REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

mecze koszykarzy

2018.12.23, Mateo

Zwycięstwo w ostatnim meczu u siebie w 2018 roku

Real Madryt zwycięstwem pożegnał się z madrycką publicznością. To był ostatni mecz w Palacio w 2018 roku, do rozegrania pozostały dwa wyjazdy – z Fenerbahçe i Baskonią. Murcia do końca walczyła o wygraną, ale ostatecznie jej 23. wizyta w stolicy zakończyła się 23. porażką. Znakomite spotkanie rozegrał Thompkins, lecz nie tylko on poprowadził Królewskich do zwycięstwa. Wystarczy wspomnieć trafioną „trójkę” Llulla w kluczowym momencie. Dzięki pokonaniu Murcii Blancos zagwarantowali sobie udział w Pucharze Króla, który w tym sezonie odbędzie się w Palacio, więc będzie to dla podopiecznych Pabla Laso turniej wyjątkowy.

Real Madryt zaczął mecz bardzo dobrze. Po stronie madrytczyków trafiał Carroll, na co odpowiadał Kloof. Jednak Królewscy postawili w obronie mur, który dla rywali był niemal nie do sforsowania. W ofensywie nie szło tak dobrze, lecz i tak udało się zbudować niezłą przewagę. W drugiej kwarcie obie drużyny zaczęły grać lepiej. Błyszczał Thompkins, który zdobył aż jedenaście punktów, a pod koszem znakomicie spisywał się Tavares. Murcia nie odpuszczała, głównie za sprawą Urtasuna i ciągle utrzymywała się w grze.

Po zmianie stron goście wskoczyli na jeszcze wyższy poziom, natomiast madrytczykom brakowało płynności. Yusta, Campazzo i Thompkins starali się kreować akcje, ale przewaga stopniała niemal do zera. Oznaczało to dodatkowe emocje w ostatnich dziesięciu minutach, szczególnie że do akcji wkroczył Booker, wyprowadzając Murcię na prowadzenie. Wtedy Królewscy poprawili grę w obronie, a rywale marnowali rzuty wolne. Do tego Thompkins popisał się akcją „2+1” i ponownie to Real Madryt znajdował się na prowadzeniu. W kluczowym momencie Llull trafił za trzy punkty i atmosfera w Palacio zrobiła się bardzo gorąca. Królewscy rozegrali końcówkę na najwyższym poziomie, dzięki czemu mogli dopisać do dorobku kolejne zwycięstwo.

80 – Real Madryt (18+24+16+22): Campazzo (11), Reyes (6), Yusta (6), Carroll (7), Tavares (8), Causeur (2), Rudy (2), Llull (13), Prepelič (0), Kuzmić (3), Thompkins (22).

74 – UCAM Murcia (8+22+26+18): Kloof (8), Rudež (8), Oleson (0), Tumba (0), Rojas (3), Soko (11), Durán (0), Urtasun (11), Cățe (4), Delía (4), Booker (18), Doyle (7).

Statystyki | TabelaPowrót do listy wynikówKomentarze

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze!

wybierz

profil

Pamiętaj, że sposób wyświetlania relacji "minuta po minucie" i komentarzy zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb!

- Twój profil -

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama