REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

aktualności

2009.07.11, godz. 20:47, ElFilipo / RealMadryt.pl

Wyjazd na mecz do Madrytu - krok po kroku

Jeden z użytkowników naszego Forum był na meczu w Madrycie i postanowił podzielić się z czytelnikami RealMadrid.pl swoimi wrażeniami z wyjazdu oraz po kolei opisać, w jaki sposób należy zorganizować taką wyprawę. Wielu z Was często pytało o tego typu informacje, więc mamy nadzieję, że poniższy tekst okaże się przydatny. Miłej lektury.

Moim zamysłem było napisanie krótkiego poradnika, jak krok po kroku zorganizować sobie taki wyjazd. Liczę na wpisy innych osób, które taki wyjazd mają już za sobą – Wasze uwagi, opinie, rady będą bardzo cenne dla wszystkich, którzy chrzest bojowy mają jeszcze przed sobą. :)

Tyle tytułem wstępu, zaczynamy.

Krok 1. Decyzja o wyjeździe.

Krok pierwszy i zarazem najważniejszy – jeśli zdecydujecie się jechać i będziecie zdeterminowani, by to uczynić, to reszta ułoży się niemal sama. Średni orientacyjny koszt czterodniowego wyjazdu (przylot w piątek, odlot w poniedziałek) to 1000 – 2000 zł i to w zasadzie jedyna przeszkoda, która może przed Wami stać (no chyba, że ktoś jest w Hiszpanii poszukiwany przez policję, wtedy rzeczywiście lepiej zostać w kraju). Organizując wyjazd warto jest mieć dostęp do karty kredytowej, umożliwia ona bowiem łatwy zakup biletów w internecie.

Krok 2. Wybór spotkania.

Ogłoszony został kalendarz rozgrywek w sezonie 2009/2010, można więc już wybrać mecz będący głównym daniem całego wyjazdu. Terminarz dostępny jest m.in. tutaj

Wybierając spotkanie warto pamiętać o kilku sprawach:

1. Im lepszy przeciwnik, tym trudniej może być o bilety (zakładając, że nie chcecie za nie przepłacać) – w poprzednim sezonie komplet (lub niemal komplet) widzów był na Barcelonie, Atlético, Bilbao, Villarrealu, Almeríi, Betisie i Numancii.

2. Im bliżej końca sezonu, tym większe prawdopodobieństwo, że:

a) drużyna nie będzie już o nic grała i podejdą do spotkania tak, jakby to nie była liga, tylko spotkanie towarzyskie,

b) drużyna nadal będzie walczyła o mistrzostwo i dostanie biletów będzie zdecydowanie trudniejsze

3. Im późniejszy termin, tym mniejsze koszty biletów na samolot (zakładając, że zamówicie je już teraz). Owszem, wiąże się to z pewnym ryzykiem, mnie się udało, ale ostateczna decyzja należy do Was.

4. Im późniejszy termin, tym więcej czasu na znalezienie ciekawej promocji na zakwaterowanie (z samym zakwaterowaniem raczej nie ma problemów, jeśli nie zacznie się go szukać na tydzień przed wyjazdem).

W naszej przykładowej podróży wybrałem mecz z Villarrealem w 23. kolejce 20 lub 21 lutego 2009 roku.

Krok 3. Bilety na samolot.

Uprzedzając pytania – do Madrytu można dostać się inaczej niż samolotem, jednak lot jest sposobem najtańszym i statystycznie najbezpieczniejszym. Bardziej opłacalna może być tylko podróż wynajętym autokarem, do tego jednak potrzeba dość dużej grupy chętnych.

Jakimi liniami najlepiej lecieć? Osobiście polecam wybierać pomiędzy LOT-em a Lufthansą.

http://www.lufthansa.com/online/portal/lh/pl/homepage?l=pl

http://www.lot.com

Oba serwisy mają proste wyszukiwarki połączeń, do tego umożliwiające przeglądanie ofert w wybranym terminie +/- 3 dni, na pewno więc znajdziecie dla siebie odpowiedni lot w rozsądnej cenie. Sam leciałem polską linią, bilety zamówiłem przez internet, zapłaciłem zwykłym przelewem, odprawę zrobiłem z domu na dzień przed wylotem, lecąc nie spadłem do morza – mówiąc krótko same plusy.

Oczywiście możecie też szukać okazji wśród tanich przewoźników, ale robicie to tylko i wyłącznie na własną odpowiedzialność.

Cena biletów kupionych z odpowiednim wyprzedzeniem powinna wynosić średnio od 600 do około 800 zł.

Wybierając termin lotu należy pamiętać, że mecz może być rozgrywany zarówno w sobotę, jak i niedzielę, dlatego najkrótszym optymalnym czasem pobytu są cztery dni z przylotem do Madrytu w piątek i wylotem do domu w poniedziałek.

W naszej przykładowej podróży trafiłem na jakąś promocję LOT-u (pewnie bardzo krótkotrwałą, stan na 11.07.09), bilety na wylot w piątek 19 lutego i powrót w poniedziałek 22 lutego z/do Warszawy za jedyne 300 zł, z/do Krakowa za 582 zł, z/do Gdańska za 587 zł.

Krok 4. Zakwaterowanie.

Kolejnym krokiem jest znalezienie zakwaterowania. Jeśli nie posiadacie w Madrycie rodziny lub przyjaciół, którzy mogliby Was przygarnąć, to pozostaje Wam wybór pomiędzy hostelem (opcja tańsza) a hotelem (opcja droższa). Bez względu na miejsce, które wybierzecie, pamiętajcie o jednym – najważniejsze, by było ono blisko stacji metra (powód postaram się wyjaśnić w znajdujących się na końcu pytaniach i odpowiedziach).

Cena jednej nocy w hostelu to około 15 - 30 euro, poszczególne oferty możecie znaleźć tu: http://www.hostels.com/es.ma.html, tu: http://www.hostelworld.com/hostels/Madrid i w wielu innych miejscach.

Cena trzydniowego pobytu w hotelu w pokoju jednoosobowym to około 80 - 200 euro. W tym przypadku bardziej opłaca się jechać w 2 osoby i na spółkę wynająć pokój dwuosobowy, wtedy cena "na głowę" wynieść może od 50 do około 100 euro. Do rezerwowania hoteli osobiście polecam http://www.booking.com, kilkukrotnie korzystałem z ich usług i zawsze byłem zadowolony, zarówno z obsługi, jak i z ceny. Za hotel oczywiście płacicie dopiero na miejscu, jednak rezerwując miejsce musicie podać numer swojej karty kredytowej/debetowej.

