/ Realmadrid.pl | marca.com

Oceny zawodników po meczu z Getafe

Jak zagrali nasi?

Występ zawodników w meczu z Getafe oceniają redaktorzy Vesna, Rauer oraz Jezzo. Oceny w skali 0-10.

Iker Casillas ŚREDNIA: 4.7

Vesna: 5
Gdyby nie mrożący krew w żyłach błąd z 6. minuty, który omal nie skończył się utratą gola, nie miałabym do czego się przyczepić; na szczęście w dalszej części meczu grał pewniej.
Rauer: 5
Znów nic wielkiego w wykonaniu Ikera. Kilka razy przydarzyło mu się źle przyjąć/podać przez co rywal mógł nawet zdobyć bramkę. Ogólnie, nie miał zbyt dużo pracy.
Jezzo: 4
Całkowicie poniżej oczekiwań. Ostatnio Iker wpuszcza wszystko co leci w strone jego bramki. Na dodatek na początku spotkania popełnił katastrofalny błąd i o mały włos nie podarował gola rywalom.

Gabriel Heinze ŚREDNIA: 7

Vesna: 6
Jedyny obrońca, który przy bramce Getafe był we własnym polu karnym, szkoda, że na niewiele się to zdało, bo okrzyknięto by go bohaterem; poprawne zawody.
Rauer: 8
Najwyższa nota za to, że według mnie był po prostu najlepszy z całego zespołu. Bardzo pewny w obronie, nawet kilka ładnych sztuczek, czasami uczestniczył też przy stałych fragmentach gry. Jako jedyny z zespołu został na własnej połowie przy kontrze Getafe. A to wszystko po niedawnym powrocie po długiej kontuzji.
Jezzo: 7
Poprawny występ naszego zawodnika. Popisał się paroma fantastycznymi interwencjami. I zachował zimną krew po nieuznanym golu.

Fabio Cannavaro ŚREDNIA: 6.3

Vesna: 6
Podobnie do Ramosa, Włoch kolejny raz nie zawiódł; perfekcyjny nie był, ale czyścił tyle, ile był w stanie.
Rauer: 7
Ogólnie blok defensywny spisał się w tym meczu naprawdę poprawnie. Jedyny minus za to, że opuścił swoją pozycję tylko po to, aby świętować nieuznaną bramkę. Jednak nie można go za to za bardzo winić.
Jezzo: 6
Canna czyścił co mógł, praktycznie bezbłędnie, choć Getafe też za często nie atakowało. Szkoda, że w odróżnieniu od Gabriela nie zachował zimnej krwi w tej dramatycznej minucie.

Sergio Ramos ŚREDNIA: 6
Vesna: 6
Tradycyjnie – skutecznie wspierał kolegów z ataku, w defensywie prezentował się równie dobrze; solidny punkt naszej obrony.
Rauer: 7
Jakoś brakowało mi jego rajdów po prawej stronie. Obudził się dopiero pod koniec meczu, kiedy już przegrywaliśmy. Możliwe, że to wina urazu, z którym ciągle gra i nie może liczyć na żadną dłuższą przerwę. Jednak w obronie bardzo solidnie.
Jezzo: 5
Kolejny średni mecz naszego prawego obrońcy. Walczył co nie miara, starał się grać, ale większość jego akcji kończyła się stratą. W obronie w miarę pewny, choć przy straconym golu też go w obroniezabrakło. Nie można mu zarzucić braku chęci do gry, bo walczył jak zawsze za dwóch, jednak widać u niego lekki spadek formy.

Miguel Torres ŚREDNIA: 5.3

Vesna: 4
Musi się jeszcze sporo nauczyć, najbardziej raziła jego nieporadność przy akcjach ofensywnych; plus za strzał przy nieznanym golu Robbena.
Rauer: 7
Tak, jak pisałem wcześniej, obrona zaprezentowała się bardzo dobrze. Solidny w obronie, brał udział w kilku akcjach ofensywnych. Popełnił niestety podobny błąd do Cannavaro i zaczął świętować bramkę z Robbenem.
Jezzo: 5
Średni mecz naszego wychowanka. W obronie w porządku i bez strat, ale z przodu za bardzo nie pomógł drużynie. Inna sprawa, że Robben za bardzo nie chciał go wykorzystywać.

Fernando Gago ŚREDNIA: 6

Vesna: 6
Ponownie nie szczędził wślizgów, miał najwięcej (11) odbiorów z całego zespołu, jak na defensywnego pomocnika przystało, szkoda aż dziewięciu strat i małego wsparcia przy kreowaniu akcji.
Rauer: 7
Bardzo ładne przechwyty w wykonaniu Argentyńczyka. Liczne czyste wślizgi, kilka ładnych przyspieszeń z piłką. Nie ogranicza się już tylko do podań do tyłu. Zagrał na poziomie swoich kolegów z obrony.
Jezzo: 5
Ciężko określić jego występ. Poprawne zagrania i dobre wślizgi przeplatał głupimi stratami i raczej nie pomógł drużynie w rozgrywaniu piłki. Mocno średni występ Fernando.

Guti ŚREDNIA: 6

Vesna: 5
Kilka podań, które mogły być asystami, nieźle wykonany rzut wolny w 61. minucie, szkoda, że nie był w stanie zostać na murawie do ostatnich minut.
Rauer: 6
I tu powoli zaczynają się schody. Z pewnością nie był to bardzo dobry występ naszego drugiego kapitana, ale nie było również tak najgorzej. Może nie wychodziły mu prostopadłe podania, ale popisał się kilkoma ładnymi przerzutami akcji na wolne pole.
Jezzo: 7
Jedyny z ofensywnych zawodników, który naprawdę grał poprawnie. Parę razy świetnie rozprowadził piłkę, ale koledzy z drużyny nie potrafili skierować piłki do siatki. Przy kuriozalnym golu wracał razem z Heinze. Ale żeby nie było tak kolorowo, miał też sporo niedokładnych piłek, znacznie więcej niż zazwyczaj, z kolei uchronił się od głupich strat. Po jego zejściu nasza gra ofensywna praktycznie przestała istnieć, a koledzy nie wiedzieli za bardzo co zrobić z piłką.

