Rezerwy Celty lepsze od Castilli

Młodzi <i>madridistas</i> ulegli rywalom 1:2

Już w drugim spotkaniu na własnym stadionie podopieczni Alejandro Menéndeza pozwolili rywalom na zdobycie kompletu punktów. Choć Blancos nie ustępowali znacznie rezerwom Celty, tylko raz udało im się dogonić wynik - przed przerwą gola na 1:1 zdobył Joselu, dla którego było to pierwsze trafienie w oficjalnym meczu. Krótko po wznowieniu gry Jesúsa pokonał Ikechi i na tę bramkę Królewscy nie potrafili już odpowiedzieć.

Bardziej od porażki martwi kontuzja Moraty, który w 26. minucie musiał opuścić murawę. Wciąż nie wiadomo, jak długo napastnik będzie leczył bark, a przecież w kryzysowej sytuacji miał po niego sięgnąć sam Mourinho.

Młodzi zawodnicy Celty od początku byli świetnie przygotowani do starcia z Castillą. Spokojnie radzili sobie z długo budowanymi atakami gospodarzy, chwilę później wyprowadzając groźne kontry. Jedną z nich już w 11. minucie zamienił na gola Sergio Rodríguez. Do przerwy goście mieli jeszcze dwie groźne sytuacje, ale nieznacznie pomylił się Víctor Fernández, a Edgar nie potrafił wykończyć rajdu Pedro Vázqueza. Jedyna składniejsza akcja Królewskich przyniosła po zagraniu ręką Mateo rzut karny, wykorzystany przez Joselu.

Radość nie trwała długo, bowiem tuż po przerwie rywale wyszli na prowadzenie. Za sprawą fantastycznej akcji i pewnego strzału Ikechiego ponownie z przewagi brakowej cieszyli się gracze Celty B. Wydawało się, że strata gola zmobilizowała Castillę, jednak bez większych konsekwencji. Na prawym skrzydle dwoił się i troił Juan Carlos, ale w pojedynkę niewiele mógł wskórać. Tymczasem spokojnie odpowiadali rywale - z wolnego niebezpiecznie uderzał Ikechi, dwie minuty później lobu próbował Edgar. W ostatniej minucie szansę na uratowanie remisu zmarnował Juanfran po indywidualnym rajdzie.

Po obiecującym początku rozgrywek, dwie kolejne porażki spychają Castillę na szesnaste miejsce w tabeli. Za tydzień wyjazd do Extremadury, gdzie rywal radzi sobie jeszcze słabiej i w tym sezonie nie zdobył ani jednego punktu.

Wyniki 3. kolejki i aktualna tabela

Real Madryt Castilla: Jesús; Luis Hernández, Nacho, Goni, Casado; Álex Fernández (Mandi, min. 52.), Juan Carlos, Sarabia (Juanfran, min. 64.), Fran Rico; Joselu i Morata (Cristian, min. 26.).

Celta B: Sergio, Sergio Rodríguez, Víctor Fernández, Gaffoor, Víctor Vázquez, Carlos David, Pedro Vázquez, Pillado (Jota, min. 66.), Edgar, Mateo (Pazó, min. 89.), Kech (Denis, min. 78.).