Ten punkt planowania jest najprzyjemniejszy, bo nie trzeba się z nim spieszyć - jeśli akurat nie ma oferty, która by Was zadowalała, to sprawdźcie ponownie za kilka dni, w końcu na coś traficie.

W naszym przykładzie wybrałem znajdujący się niedaleko stacji Sol Hostal Bahia z jednoosobowym pokojem, w którym trzy noce (19/20.02, 20/21.02, 21/22.02.) kosztują łącznie 81 euro.

Krok 5. Bilety na mecz.

Bilety na mecz nabyć możecie na kilka sposobów:

1. W internecie na stronie https://www.ticketmaster.es – jest to, obok kupna w kasach, najtańszy sposób zdobycia biletów, ponieważ jest to główna strona prowadząca dystrybucję wejściówek, dlatego też pobierane przez nich prowizje są minimalne.

2. W internecie z wykorzystaniem różnych pośredników, np. na stronie http://www.madrid-tickets.net/ - jest to sposób najdroższy, takie witryny bowiem zarabiają na pośrednictwie w sprzedaży biletów i w związku z tym narzucają dość wysokie (mogące wynosić nawet ponad 50 euro) prowizje. Podstawowe różnice pomiędzy kupnem z i bez pośrednika opisałem trochę niżej.

3. Pod stadionem, zarówno w kasach (choć może się to wiązać ze spędzeniem sporej części dnia w kolejce – w dniu meczu kolejka po bilety na mecz z Almerią wyglądała tak: http://boiska.waw.pl/Kolejka.wmv), jak i u wszechobecnych koników, którzy sami zagadują proponując wejściówki (doliczając przy tym odpowiedni zysk dla siebie).

4. Wygrać w typerze na naszej stronie.

5. Dostać w nagrodę za świetnie napisany poradnik. :)

Pamiętajcie, że w przypadku zakupów w internecie niezbędne jest posiadanie karty kredytowej, którą będziecie mogli zabrać ze sobą w celu odbioru biletów.

Różnice pomiędzy kupnem na stronie ticketmaster a kupnem u internetowych pośredników, czyli kiedy warto przepłacać.

Jak już wspomniałem strony typu madrid-tickets.net są drogie, możecie więc zastanawiać się czemu w ogóle brać je pod uwagę. Otóż mają one jedną zaletę – dają niemal 100% pewność otrzymania biletu. Oficjalna sprzedaż wejściówek rusza zawsze na tydzień przed meczem (trochę wcześniej dla socios oraz posiadaczy carnet madridista) i dopiero wtedy można je nabyć w kasach oraz na ticketmaster.es. W większości przypadków nie ma z tym problemów, wystarczy wstać w poniedziałek przed 10 rano i poczekać na rozpoczęcie sprzedaży, a i później biletów raczej nie zabraknie, w ciągu tygodnia dochodzą bowiem nowe miejsca, zwolnione przez posiadaczy karnetów, którzy rezygnują z przyjścia na dane spotkanie. Jeśli jednak ktoś chce mieć pewność już teraz i nie zważa na znaczący wzrost kosztów, to wtedy powinien zastanowić się nad skorzystaniem z usług pośrednika, czyli kogoś, kto (również dopiero na tydzień przed meczem) kupi bilety za nas. Mam nadzieję, że dostatecznie zniechęciłem Was do niepotrzebnego przepłacania.

Skoro tę kwestię mamy omówioną, to możemy przejść do odbioru biletów. W przypadku kupna pod stadionem sprawa jest oczywista. Korzystając z pośrednika (na wypadek, gdyby ktoś jednak się na to zdecydował) najczęściej musimy podać adres hotelu/hostelu, na który zamówione przez nas bilety zostaną dla nas dostarczone. Jeśli natomiast kupiliśmy bilety za pośrednictwem ticketmaster.es, musimy, wraz z wykorzystaną do tego celu kartą kredytową, udać się pod stadion, znaleźć automaty (przy wejściu do oficjalnego sklepu), wkładamy kartę kredytową jak do normalnego bankomatu i czekamy, aż bilety się wydrukują.

Sprawy techniczne mamy załatwione, pozostał jeszcze temat ceny biletów. Cennik z poprzedniego sezonu na Almerię przedstawiał się następująco:W przypadku wyjątkowo silnych rywali widełki mogą być większe o około 10-30 euro, więc w przekroju całego sezonu cena wejściówek zawiera się w przedziale 25 – 130 euro.

Dla naszego przykładowego wyjazdu wybrałem wejściówki za 40 euro.

Krok 6. Dodatkowe wydatki.

W samym Madrycie będziecie mieli okazję wydać pieniądze na:

1. Bilet na metro – dokładne ceny wszystkich biletów (wraz z innymi cennymi informacjami na temat transportu miejskiego w Madrycie) znajdziecie tutaj: http://www.ctm-madrid.es/red_transportes/tarifas/red_tarifas.jsp?CODPANTALLA=1&CODBOTON=203

Od siebie polecam zainwestować w Abono turístico, które będziecie mogli go kupić (wraz z innymi biletami) w maszynach znajdujących się na lotnisku przy wejściu do metra. Koszt pięciodniowego biletu to 17 euro.

2. Tour Bernabeu – absolutnie niezbędny punkt wizyty w Madrycie, możliwość zwiedzenia stadionu (trybun, ławki rezerwowych, szatni, sali konferencyjnej i innych) to najlepszy sposób na wydanie 15 euro. Bilety kupujecie w kasach pod stadionem, wchodzicie kiedy chcecie (byle przed bodaj 18:00).

3. Wyżywienie – tutaj nie podejmuję się liczenia, wszystko zależy od Was i Waszej umiejętności wytrzymania bez jedzenia. :)

4. Zakupy w sklepie Realu – tutaj wydatki mogą wahać się od 0 euro do nieskończoności. Tylu rzeczy, które chciałbym kupić, dawno nie widziałem i do tej pory żałuję zrezygnowania z kilku z nich. Wybór jest ogromny, dlatego nastawcie się na to, że prędko stamtąd nie wyjdziecie.

Krok 7. Podsumowanie.

Reasumując:

1. Bilet na samolot – 300-800 złotych
2. Zakwaterowanie – 45-200 euro,
3. Bilety na mecz – 30-130 euro,
4. Dodatki (bilet na metro + zwiedzanie stadionu) – 32 euro,
5. Zobaczyć na żywo mecz ukochanej drużyny – bezcenne.

Z obliczeń wynika, że koszt wyjazdu (bez wyżywienia i ewentualnych dodatkowych zakupów) wynieść może, przy obecnym kursie euro) od 800 do 2500 zł.

Mój przykładowy mecz z Villarealem kosztowałby (również bez wyżywienia i zakupów) niecałe 1000 zł. Czy to dużo, czy mało musicie ocenić sami.

Z mojej strony to tyle, jeśli macie jakieś pytania, zadawajcie śmiało.

Najczęściej zadawane pytania.

Nie znam hiszpańskiego, ale płynnie mówię po angielsku, czy będę mieć problemy z porozumiewaniem się?
Cóż, prawda jest taka, że większość Hiszpanów zna angielski w takim samym stopniu, w jakim Ty znasz hiszpański, więc w takim przypadku komunikacja bez użycia rąk może być utrudniona (choć nie niemożliwa). Dlatego też warto wziąć ze sobą jakieś rozmówki, nauczyć się przed wyjazdem kilku podstawowych zwrotów jak „Dzień dobry”, „Dziękuję” czy „Nie chcę wracać do kraju, przygarnijcie mnie”.

Czy w Madrycie jest drogo? Ile pieniędzy najlepiej ze sobą zabrać?
Niestety – dla obywateli nadal przywiązanych do waluty innej niż euro w Madrycie jest drogo. Na ceny najlepiej jednak patrzeć trochę inaczej, niż wynikałoby to z kursu waluty – przeliczając na złotówki należy mnożyć je nie razy 4,5, a około 2,5 to znaczy, że jeśli coś kosztuje w sklepie 1 euro to tak, jakby u nas kosztowało 2.5 zł. Wynika z tego, że najlepiej wziąć trochę ponad 2 razy więcej euro, niż zabrałoby się złotówek.

Gdzie najlepiej nocować – w hotelu, w hostelu, w parku (jak niektórzy moi znajomi podczas wyjazdu do Anglii)?
Generalnie nie jest to istotne, gdyż zależy tylko i wyłącznie od Waszych funduszy. Ważne, by miejsce to było blisko jakiejkolwiek stacji metra. Jakiejkolwiek, bo wtedy dostanie się choćby i na drugi koniec miasta będzie szybkie, łatwe i przyjemne.

Najważniejsze pytanie – czy warto tam jechać?

Może Was zaskoczę, ale i tak, i nie. Warto, bo Madryt to piękne miasto, ludzie są tam przesympatyczni, stadion Realu Madryt robi ogromne wrażenie, oficjalny sklep daje więcej radości niż dziecku sklep z cukierkami świata, a sam mecz to coś, czego się nie zapomina. Nie warto, bo nie zdążycie jeszcze rozpocząć lotu do domu, a już będziecie chcieli wrócić tam ponownie i myśl ta nie da Wam spokoju aż do kolejnej podróży.

REKLAMA

Komentarze

2015.12.30, godz. 20:00, gruuch
Czy jest to możliwe, że bilety przez 5 lat wzrosły z 30-130 euro do 400(najtańsze na ticketmaster)?!?!
2013.09.20, godz. 17:03, cin4
Czy ktoś z was korzystał z tej strony?
http://www.ticketbis.net/real-madrid-bilety/ca51?afl=694JWFTART&gclid=CPncrKGe2rkCFQVd3godXSIA_A

Jeśli tak to czy ktoś może potwierdzić jej wiarygodność, jak długo bilety lecą do Polski?
2013.09.20, godz. 16:58, cin4
Maillo93

Czy z tej strony wysyłają bilety do Polski a jeśli tak to ile trwa ich dostawa?
2013.09.06, godz. 20:12, Maillo93
burkhardt


