/ fifa.com

MŚ U-20: 1/8 finału nie do przejścia

Hiszpania - Włochy 1:3

Po trzech grupowych zwycięstwach, wielu zdobytych bramkach i czystym koncie po własnej stronie boiska, Hiszpanie w Mistrzostwach Świata do lat 20, rozgrywanych w Egipcie, zmierzyli się w 1/8 finału z reprezentacją Włoch. I polegli 1:3 i odpadli z turnieju.

W 28. minucie czerwoną kartką został ukarany Alberto Botia i Hiszpanie musieli ponad godzinę grać w osłabieniu. Długo starali się walczyć jak równy z równym, a trzeba przyznać, że Włosi rozgrywali swe najlepsze spotkanie jak dotychczas. Mecz rozstrzygnął się pomiędzy 55. a 61. minutą spotkania - bramki Mustacchio i Mazzaraniego ostudziły zapał ambitnych Hiszpanów. Wprawdzie kontaktową bramkę z rzutu karnego zdobył Niguez, to w 87' minucie wynik meczu ustalił, wpisując się ponownie na listę strzelców, Mustacchio.

Hiszpania: Sergio ASENJO; Cesar AZPILICUETA, Jose ANGEL, Alberto BOTIA, Aaron NIGUEZ, Daniel PAREJO, Jordi ALBA, Victor LAGUARDIA, Oriol ROMEU, Fran MERIDA, Emilio NSUE.

Włochy: Vincenzo FIORILLO; Alessandro CRESCENZI, Antonio MAZZOTTA, Michelangelo ALBERTAZZI, Marco CALDERONI, DELLA PENNA, Andrea MAZZARANI, Fabio SCIACCA, Gianvito MISURACA, Francesco BINI, Mattia MUSTACCHIO.

Bramki: Niguez 66' - Mustacchio 55', 87', Mazzarani 61'.

Kartki: Niguez, Laguardia, Romeu, Merida (żółte), Botia (czerwona) - Crescenzi, Albertazzi, Sciacca, Mustacchio (żółte)

Sędzia: Hector Baldazzi (ARG)