/ goal.com

Hiszpania mistrzem Europy

Reprezentacja do lat 17 obroniła tytuł

Reprezentacja Hiszpanii do lat 17, jako pierwsza w historii, obroniła Mistrzostwo Europy, pokonując w finale Francję 4:0. Podopieczni Juana Santistebana brylowali pod każdym względem, a Francuzi nie byli w stanie im dorównać. Piłkarze z Półwyspu Iberjskiego dominowali od pierwszej do ostatniej minuty i obronili tytuł mistrza Europy.

Sergio Gontán 'Keko', prawdopodobnie najlepszy piłkarz na murawie, otworzył wynik spotkania w 30. minucie, wspaniałym strzałem po podaniu Thiago Alcántary. Po przerwie (chłopcy do lat 17 na turniejach grają mecze po 80 minut, połowy dwa razy po 40 minut) Keko znów błysnął. Popisał się kapitalnym podaniem do Sergiego, który nie miał problemów z pokonaniem golkipera Francji. W 62. minucie znakomitym rajdem popisał się Sielva, który ostatecznie został sfaulowany w polu karnym, a czeski arbiter, Libor Kovařík, wskazał na jedenasty metr. Karnego pewnie wykorzystał Thiago.

Nadzieje Francuzów pogrzebał strzałem z główki Gavilán, który otrzymał podanie od Keko. Najlepszy piłkarz meczu wcześniej przedryblował obrońcę i perfekcyjnie wystawił futbolówkę Gavilánowi.

Drużyna francuska była cieniem ekipy, która w tym turnieju w grupie zremisowała z Hiszpanami 3:3. Dla trenera Santistebana to już szóste (!) zwycięstwo w Mistrzostwach Europy w tej kategorii. La Selección była znacznie lepszą drużyną i zwyciężyła zasłużenie, a do triumfu w finale poprowadził ich piłkarz Atlético, Keko. Jedynym reprezentantem z Realu Madryt był Álvaro López, piłkarz Juvenil A.

Składy
Francja: Mezui - Adegoroye (Nego 41`), Faure, Damour (Auras 48`), Kolodziecziak - Sunu, Reale, Fofana, Kakuta - Grenier (Boly 50`), Tafer
Hiszpania: Álex - Montoya, Pulido, Gaztańaga, Planas - Sielva, Álvaro - Keko, Thiago (Canales 68`), Carmona (Gavilán 55`) - Sergi (Rochina 74`)

Gole
0:1 Keko 30`
0:2 Sergi 45`
0:3 Thiago 62` (karny)
0:4 Gavilán 69`

Arbiter: Libor Kovařík (Czechy). Żółtymi kartonikami ukarał Francuzów Sunu, Nego, Aurasa, Faurego i Reale'a oraz Hiszpanów Gaztańagę, Carmonę i Pulido.