REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

mecze koszykarzy

2019.01.24, Mateo

Zwycięstwo w jubileuszowym meczu

Real Madryt pokonał Efes przed własną publicznością i można powiedzieć, że zrealizował cel minimum w Eurolidze, jakim było odniesienie szesnastu zwycięstw. Taka liczba bowiem powinna zapewnić miejsce w czołowej ósemce i dać możliwość gry w play-offach. Dla Królewskich dzisiejsze starcie było 400. występem w rozgrywkach Euroligi. Jubileusz okazał się udany, głównie dzięki Randolphowi, ale również za sprawą Llulla. To właśnie Sergio był dzisiaj zawodnikiem, który zebrał najwięcej piłek w zespole madrytczyków. Słowa pochwały należą się także Tavaresowi. Nie tylko zdobył dziesięć punktów, ale również zanotował aż cztery ofensywne zbiórki.

Od samego początku spotkanie było bardzo zacięte. Po stronie Królewskich błyszczał Randolph, który w pierwszej kwarcie zdobył aż czternaście punktów. Rywale utrzymywali się w grze dzięki dobrze działającej współpracy na linii Mičić – Pleiß – Simon. Gdy tylko Laso dał Anthony’emu złapać oddech, reszta zespołu przejęła odpowiedzialność za trafianie do kosza. Po przerwie spowodowanej kontuzją do gry wrócił Carroll. Amerykanin od razu pokazał to, z czego jest najbardziej znany – celny rzut za trzy punkty. Efes nie odpuszczał ani na moment i w połowie meczu na tablicy świetlnej widniał wynik 42:42.

Po zmianie stron do gry wrócił Randolph, który sprawiał tureckiej obronie ogromne problemy. Efes odpowiadał głównie poprzez Mičicia. Nikt nie był w stanie wypracować sobie przewagi, szczególnie że fatalną skuteczność w rzutach z dystansu mieli Llull i Rudy. Sergio spudłował aż siedem kolejnych „trójek”. Kiedy jednak w końcu się przełamał w czwartej kwarcie, rozkręcił się na dobre. Uzbierał dwanaście punktów w ciągu ostatnich kilku minut spotkania. Na to Efes odpowiedzi już nie znalazł i po raz drugi w tym sezonie Euroligi musiał uznać wyższość Realu Madryt.

92 – Real Madryt (21+21+22+28): Causeur (5), Randolph (24), Campazzo (8), Tavares (10), Taylor (8), Rudy (2), Reyes (6), Ayón (3), Carroll (5), Llull (19), Thompkins (2).

84 – Anadolu Efes (21+21+19+23): Balbay (0), Moerman (5), Mičić (21), Dunston (5), Simon (9), Larkin (8), Beaubois (8), Motum (13), Şanlı (0), Pleiß (15), Anderson (0).

Statystyki | TabelaPowrót do listy wynikówKomentarze

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze!

wybierz

profil

Pamiętaj, że sposób wyświetlania relacji "minuta po minucie" i komentarzy zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb!

- Twój profil -

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama