/ realmadrid.com, real.saltlake.mlsnet.com

Młodzi Blancos zwyciężają i remisują z Salt Lake

3:1 i 1:1 w meczach z gośćmi ze Stanów Zjednoczonych...

Kombinowane drużyny Castilli i Realu Madryt C oraz sam Real C rozegrały dwa mecze: z Realem Salt Lake i drugą drużyną tego klubu. W pierwszym spotkaniu Blancos wygrali 3:1, w drugim padł remis 1:1.

5.03. Drużyna złożona z zawodników Castilli i Realu Madryt C, prowadzona przez Abrahama Garcię, wygrała 3:1 z Real Salt Lake. Wyjściowy skład utworzyli: bramkarz Casilla, Angelo, Rodri, Rayco (Castilla) oraz Velayos, Jordi, De Paz, Montiel, Toto i nowy nabytek Ibáńez (Real C).

W pierwszej połowie, mimo okazji z obu stron, gole nie padły. Zupełnie inaczej wyglądała druga odsłona meczu, kiedy García wprowadził jeszcze młodszych madridistas na boisko. Bramki dla naszej drużyny strzelali: Javi Rodríguez (strzał zza linii pola karnego) oraz bardzo aktywny Arroyo, który dwa razy trafił do siatki. Honorową bramkę dla Amerykanów strzelił Tejada po podaniu Kleina. Bliski zdobycia gola był też Cunningham, lecz przegrał pojedynek z naszym bramkarzem.

Real Madryt - Real Salt Lake 3:1 (Javi Rodríguez, Arroyo 2 - Tejada).
Real Madryt: Kiko; Velayos, Jordi, Angelo, De Paz; Rodri, Montiel, Toto, Rayco; Ibáńez, Fwayo. Ponadto grali: Arroyo, Szymon Matuszek, Alberto Martín, Pedro, Gerard, Román, Javi Rodríguez.
Real Salt Lake: Rimando; Forko, Torres, Pope, Stewart; Talley, Kreis, Klein, Adu; Tejada, Cunningham. Ponadto grali: Seitz, Reynish, Curfman, Lancos, Brown, Williams, Worthen, Hashimoto, Harris, Cutler, Watson, K. Brown, Kirby, Riere.
Sędziował: Lesma López. Żółta kartka: Tejada.

8.03. W drugim meczu Real Madryt C zremisował z drugą drużyną Real Salt Lake 1:1. Dla ekipy Abrahama Garcii był to sparing przed spotkaniem ligowym z Parlą, które odbędzie się w najbliższą niedzielę w ramach 30. kolejki Tercera División. Mecz rozpoczął sie świetnie dla naszej drużyny, bowiem już w 9. minucie Juanmi pokonał Reynisha. Pierwsza połowa była popisem bramkarza Kiko Casilli, "wypożyczonego" z Castilli. Podopieczni Johna Bilingera zdołali jednak zremisować. Bramkę wyrównującą zdobył w 84. minucie Hashimoto.

Real Madryt C - Real Salt Lake B 1:1 (Juanmi 9 - Hashimoto 84).
Real C: Casilla (46 Reguero), Velayos, Giradles, Parra, Jordi, Prosi, Jose Callejón, Toto, Vazquez, Jose Manuel, Juanmi.
RSL B: Reynish; Kipre (46 Forko), Kirby, Steven (Besagno), Worthen; K. Brown, Cutler, Hashimoto, Williams (46 Lancos); Harris (Watson), Ch. Brown.

Podczas drugich 45 minut w obu spotkaniach z Realem Salt Lake zagrali Polacy. W pierwszym Szymon Matuszek, nazywany przez Hiszpanów po prostu Simón, w drugim zaś meczu na boisku pojawili się już wszyscy trzej, a więc także Kamil Glik oraz Krzysztof Król.

Przygotowujący się do sezonu Major League Soccer Real Salt Lake, może również pochwalić się remisem 2:2 z Rayo Vallecano. Jedną z bramek w tym meczu zdobył Freddy Adu, kilka lat temu okrzyczany najbardziej utalentowany zawodnikiem na świecie.