http://www.ticketmaster.es/nav/es/index.html
2013.08.24, godz. 13:15, Burkhardt
Witam. Czy ktoś sie orientuje jak jest teraz z zakupem biletów na mecze, bo podany link do strony z "tanimi biletami" nie działa.
Czy może są dostępne na stronie oficjalnej?
Oraz czy wiadomo jaka jest sprzedana liczba karnetów w tym sezonie??
2012.01.29, godz. 23:16, zico55
Witam jest ktoś chętny na wyjazd Realu 17.03.12 pisać gg 3815135
2010.12.13, godz. 12:10, ELO ZIOM
Jesli ktos rozwaza wyjazd na mecz Realu prosze o kontakt.
Tylko powazni ludzie!!
gg : 13820555
2010.10.24, godz. 23:31, szyczek
Ma ktos ochote pojechac na mecz Real Madryt w tym sezonie !!! Czekam na zainteresowane osoby wyjazdem!! nr gg 1841085
nr kom 512514605 !!!!!!!
2010.04.19, godz. 17:48, Hurricanet123
stepienM
To było by coś :) Sam chętnie bym się wybrał na taki wyjazd :) I na pewno było by taniej jadąc w grupie.
2010.03.21, godz. 16:52, cczzaakk
zaczynamy zbierac pieniadze.. To w tym sezonie jeszcze moze sie wybiore.
2009.11.12, godz. 14:49, Pizi7
witam. mam pytanie czy nie wybiera sie ktos na jakis z meczy w tym sezonie. chetnie pojechalbym z kims . kontakt do mnie przez gg 1641306
2009.08.31, godz. 20:09, Casillas02
Bardzo ciekawe.
2009.07.16, godz. 18:45, Dawido18
Droga Redakcjo prosimy zorganizujcie nam wyjazd na mecz z Realem Valladolid
2009.07.15, godz. 23:54, Deadiana
Koleżanki ze studiów kupiły mi na urodziny przewodnik po Madrycie. Chyba w końcu nie będę miała wyboru i się tam udam :)
2009.07.13, godz. 11:14, cypinho
Bardzo fajny artykuł powinien zostać umieszczony gdzieś na stałe aby w razie g dyby z dnia na dzień ktoś się skusił na taki wyjazd mógł sobie na spokojnie przeczytać i krok po kroku załatwiać wszystkie formalności. A może utworzyć nowy dział dla użytkowników, którzy mogą się podzielić swoimi wrażeniami oraz opisać sposób organizacji takiego wyjazdu.
2009.07.13, godz. 00:27, damian77
Super sprawa taki wyjazd. Kiedyś w szkole czytałem o organizatorach takich wyjazdów i np. wyjazd na mecz do Madrytu kosztował max. 2200zł. Tylko musisz mieć pieniądze a oni za ciebie załatwiają wszystkie formalności: zakwaterowanie, wyżywnienie, bilety na mecz(ale nie na każdy), zwiedzanie stadionu itp. Niestety już szkołę skończyłem a myślę że ta karta/ulotka już z niej zniknęła. W każdym razie nieźle się napaliłem na taki wyjazd. Poszukajcie w internecie a na pewno znajdziecie takie coś.
2009.07.12, godz. 22:24, mariuszlubas
Co do wyjazdu to jestem ZA. Fajnie by było gdyby ktoś zorganizował formalności. Jeżeli taki się znajdzie to ja się piszę.
2009.07.12, godz. 22:24, rakson90
stepienM
Popieram masz racje, mysle, ze byloby to mozliwe.
2009.07.12, godz. 22:18, stepienM
ktos tu napisal ze gadamy tyle na kibicow barcelony etc a oni jada w 100osob i nawet z laporta sie widzieli, my jako prawdziwi kibicie naszego kochanego krolewskiego klubu po przeczytaniu tego poradnika w ktorym mamy jakna tacy podane jak zorganizowac tak wyjazd powinnismy sie zebrac i wynajac autokar i pojechac, a wczesniej napisac do jerzego dudka na jego oficjalnej stornie zeby zorganizowal dla nas kibicow jakies spotkanie z samym florentino a moze i nawet chwilowe spotkanie z cala druzyna, bo na pewno taki wyjazd w liczenj grupie zostal by w madrycie doceniony !
moze i sie rozmarzylem troche ale jestem zdania ze to jest jak najbardziej mozliwe, sam florentino podkreslal nie raz ze wszystko robi dla kibicow tego klubu a przeciez nimi jestesmy i to w polsce a nie hiszpani !
hala madrid !! ewentualne info odnosnie wyjazdu piszcie na stepien181088@o2.pl bo ja sie na taki wyjazd pisze jak najbardziej, najwyzszy czas i pora pojechac na mecz ukochanego klubu ktoremu sie kibicuje przeszlo 14lat ;]
2009.07.12, godz. 22:14, yzidane
ja tez sie pisze na wyjazd grupowy bo samemu to nie bardzo mi sie to widzi, kasy jeszcze nie mam ale na taką okazje na pewno bede miał, tak ze bede obserwował forum w tym temacie
2009.07.12, godz. 22:06, Dawido18
to jak robimy wstepna liste??
2009.07.12, godz. 21:40, michalak24
Człowieku wielki szacun dla Ciebie za trud włożony w napisanie tego artykułu. Myślę, że jakby realmadrid.pl zorganizował jakiś wyjazd byłoby świetnie. Spora grupa kibiców z Polski na Santiago Bernabéu to dopiero coś :D
2009.07.12, godz. 21:38, rako10
Oj wybrałbym się ale krucho u mnie z kaska.Ale kiedys napewno.xd
2009.07.12, godz. 21:19, wleisman
super poradnik kasę już mam teraz tylko znaleść termin i już mnie nie ma
2009.07.12, godz. 20:51, Sophie89
jesli ktos si€ wybiera na mecz Realu 20 wrzesnia oraz 13 wrzesnia przeciwko espanyolowi w barcelonie to piszcie sophie8977@op.pl
2009.07.12, godz. 20:24, eric24
Dobra fajny artykuł ale czy nie lepiej byłoby się zorganizować i wynająć autokar i wyszłoby dużo taniej. Tyle gadamy o kibicach Barçy, że to dzieciaki itp a oni w ok 100 osób byli już na kilku meczach i nawet spotkali sie z Laportą. Dlaczego my nie potrafimy się tak zorganizować. Może zrobić taką wstępną listę chetnych i zobacymy ile osób by pojechało.
2009.07.12, godz. 18:56, Ferra
Rickson

