Oceny zawodników po meczu z BATE

Jak grali nasi?

Zawodników i trenera Królewskich oraz sędziego pierwszego meczu Królewskich w Lidze Mistrzów, Real Madryt - BATE Borysów oceniają redaktorzy: Klatus oraz Vensa. Oceny w skali 0-10.

Iker Casillas

Klatus: 6
Iker nie miał za wiele do roboty w środowym spotkaniu. To co musiał obronić to obronił, dobrze zachowywał się przy dośrodkowaniach graczy z Białorusi.

Vesna: 6
Nasz bramkarz był w środę praktycznie bezrobotny. Kilkukrotnie przechwytywał bezpańskie piłki, jakimś cudem potrafił utrzymać czujność. Jedyna uwaga dotyczy wznawiania gry - im dalej zagrywał tym bardziej niecelnie. Za to jedno oczko w dół.

ŚREDNIA: 6

Sergio Ramos

Klatus: 9
Świetny w ofensywie, strzelił bramkę, oddawał groźne strzały, bardzo dobrze dośrodkowywał i był bezbłędny w defensywie.

Vesna: 8
Jako jeden z niewielu miał ochotę włączać się do akcji ofensywnych, co tradycyjnie nie miało negatywnego wpływu na postawę w obronie. Jakby tego było mało trafił do siatki.

ŚREDNIA: 8.5

Fabio Cannavaro

Klatus: 7
Udany powrót Włocha do pierwszego składu. Bardzo dobrze dyrygował blokiem defensywnym Realu.

Vesna: 6
Nie zawiódł, ale i okazji do interwencji miał mniej niż w większości spotkań. Spokojny, pewny mecz Włocha.

ŚREDNIA: 6.5

Gabriel Heinze

Klatus: 7
Dobre zawody doświadczonego Argentyńczyka. Poprawnie grał w obronie, ale dobrze też zaprezentował się w ataku, kilka razy podłączał się pod akcje ofensywne Królewskich, raz udało mu się nawet minąć trzech rywali.

Vesna: 7
Równie solidny co Cannavaro. Wyższa nota dzięki asekurowaniu boku defensywy, zainicjowaniu jednego z kontrataków i włączaniu się do akcji, gdy nie wiązało się to z większym ryzykiem.

ŚREDNIA: 7

Marcelo

Klatus: 5
Często podłączał się pod akcje ofensywne, ale z reguły nic z tego nie wynikało. Niedokładnie dośrodkowywał lub tracił piłkę. W obronie - poprawnie.

Vesna: 5
Nijaki pojedynek w wykonaniu Brazylijczyka. Próbował dryblingu na skrzydle, wzmacniając ofensywę drużyny, ale pożytku z tego było nie za wiele. Tymczasem w obronie powstawała luka, którą nie zawsze zdążył zapełnić.

ŚREDNIA: 5

Fernando Gago

Klatus: 7
Grał tylko przez trzydzieści pięć minut, ale w tym czasie zdążył pokazać się z bardzo dobrej strony. Dobrze odbierał, dobrze podawał, dobrze asekurował partnerów. Szkoda, że Argentyńczyka kolejny raz zobaczymy prawdopodobnie dopiero za miesiąc.

Vesna: 7
Przez trzydzieści pięć minut spisywał się bez zarzutu. Gdy przy piłce byli rywale, podwajał krycie. Kiedy Madryt wychodził z ofensywą, również był zaangażowany.

ŚREDNIA: 7

Guti

Klatus: 8
Po bardzo dobrym spotkaniu w lidze, nasz drugi kapitan znowu zalicza bardzo udane zawody. Kapitalne podanie do Ramosa, który zamienił je na bramkę, świetny przegląd pola, brak głupich strat i dobra współpraca z defensywnymi pomocnikami.

Vesna: 7
Udany występ Hiszpana. Wspaniale wypatrzył Sergio Ramosa przy pierwszym golu, przed zejściem do szatni zaliczył jeszcze kilka udanych zagrań. Przede wszystkim był widoczny w większości naszych akcji.

ŚREDNIA: 7.5

Rafael van der Vaart

Klatus: 5
W pierwszej połowie popisał się kilkoma ładnymi podaniami, ale nic poza tym ciekawego nie pokazał. Bardzo często tracił piłkę i z minuty na minutę grał coraz słabiej. Mimo to pod koniec meczu mógł trafić do siatki, ale świetną interwencją popisał się Siarhiej Wiaromka.

Vesna: 4
Praktycznie bezproduktywny. Jego postać na ekranie było widać dopiero, gdy wykonywał stałe fragmenty gry czy podanie jednego z partnerów znalazło go w okolicach pola karnego. Jak na zawodnika tak kreatywnego i przebojowego bardzo słabo.

ŚREDNIA: 4.5

Arjen Robben

Klatus: 4
Po świetnym występie w Superpucharze Hiszpanii forma Holendra z meczu na mecz spada. Raptem kilka razy udało mu się minąć jakiegoś gracza gości, ale zamiast odgrywać piłkę do partnerów wolał dalej holować ją przy nodze, co kończyło się licznymi stratami.

Vesna: 4
Znów dała osobie znać największa przywara Arjena - egoizm. Świetnie, że potrafi minąć dwóch rywali, brakuje tylko podania. Po jednej z indywidualnych akcji oddał niecelny strzał po czym realizator pokazał wściekłego Gutiego, który był niekryty. Reakcję Schustera w tej sytuacji lepiej przemilczę.

ŚREDNIA: 4

Raúl

Klatus: 4
Kolejne przeciętne zawody kapitana, wiele osób liczyło na to, że właśnie w tym meczu Raúl się przełamie i strzeli gola, tak się jednak nie stało. Oddał jeden groźny strzał z dystansu i teoretycznie zaliczył asystę przy golu Ruuda. To trochę za mało jak na mecz z tak nisko notowanym rywalem.

Vesna: 4
Gdzie się podział nasz kapitan? Kilka razy naciskał defensorów z Białorusi, próbował wyłuskać piłkę, ale niewiele poza tym. Na plus "asysta" przy trafieniu Van Nistelrooya.

ŚREDNIA: 4

Ruud van Nistelrooy

Klatus: 6
Ach ten Holender, wepchnie piłkę do bramki chyba z każdego miejsca w polu karnym. Ruud od początku sezonu prezentuje wyrównaną formę, w prawie każdym spotkaniu strzelając bramkę. Jeśli będą omijać go kontuzje to jego miejsce w pierwszym składzie wydaje się być pewniejsze niż miejsce Raúla.

Vesna: 6
Zdecydowanie bardziej widoczny od partnera z linii ataku - strzelał sprzed pola karnego, potrafił wywalczyć sobie miejsce podczas stałych fragmentów gry, nie unikał futbolówki. Zabrakło skuteczności, ale widać, że wysoka forma jest w zasięgu Holendra. Oczko wyżej za trafienie do siatki.

ŚREDNIA: 6

Mahamadou Diarra

Klatus: 7
Tym razem Malijczyk rozpoczął mecz z ławki rezerwowych, ale i tak przebywał na boisku godzinę ze względu na uraz Gago. I po raz kolejny w tym sezonie udowodnił, że Real dobrze zrobił nie sprzedając go w okienku transferowym. Odbierał, podawał, asekurował i rozbijał ataki rywali.

Vesna: 7
Wystrzegał się niepotrzebnych fauli, cały czas utrudniając życie Białorusinom. Odrobinę za mało wnosił do zespołu przy akcjach ofensywnych, ale taka chyba natura Malijczyka.

ŚREDNIA: 7

Royston Drenthe

Klatus: 6
Przebojowy Holender zmienił swojego rodaka, Robbena i ciałkiem nieźle się spisał. Często szarpał lewą flanką, pokazał kilka efektownych zagrań, to po faulu na nim z boiska wyleciał Anri Chagusz.

Vesna: 5
Jego pojawienie się nie murawie było niezłym posunięciem - dodał ekipie szybkości i przebojowości. Brakowało tylko porządnego zagrania, otwierającego drogę do bramki.

ŚREDNIA: 5.5

Gonzalo Higuaín

Klatus: 6
Schuster dał odpocząć Gutiemu i wprowadził do gry młodego Argentyńczyka, który zajął pozycje skrzydłowego i wniósł sporo świeżości w poczynania Królewskich.

Vesna: 6
Argentyńczyk nie po raz pierwszy udowodnił, że należy mu się coś więcej niż tylko miejsce na ławce. Bramki wprawdzie nie zdobył, ale szukał gry, był pożyteczny przy rozgrywaniu akcji, dał z siebie naprawdę wiele.

ŚREDNIA: 6

ŚREDNIA DRUŻYNY: 5.9
NAJNIŻSZA OCENA: Arjen Robben i Raúl - 4
NAJWYŻSZA OCENA: Sergio Ramos - 8.5

Trener Bernd Schuster

Klatus: 7
Niemiec wystawił najlepszą jedenastkę jaką mógł wystawić. Dobrze, że pozwolił zagrać od pierwszych minut Raúlowi licząc na to, że Hiszpan może w końcu się przełamie i strzeli gola. Dobrze, że dał szanse powrotu do gry Gago, który niestety przedwcześnie zakończył spotkania. Wyciągnął wnioski z ostatniego spotkania ligowego i przemeblował całą defensywę z wyjątkiem Marcelo. Mógł dać szansę Savioli lub Javiemu Garcii, ale zmiany jakie przeprowadził i tak były korzystne dla zespołu.

Vesna: 6
Jedyna rzecz, do której mogę mieć pretensje, to pierwsza zmiana. Gdy było wiadomo, że Gago opuści murawę, natychmiast pojawiła się w mej głowie myśl, iż to idealna okazja, żeby wypróbować na pozycji defensywnego pomocnika Javiego Garcię, który przecież w tej roli spędził większość kariery. Rywal nie był wymagający, więc można było sobie pozwolić na odrobinę fantazji. Niemniej jednak Diarra "wybronił" w moich oczach trenera. Reszta bez zarzutu.

ŚREDNIA:

Sędzia Alain Hamer

Klatus: 6
Poprawne zawody arbitra, nie popełnił większych błędów. Dobrze panował nad wydarzeniami, które miały miejsce na boisku.

Vesna: 7
Poprawnie zareagował w sytuacji z pierwszej minuty, słusznie wyrzucił z boiska zawodnika BATE, ustrzegł się większych błędów. Raziło mnie tylko delikatne zamieszanie w sytuacjach, gdy jeden z graczy potrzebował pomocy medycznej. Jednak te straty czasowe były uwzględniane przy ustalaniu ilości doliczonych minut.