Arjen Robben ŚREDNIA: 5.3

Vesna: 6
Odkąd jest zdrowy prezentuje równą, wysoką jak na zespół Schustera formę; dziś był równie chętny do gry, wymieniał się pozycjami z partnerami, często dośrodkowywał, nie radził sobie dopiero z podwojonym kryciem, trafił do siatki.
Rauer: 5
Holender nie zaprezentował się tak dobrze, jak w meczu z Romą. Nie wychodziły mu praktycznie żadne dryblingi, miał kłopoty z przyjmowaniem. Na pochwałę zasługują tylko dosyć dobre wrzutki.
Jezzo: 5
Ruchliwy, ale strasznie samolubny. Efektowny, ale bardzo mało efektywny. Powinien częściej szukać partnerów.

Julio Baptista ŚREDNIA: 2.7
Vesna: 3
Znów nie do końca odnalazł się w swojej roli; gdy wykańczał akcje nie mieliśmy z tego pożytku, miał problemy z przyjęciem piłki, zaliczył kilka odbiorów i trzy razy więcej strat.
Rauer: 3
Im Julio częściej gra, tym prezentuje się gorzej. Tracił praktycznie każdą piłkę, jaką otrzymywał w pobliżu pola karnego rywala. Nieudane strzały, słabe przyjęcia, dał się nawet przepychać przeciwnikom. Powinien wrócić na ławkę.
Jezzo: 2
Kolejny kompromitujący występ Baptisty. Prawie każde jego zagranie to była strata piłki. Nie pomagał w odbiorze, zupełnie zagubiony. Sneijder - tęsknimy.

Raul Gonzalez Blanco ŚREDNIA: 4

Vesna: 5
Już w 8. minucie mógł wyprowadzić Real na prowadzenie, druga tak dogodna sytuacja się nie nadarzyła; zmarnował kilka niezłych podań, ale szukał gry i był aktywny, do czasu.
Rauer: 4
Może walczył i biegał, ale nic z tego nie wyszło. Ponadto miał sytuację praktycznie sam na sam z bramkarzem przeciwnika i jej nie wykorzystał. Jakieś fatum wisi nad naszymi napastnikami. Piłka za nic nie chce polecieć w światło bramki.
Jezzo: 3
Znowu fatalny mecz kapitana. Bezproduktywny, w pierwszej połowie zmarnował dogodną okazję. Przeważająca większość podań do niego kończyła się stratą.

Ruud van Nistelrooy ŚREDNIA: 3

Vesna: 3
Wypadł słabiej od Raula, był mniej widoczny, oddał jeden strzał na bramkę Getafe, mizernie, jak na napastnika tej klasy co Ruud.
Rauer: 3
Chyba każdy widzi, że Holender jest zupełnie bez formy. Można go tłumaczyć jedynie tym, że wrócił dopiero po kontuzji. Zupełnie bezproduktywny.
Jezzo: 3
Znaczna obniżka formy Ruuda. Zagrał podobnie jak Raul, bardzo mało aktywny, wydawało się, że przeszedł obok meczu.

Royston Drenthe ŚREDNIA: 4.3

Vesna: 4
Chwilę po jego pojawieniu się na murawie straciliśmy bramkę i Royston dostosował się do sfrustrowanej postawy kolegów z drużyny, szarpnął może ze dwa razy, a stać go na wiele więcej.
Rauer: 5
Co by nie mówić, młody Holender potrafi namieszać. Szybki i zwinny. Można liczyć na jego drybling. Według mnie, powinien zagrać od początku za Baptistę.
Jezzo: 4
Nie pomógł drużynie, był mało widoczny. Parę razy szarpnął, ale liczyliśmy na trochę więcej.

Gonzalo Higuain ŚREDNIA: 3.3

Vesna: 3
Wprawdzie oddał jeden z dwóch celnych strzałów Realu na bramkę, ale w samej końcówce tragicznie zmarnował przyzwoitą okazję; na miejsce w jedenastce w takiej formie nie ma co liczyć.
Rauer: 3
Gonzalo nie chciał za bardzo odskoczyć od swoich kolegów z ataku i również niczego nie zaprezentował. Jego "strzał" z końcówki meczu był esencją wczorajszej gry Królewskich w ofensywie.
Jezzo: 4
Jak to Higuain, nabiegał się, nic z tego wychodziło, a potem fatalnie przestrzelił. Powoli przyzwyczajamy się, że jego zmiany nie pomagają drużynie, a wręcz z wejściem Gonzalo nasza gra wygląda gorzej. Z drugiej strony, ciężko od 20 letniego chłopaka wymagać cudów w 15 minut, kiedy starsi i bardziej doświadczeni koledzy jak Ruud i Raul nie potrafili nic zrobić w pełnym wymiarze minut.

Roberto Soldado - grał za krótko, bez ocen.

Ocena pracy Daudéna Ibáńeza według portalu "Marca.com": 9/10
Zachował się prawidłowo przy decydującej akcji meczu, odgwizdując spalonego Raula i nakazując wykonać rzut wolny zawodnikom Getafe. Nie popełniał żadnych błędów.