Dziekuje ale jak coś to sa jeszcze rozmówki hiszpańskie :)
2009.07.12, godz. 18:04, BugTomek
jeszcze z tym hiszpanskim: nie ma sie co bac, w madrycie o ludzi z jego znajomoscia ciezko, ale zawsze sie ktos znajdzie, wiec tragedii nie ma, bez hiszpanskiego sie nie zginie (poza tym w hotelach/hostelach ang znaja wiec jesli trzeba sie cos spytac to nie ma problemu) - jedyne co wkurza to, ze z laskami lokalnymi nie idzie sie dogadac :)
aha, tak na marginesie to ta nieznajomosc angielskiego to jest cecha hiszpanow z poludnia, na polnocy, w barcelonie np. z angielskim jest lepiej (tak wiem, ze to niby katalonczycy itp. a nie hiszpanie)
2009.07.12, godz. 18:00, Kamilioner
Droga redakcji mysle ze fajnym pomysłem bylo by zoorganizwoac wyjazd, na stadion weszli bysmy jako grupa itd. itd. , do roboty ;P
2009.07.12, godz. 17:57, Maciej4don
NIech ktos sie podejmie oragnizacji takich wyjadow.Najlepiej jakby to zrobil serwis realmadryt.pl wtedy bedziemy miec pewnosc ,ze nikt nie zostanie oszukany.Fajnie byloby tak grupa pojechac na mecz. PO meczu oczywiscie wypic zwyciestwo naszej druzyny.pozdrawiam
2009.07.12, godz. 17:51, rakson90
Prosimy readkcje o zorganizowanie wyjazdu na mecz Realu Madryt :) Najlepiej byloby w tym roku, bo pozniej matury i nauka heh ;)
2009.07.12, godz. 17:49, blanka25
Na tej stronie madrid-tickets.net bilety kosztują od 60 do 160 euro (Real - Milan), ale jak już wyczytaliśmy w powyższym tekście nie jest to najtańszy sposób na zdobycie wejściówek :P. Może kogoś sterroryzujemy i zajmie się organizacją :D Chętnie bym się tym zajęła, ale to byłby mój pierwszy wyjazd na mecz, także doświadczenie mam, mówiąc delikatnie żadne :/
2009.07.12, godz. 17:42, Dawido18
no na milan tez bylo by swietnie pojechac:)
2009.07.12, godz. 17:28, bonzo07
nieźle
2009.07.12, godz. 17:27, Angelo10
blanka25
Świetny pomysł :D I czasowo chyba wielu by pasowało.
2009.07.12, godz. 17:10, yoshimitsu3012
Tez bym polecial ale wolalbym leciec cala ekipa i najlepiej zeby bylo to zoorganizowane przez jakis fan klub
2009.07.12, godz. 16:49, El Rey
Pojadę do Madrytu. Kiedyś.
2009.07.12, godz. 16:39, Nieracze.
może sie kiedys wybiore, ale nie sam ;d
2009.07.12, godz. 16:34, Rickson
Ferra
ja mieszkam w Londynie, mam kontakt z hiszpanami i takie sa moje spostrzezenia: Polak po dwoch latach, jesli mial solidne podstawy, mowi po angielsku plynnie a hiszpan dalej bedzie mowil tak,jakby niedawno co przyjechal; to samo tyczy sie hiszpanskojezycznych obywateli ameryki poludniowej. Ty spotkales raz hiszpanow i na tej podstawie oceniasz-zycze powodzenia w Madrycie z samym angielskim.
Pozdrawiam
2009.07.12, godz. 16:33, blanka25
A może by tak wybrać się wspólnie na mecz Realu z Milanem w sierpniu? Nie będzie problemu, dla tych którzy się uczą/studiują, a jak ktoś pracuje, to i tak raczej zorganizuje sobie jakiś króciutki urlop z takiej okazji :P gdyby tylko ktoś zechciał zająć się organizacją takiego wyjazdu...
2009.07.12, godz. 16:04, Ferra
Ja miałem okazje raz spotkać z Hiszpanami w Krakowie kiedy byłem na sushi i mówi dobrze po angielsku wiec różnie na to mozna patrzec ;d
2009.07.12, godz. 16:02, Ferra
Również jestem za wyjazdem do Madrytu. Najlepiej gdyby to był mecz z Barceloną lub mecz w Champions League :) Hala Real Madryt
2009.07.12, godz. 15:56, zgredziu86
poradnik pierwsza klasa!! podobnie jak wielu z Was marze o wyjeździe na mecz Realu i mam nadzieje,że jakiś wspólny wyjazd da rade zorganizować :)
2009.07.12, godz. 15:53, Rickson
"Cóż, prawda jest taka, że większość Hiszpanów zna angielski w takim samym stopniu, w jakim Ty znasz hiszpański"
niestety ale hiszpanie maja trudnosci z nauczeniem sie angielskiego w stopniu komunikatywnym wiec jak sie ktos wybiera do Madrytu powinien troszeczke sie podszkolic z hiszpanskim
2009.07.12, godz. 15:16, maciekd12
Bylem 2 razy na meczu(teraz z Atleti i rok temu na Depor) i proponuje dopisac do adresow easyjet.com bardzo dobra opcja dla osob mogacych leciec z berlina. Mozna tam wykupic lot i hotel. Za lot w jedna strone sezon temu zaplacilem 20 a w tym 30€. Jak ktos chce wiecej info to na PW. Odpisze w ciagu tyg bo teraz jestem na wakacjach i pisze z psp
2009.07.12, godz. 15:00, ninja100
jestem za zorganizowaniem wspólnego wyjazdu na mecz realu
2009.07.12, godz. 14:57, mistergol
Powinniśmy zorganizować jakiś wspólny wyjazd około 20 kolejki. Słyszałem ze ma powstać fanklub na tym serwisie który bedzie organizował wyjazdy do Madrytu, na mecze Realu, klubowego muzeum itp.
2009.07.12, godz. 14:00, T1000
ja wygrałem typera, byłem na meczu z Betisem, 6-1, a najwieksze wrażenie zrobiło na mnie jak po meczu piłkarze wyjezdzali swoimi furami ze stadionu, guti białym porsche, a casillas czarnym, dudek audi kombi, a wiekszosc piłkarzy audi Q7, a w samym madrycie najweieksze wrazenie to cudne metro, za 1euro dojedziesz wszedzie w kazdy zakatek miasta
2009.07.12, godz. 13:59, zipe9
Dołączam sie do kolegów i apeluje o zorganizowanie wspólnego wyjazdu! Na pewno będzie wiele chętnych!
2009.07.12, godz. 13:19, Kamilioner
Do Ali wad Helu , jestem z Rzeszowa , planuje z Krakowa poleciec do Madrytu na mecz we wrzesniu albo pazdzierniku;)
2009.07.12, godz. 13:10, Dawido18
ja tez bylbym chetny wybrac sie w tym roku na mecz:)
2009.07.12, godz. 12:51, rumak19
RM.pl ------------> apelujemy o wspolny wyjazd! na gran derby ale na wiosne do madrytu
2009.07.12, godz. 12:26, BugTomek
Bardzo wazna uwaga do artykulu: przez servicaxia.com NIE MOZNA kupowac biletow nie posiadajac karty wydanej w Hiszpanii (przynajmniej tak bylo w zeszlym roku), czyli kupno bilet przez ta strone odpada

druga rzecz: jak ktos mieszka blizej zachodniej granicy Polski to taniej wyjdzie lot z Berlina, np. easyjetem. np. gdyby kupowac teraz bilet na lot w listopadzie to kosztowaloby to jakies 50euro w dwie strony (czyli jakies 240zl, w dwie strony!)

trzecia uwaga: jak juz bedziecie w Madrycie i bedziecie chcieli imprezowac to nie wychodzcie na miasto przed 24/1 w nocy, wczesniej wszystko pozamykane
2009.07.12, godz. 12:12, Kaba666
Ja próbuje zorganizować wyjazd do Dortmundu szacowany koszt min. 800zł
2009.07.12, godz. 12:02, Gronkjer
jezeli real bedzie gral gdzies w poblizu chocby z borusia to mozna zrobic wyjazd jakby co ja bym sie pisal:)) tylko ktos to musi zorganizowac
2009.07.12, godz. 11:54, Kaba666
Nawet ufoki z Barçy potrafią coś zorganizować a u nas lipą wieje :P Wszystko na własną rękę :)
2009.07.12, godz. 11:47, marek230193
Świetny poradnik ;) Gratuluję
2009.07.12, godz. 11:38, Fran10
Fajny pomysł z tym poradnikiem :)) i do tego napisany z humorem ;) dzięki :)
2009.07.12, godz. 11:26, maciek123x
Dobry pomysł z wyjazdami na mecze!!!!!
2009.07.12, godz. 11:02, raulmadrid79
jeszcze czekam na informacje jak zostac socio.dzieki za instrukcje obslugi madrytu:)moze ktos z anglii sie wybiera to sie przylacze?
2009.07.12, godz. 10:58, Cwirek
Ja co prawda byłem w Madrycie już jakiś czas temu, bo w grudniu 2007 roku ale mam nadzieję, że informacje będą przydatne.

Zwiedzanie Madrytu ----> http://www.wrobels.pl/?p=312

Na meczu ----> http://www.wrobels.pl/?p=368
2009.07.12, godz. 10:44, BartiQ
Właśnie - a wiadomo czy można już kupić bilety na mecz z Dortmundem? Ile mogą kosztować? Będzie wydzielona trybuna dla kibiców Realu?
2009.07.12, godz. 10:36, portillo88
witam. ja bylem na meczu na poczatku stycznia . RMadrid- osasuna. jak ktos ma jakies pytania to chetnie odpowiem portillo88@interia.pl . caly koszt pobytu w Madrycie w jakim sie zmiescilem to okolo 900zl (bylem 4dni, zwiedzilem wszystko, kupilem niemalo) wyjazd zycia. pozdrawiam
2009.07.12, godz. 10:10, aneta73
kiedyś na pewno pojadę na mecz REalu!!!
2009.07.12, godz. 10:06, daras7raul
Pykass - popieram
2009.07.12, godz. 09:28, Anka17
marzenie........
2009.07.12, godz. 09:04, Maciej4don
Witam wszystkich.Ja planuje wyjazd w tym roku do Madrytu na przelomie pazdziernika i listopada na jakis mecz.Najlepiej byloby jechac z kims ,czym wiecej ludzi tym razniej.Zaintersowanych prosze o kontakt pod nr gg 4476445.pozdrawiam
2009.07.12, godz. 08:55, ronaldo1994
Też bym pojechał, ale nie mam kasy
2009.07.12, godz. 03:39, pynio
bylem rok temu. Jak chce ktos zdjecia, albo zapytac jak to wszystko wyglada z perspektywy szarego polaczka zapraszam na gg 8082072
2009.07.12, godz. 01:47, Kamil GK
QuaRiS
Mysle ze nie trzeba byc pelnoletnim ale jak jestes jeszcze nieletni to jakas zgoda od rodzicow musi byc pozdro.
2009.07.12, godz. 01:34, Yelonek
ja chce do Madrytu :(
2009.07.12, godz. 00:58, QuaRiS
Jak coś to ja piszę na taki wyjazd z RM.pl tylko mam pytanie czy trzeba być pełnoletnim?
2009.07.12, godz. 00:22, realDustin
A ja jade do Madrytu prawdopodobnie na mecz z Deportivo:D
2009.07.12, godz. 00:14, Kaba666
A ja wybieram się do Dortmundu :)
2009.07.12, godz. 00:07, Pykass
Super artykuł ! Proponuję podwiesić gdzieś w widoczny miejscu, aby byłzawsze dostępny z poziomu strony głównej :)
2009.07.11, godz. 23:52, Kamil GK
Ja jade za rok na wakacje jak ktos chce to mozna pojechac grupka jest taniej bezpieczniej jednym slowem latwiej mozna jakies zapisy zrobic :D kto chce wyjechac niech zagada na GG ;p 2082900 (tylko mowie ze za rok :P ) pozdro
2009.07.11, godz. 23:45, kitek535
Ehhh rozmarzyłem się !!! Troszkę kasy by na to trzeba było wydac ale zgadzam się że zobaczenie ukochanej drużyny jest bezcenne
Przychodzi mi do głowy cytat z jednej z najlepszych polskich komedii "Pieniądze to nie wszystko, ale życie bez pieniędzy to h*j"
2009.07.11, godz. 23:44, SergioRamos6
Nie powiem marzył by mi się taki wyjazd a wie moze kts jak mniej wiecej wygladaj koszty wyjazdu na El Clásico?
2009.07.11, godz. 23:40, jupiterek
Brawo za tego newsa. Tak trzymać chłopaki!
2009.07.11, godz. 23:29, zly_los
Ja nie miałem problemu zapoznać ale to napewno lepiej jezyka sie troche podszkolić:D ja własnie się zapisałem do szkoly bo tylko z neta mam mecze;/ i głownie po hispansku oglądam wiec trzeba :D wiedziec o czym gadaja pozatym tak fajna kobita w hispanskiej tv ;D rozmawia z piłkarzami w przerwach:D
2009.07.11, godz. 23:22, mateusz8
Dobry poradnik ;] bardzo chciałbym polecieć na mecz ;]
2009.07.11, godz. 23:20, DarkCap
A ja bym miał może pytanie troche z innej bajki co do hiszpańskich dziewczyn są raczej otwarte dla zwiedzających czy pilnują trawnika ;D
A tak na serio to świetny poradnik napewno się przyda.
Pozdrawiam
2009.07.11, godz. 23:19, szygulal
ja bylbym chetny na wyjazd :)
2009.07.11, godz. 23:15, Arturo
Świetnie napisane..:) co do kosztów to raczej całkowity koszt to bardziej 2500 zł niż 800 zł..No i podsumowanie swietne..:)

pozdrawiam
2009.07.11, godz. 23:09, madridista fan
miszcz poradnik ;d
jak go czytam to az chce sie tam pojechac ; >
moze w przyszlosci gdy bede mial potrzebne fundusze udam sie tam i przezyje to co autor ; >
HALA Madrid !
2009.07.11, godz. 23:09, Angelo10
No u mnie też maturka na wiosne się szykuje :) Jesień odpowiadałaby mi najbardziej.
2009.07.11, godz. 23:05, rakson90
Qras
Najlepeij byloby w pazdzierniku tak jak wiekszosc mowi.
Bo na runde rewanzowa to sporo ludzi odpodnie bo to matura (w moim przypadku) oraz jakis zaliczen na studiach czy cos ehhh
2009.07.11, godz. 23:03, Qras
Powinniśmy ruszyć w tym sezonie, lecz na razie bez dat.
2009.07.11, godz. 22:52, rakson90
Qras
A kiedy mozemy sie spodziewac takiego wyjazdu ? Pozdrawiam
2009.07.11, godz. 22:48, Qras
Pytacie o wyjazdy organizowane przez RM.pl. Spokojnie, będą, wszystko w swoim czasie. Jak coś robić, to w pełni profesjonalnie i z pełnym przygotowaniem, nic na" hurra".
2009.07.11, godz. 22:41, Mortyr
Fantastyczny poradnik wielkie dzieki ElFilipo za zadany trud bo bardzo mi pomogles :]
2009.07.11, godz. 22:40, rakson90
Tylko stronek klubowych potrafi organizowac takie wyjazdy. Przykladowo juvepoland, a my nie mozemy ? ehhh
2009.07.11, godz. 22:39, DonPatrinho
Wyczarterujmy samolot i polecmy tam razem ;p
2009.07.11, godz. 22:38, rakson90
Ali wad Helu
To ja sie pisze na to ;)
2009.07.11, godz. 22:38, Angelo10
rakson90
No ja też o tym meczu myślałem :) Tyle że wyjazd z Warszawy 800 coś złotych 4 dni.
2009.07.11, godz. 22:37, caprice
Rm.pl --------->>>> WSPOLNY WYJAZD !!!!!!
2009.07.11, godz. 22:37, Ali wad Helu
Szukam chętnych na wylot z Rzeszowa/Krakowa na meczyk w tym roku jeszcze :)
2009.07.11, godz. 22:36, DonPatrinho
Hostel - kojarzy się z filmem :]
2009.07.11, godz. 22:35, Barmar
Świetnie napisany poradnik! Dziękuję, ponieważ może mi się kiedyś bardzo przydać!

