Pierwsze mecze Peace Cup za nami

Zwycięstwa Ligi Quito i Juventusu

W piątek 24 lipca odbyły się inauguracyjne mecze w ramach Peace Cup. W spotkaniach zmierzyły się Liga Quito z Al-Ittihad oraz Sevilla z Juventusem.

Drużyna z Ameryki Południowej pokonała rywali z Arabii Saudyjskiej 3:1, a pierwszą bramką w turnieju strzelił Neicer Reasco, wykorzystując błąd defensywy Al-Ittihad. Ten sam zawodnik asystował również przy trafieniu Ambrosiego na 2:0. Kaririemu udało się co prawda zaliczyć kontaktowe trafienie, ale już minutę później Graff ustalił wynik zawodów na 3:1.

Tymczasem w drugim pojedynku to Sevilla od pierwszych minut dyktowała warunki gry. Futbol bywa jednak przewrotny i nie zawsze sprawiedliwy, toteż na prowadzenie jako pierwsi wyszli Włosi dzięki bramce Amauriego. To wyraźnie podłamało graczy z Andaluzji, którzy szybko stracili kolejnego gola. Mimo że atakowali do końca, udało im się zaledwie zmniejszyć rozmiar porażki na 2:1 za sprawą trafienia Squillaciego.

Real Madryt podejmie Al-Ittihad na Santiago Bernabeu 26 lipca.