenie dla bramkarza, a nie kibiców.
Gonzalo Higuaín
Argentyńczyk podobnie jak Ronaldo w końcu zagrał niezłe spotkanie. Jednak tym razem pokazał się z dobrej strony nie tylko jako strzelec, ale i asystent. Zmarnował jednak dwie dogodne okazje do strzelania gola, ale nie były to stuprocentowe sytuacje.
Lassana Diarra
Francuz pojawił się na boisku już na początku drugiej połowy i zaprezentował się nieco lepiej niż Sami Khedira. Tym razem jego współpraca z Xabim Alonso wyglądała całkiem nieźle, przede wszystkim nie przeszkadzali sobie nawzajem. Oczywiście nie ustrzegł się kilku głupich strat, ale po chwili sam naprawiał to co zepsuł.