A te sumy pieniędzy zupełnie wypadły mi z głowy kiedy przeczytałem "5. Zobaczyć na żywo mecz ukochanej drużyny – bezcenne." :)
2009.07.11, godz. 22:35, caprice
a czy w tym sezonie podczas okresu przygotowawczego sa w austrii ?!
2009.07.11, godz. 22:33, mlukom14
a moze realmadrid.pl cos by zoorganizowalo... Grupowo najlepiej z Polski pojechac :)
2009.07.11, godz. 22:31, rakson90
2009.10.18 Primera División - 7. kolejka Real Madryt - Real Valladolid
Ja proponuje ten meczyk. Czy jest moze ktos chetny aaby sie wybrac na ten mecz ? I najlepiej wylot samolotem z Krakowa
Pozdrawiam
2009.07.11, godz. 22:29, Angelo10
mati7777
Gdyby udało się zorganizować taki wyjazd, szkoda byłoby nie skorzystać z takiej okazji... możnaby zaszaleć wieczorkiem w jakimś klubie :) Potem podczas powrotu byłoby nad czym się zastanawiać, co budziło większe emocje wypełnione Estadio Santiago Bernabéu czy gorące hiszpańskie dziewczyny. Może udałoby się jednocześnie zaoszczędzić na hostelu ;D
2009.07.11, godz. 22:25, ronaldo99999
wybrać się *
2009.07.11, godz. 22:25, ronaldo99999
Wielkie dzięki, super poradnik. Też mam zamiar się wybrać na mecz, a tym poradnikiem zachęciłeś mnie jeszcze bardziej:)
2009.07.11, godz. 22:22, mati7777
Angelo10

Pewnie tak jak piekne latynoskie hiszpanki ze zdjec....
2009.07.11, godz. 22:18, seba177
Jeżeli ktoś mieszka tak jak ja blisko granicy i bliżej ma do Berlina niż Wa-wy to proponuje samolot z Berlina

http://www.iberia.com/pl/

Ja swój wylot planuje na końcówkę października :))) Też postaram się zdać relację ;)
2009.07.11, godz. 22:14, Angelo10
ElFilipo
Nie napisałeś najważniejszej rzeczy :D Jak tam chicas w Madrycie ? ;)
2009.07.11, godz. 22:07, yamczarek
fajny poradnik mysle ze sie przyda
dodam ze jezeli chcecie zdobyc autograf to nalezy pojawic sie na treningu w valdebebas,koszulki i inne artykuly oficjalne taniej w sklepach,carnet madridista w cenie 30 € uprawnia do wejsciowki na mecz trofeo santiago bernabeu
2009.07.11, godz. 22:03, rgonzalez
Organizujemy jakiś wyjazd panowie ?
2009.07.11, godz. 22:03, A.S
Kiedyś pojadę, w wakacje sobie dorabiam, ale takiej kasy raczej nie zgarnę. Góra 1000 zł. Może za rok, po zakończeniu gimnazjum xD
2009.07.11, godz. 22:00, MrKolos
a ja jutro do barcelony jade :d
2009.07.11, godz. 22:00, dj5002
Ja też się pod tym podpisuje żeby jechać do Madrytu ekipą Rm.pl zorganizujcie taki wyjazd napewno byłoby bardzo dużo chętnych !!
2009.07.11, godz. 22:00, kris15j
I teraz mam doła, bo nie stać mnie na taki wyjazd na mecz :(

Ale może kiedyś będę mógł zobaczyć moich ulubionych piłkarzy na żywo :)
2009.07.11, godz. 21:57, paula9191
super:)
2009.07.11, godz. 21:54, Kamill19
Strony Barcelony organizuja wyjazdy na mecze. Strona Realu Madryt szczyca sie mianem najwiekszej tez powinna taki wyjazd zroganizowac
2009.07.11, godz. 21:53, karol_kk10
Chetnie bym sie wybrał. Dzieki za poradnik :)))
2009.07.11, godz. 21:44, mati7777
Ciekawe by byzlo gdyby stronka rm.pl zorganizowala taki wlasnie wyjazd i mysle ze kilkadziesiat osob by sie na takowy zdecydowala... Tak jak redakcja byla np na obozie w tamtym roku. Zastanowic sie nad tym mozna...
2009.07.11, godz. 21:43, zly_los
MIałem okazję być Madrycie nie jest tak zle z językiem ang. jeśli chodzi o sklepy punkty usług itp. no ale zapytać zwykłego przechodnia o coś to się zgadzam ;] nic się nie dowiesz hehe, ja planuje na Gran Derby pojechać i własnie skozystam tych co dają pewne bilety bo wiadomo jak trudno dostać;/ ale warto!! i mówię lepiej zostać pare dni dłuzęj panowie i panie bo miasto nie do zapomnienia;)
2009.07.11, godz. 21:42, socio81
Bilety można kupić u koników. W zależności od rywala płacę 50-80 euro. Nigdy nie brakuje więc bez biletu w ciemno można lecieć.
2009.07.11, godz. 21:41, Omlet
CZLOWIEKU !!!


ale przepłaciłeś!!! cała pensie zwykłego polaka...

Ja Ci moge to zorganizować za 4 razy mniejsza sume.

Sa znizki
Ryanair do londynu masz samolot w ta i z powrotem za...2 gorsze !!
z londynu do madrytu masz lot za 20 euro.
powrot tak samo. spisz w motelu jakims.
Mecz wybierasz wtedy kiedy sa te znizki.

