Real Madryt - Alaves 3 : 1

Z powodu kontuzji na boisko nie wyszły największe gwiazdy Realu...

Z powodu kontuzji na boisko nie wyszły największe gwiazdy Realu - Raul (który jednak siedział na ławce) i Figo. Vicente del Bosque wystawił w ich miejsce Gutiego i McManamana.
Spotkanie rozpoczęło się od szybkiej, ładnej gry Realu. Dużo było gry na jeden kontakt. Już w 4 minucie Makelele świetnie podawał do Morientesa, jednak bramkarz gości Kike przeciął podanie. W 7 minucie niestety wbrew wydarzeniom na boisku prowadzenie objęli goście. Strzałem głową Holender Witschge pokonał Casillasa. Real po straconej bramce przez kilka minut nie mógł się pozbierać, na szczęście po jakimś ruszył do ataków. Najwięcej zamieszania pod bramką gości siał Morientes, jednak Kike był na posterunku. Bardzo groźne były kontry gości, którzy często zagrażali bramce Casillasa. Wreszcie w 45 minucie po dośrodkowaniu Salgado strzałem głową Guti doprowadził do wyrównania. Los Blancos poprawiły się trochę humory przed zejściem do szatni na przerwę.
Pierwsze minuty drugiej połowy nie były tak dobre jak w pierwszej części spotkania. Vicente del Bosque widząc co się dzieje postanowił wprowadził na murawę Raula. Hiszpan zmienił w 55 minucie Steve'a McManamana. Młody Hiszpan odwdzięczył się już 5 minut później, kiedy to wykorzystał nieudaną pułapkę ofsajdową i wyprowadził Real na prowadzenie 2 : 1! W 79 minucie znów w głównej roli okazał się być Raul. Napastnik Królewskich został sfaulowany w polu karnym, a bezbłędnym wykonawcą jedenastki okazał się być Fernando Hierro. Do końca spotkania nic już się nie zmieniło i Real pokonał Deportivo Alaves 3 : 1!