Ja ogladalem mecz z Sevilla i tak lecialem...
a nie 800 zł za same bilety hahahah

przpeplacone ! ale super pomysl !
2009.07.11, godz. 21:41, adas_299
fajnie by bylo zorganizowac wyjazd i pojechac lub poleciec do Madrytu w 50 - 100 osob..:)
2009.07.11, godz. 21:40, Dos Santos
DZięki :))
2009.07.11, godz. 21:31, Raulq07
wspanialy poradnik ;D
DZieki za trud jaki w niego wlozyles
2009.07.11, godz. 21:29, lookash001
a ja proponuję w pełni zorganizowany wyjazd jako realmadrid.pl ;p
2009.07.11, godz. 21:27, M_J18
super!!! własnie sam myslalem zeby w tym roku pojechac na mecz i potrzebowałem własnie TEGO!!
dla autora thx i szacun
2009.07.11, godz. 21:25, RafaNadalHiszpania
super artykol
tego wlasnie potrzebowalem i chcialem wiedfziec dzieki wam bardzo za to niech bog wam to wynagrodzi
HALA MADRID
2009.07.11, godz. 21:24, Kuba.
GENIALNY pomysł! Dziękujemy :-).
2009.07.11, godz. 21:24, Tess
dobra robota z tym poradnikiem !
2009.07.11, godz. 21:20, Dolniak
piotrekziaro

ja bym sie na to pisał▲ :D bo tez myslałem o takim wyjezdzie w tym roku do madrytu z jakas ekipa madridistas... mysle tu o wrzesniu lub pazdzierniku
2009.07.11, godz. 21:19, bbaartek
Generalnie to ta kolejka jest.. ekhm... spora ;)
2009.07.11, godz. 21:18, anwil12
Świetny artykuł, na pewno ktoś skorzysta.
2009.07.11, godz. 21:15, piotrekziaro
Słuchajcie fajnie by było zorganizować się razem jakoś bo ja np. bardzo chciałbym wybrać się w taką podróż ale samemu nie mam odwagi. A zawsze w kupie raźniej hehe i myślę, że jest więcej takich osób jak ja.
2009.07.11, godz. 21:15, Kielbol
Od siebie dodam tylko tyle,że alkohol najlepiej kupować w Lidlu bo u Chińczyka jest drogo ;]
2009.07.11, godz. 21:14, Aghito
ale z tego co widziałam to bilety także można kupić na oficjalnej stronce realu madryt, wiem to bo kiedyś patrzałam w jakiej cenie as bilety na mecz, taka mała uwaga z mojej strony.
2009.07.11, godz. 21:14, dOOktor VinCi
Akurat we wrześniu wybieram się na mecz,WIELKIE DZIĘKI!
2009.07.11, godz. 21:12, lukigno
Bardzo dobry pomysł....od dawna noszę się z zamiarem odbycia takiej podróży życia....teraz będzie mi łatwiej...
2009.07.11, godz. 21:12, lookash001
świetna propozycja dla kibiców! :)
2009.07.11, godz. 21:11, Aghito
dzięki za informacje, w październiku mam zamiar odwiedzić Madryt, i już sie nie mogę doczekać, pozdr
2009.07.11, godz. 21:10, Banan25
Super ze ktos wpadl na pomysl zeby to zrobic
ja bym bardzo chetnie polecial na jakis mecz, ale chyba jednak w jakiejs grupce ;p
2009.07.11, godz. 21:10, Gofer1991
Na razie w planach mam wyjazd do Dortmundu 19 sierpnia, ale w dalekich planach mam zamiar jechać na mecz do Madrytu i na pewno skorzystam z tego poradnika:)
Hala ElFilipo!!!
2009.07.11, godz. 21:10, Galaktikos7
goslaw
Wybierasz się w tym sezonie?
2009.07.11, godz. 21:09, el Bako
ja to bym się przespał na ławce rezerwowej Realu Madrid, na pewno jest wygodna i jest zadaszenie :P
2009.07.11, godz. 21:08, Galaktikos7
Z wielką chęcią pojechał bym na GD i finał LM w którym byś my byli oczywiście.
2009.07.11, godz. 21:07, goslaw
Świetny poradnik, mam nadzieję, że pomoże i mi, choć już wszystko mam zaplanowane ;)
2009.07.11, godz. 21:07, bwin10
dzieki za ten artykul, zawsze chcialem zeby sie ukazal na stronce i oto sie doczekalem :) Wielkie dzieki
2009.07.11, godz. 21:07, lczernecki
Fajny poradnik :] Chcialbym sie kiedys wybrac do Madrytu :> Ale to jak na razie tylko marzenia ;)
2009.07.11, godz. 21:06, kuba2009
Dzięki za wskazówki
2009.07.11, godz. 21:05, Woszek
Dobra robota naprawde, wielu osobom to uswiadomi jak wybrac sie na mecz, w tym mi :) zawsze sie zastanawialem ile to moze kosztowac :D Teraz juz wiem, trzeba odkladac kase ;D hehe
2009.07.11, godz. 21:05, Ocal
Mam tylko jedno pytanie do autora - czy istnieje taka możliwość, że zamówię sobie wcześniej hostel, kupię bilet lotniczy ale jednak nie uda mi się kupić biletu na mecz (z wielu możliwych powodów)? Czy często zdarza się taka sytuacja? Z góry dzięki za odpowiedź :)
2009.07.11, godz. 21:05, spidercomp
MI się udało kupić bilet w obie strony za 240 zł xD
2009.07.11, godz. 21:05, sergio91
Bardzo przydatny artykuł. Moim wielkim marzeniem jest wyjazd na mecz Realu. Niestety nie znam hiszpańskiego co by było jednak dużym problemem ;/
2009.07.11, godz. 21:05, Angelo10
ElFilipo
Wieeeeeeeelkie dzięki za Twój wysiłek włożony w ten artykuł. Od dwóch dni tak sobie planuje wyjazd a o niczym nie miałem pojęcia i po przeczytaniu Twojego tekstu moją piękną główkę wypełniła jasność :D Chętnie bym Cie stary ucałował (spoko, nie jestem z "tych").
Zdrowia miszczu ! :)
2009.07.11, godz. 21:03, alien7k
no w 100% podpisuje sie pod tymi komentarzami dobra robota!
2009.07.11, godz. 21:01, Ocal
Wielkie dzięki za ten artykuł !!!
2009.07.11, godz. 21:00, Munchhausen
Genialny artykuł, bilecik zdecydowanie się autorowi należy :)
2009.07.11, godz. 20:59, Helmut Varken
coś czego od dawna poszukiwałem, szczególnie, że chciałbym we wrześniu wybrać się do Madrytu. Kawałek dobrej roboty.
2009.07.11, godz. 20:56, Fmforhome
Ja już zbieram pieniądze na El Clásico ,ale nie w tym sezonie lecz przyszłym ! :) powodzenia tym którzy wybiorą się w tym sezonie :)
2009.07.11, godz. 20:55, KompletnySwir
ja w przyszylm roku planuje
2009.07.11, godz. 20:54, El_Guaje
ciekawie ciekawie :) wszystko elegancko streszczone,też mam niedługo zamiar się wybrać na jakiś mecz ale na razie finanse nie pozwalają..
2009.07.11, godz. 20:54, Matthew_888
Świetna inicjatywa :) Dzięki za trud :)

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze!

REKLAMA

archiwum

gorące tematy

profil

Pamiętaj, że sposób wyświetlania Aktualności i Komentarzy zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb!

- Twój profil -

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama