REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

mecze koszykarzy

2018.09.21, Mateo

Pewne zwycięstwo i awans do finału

Real Madryt wysoko pokonał Obradoiro i awansował do finału Superpucharu Endesa, w którym zmierzy się z Baskonią. Królewscy przerwali trzyletnią passę kończenia udziału w tych rozgrywkach na poziomie półfinału. Galisyjczycy, mimo wsparcia własnej publiczności, byli w stanie nawiązywać walkę przez pierwsze 20 minut, chociaż i tak przez większą część tego czasu musieli gonić madrytczyków. W trzeciej kwarcie Real Madryt zagrał wyśmienicie i już wtedy przypieczętował zwycięstwo. Pierwszy krok został wykonany, ale to nie wszystko. Jutrzejsze wyzwanie będzie o wiele trudniejsze. Baskonia chce się Królewskim zrewanżować za porażkę w walce o mistrzostwo Hiszpanii.

Podopieczni Pabla Laso nie potrzebowali zbyt wiele czasu, żeby złapać odpowiedni rytm w dzisiejszym spotkaniu. Szybko udało się zdobyć kilka punktów przewagi, co wystarczyło na spokojną grę. Obradoiro próbowało doścignąć madrytczyków, lecz zwyczajnie była to rzecz poza ich zasięgiem. O ile druga kwarta była dla Galisyjczyków całkiem obiecująca, o tyle po zmianie stron zostali po prostu rozbici. Wynik 28:8 w ciągu dziesięciu minut musi robić wrażenie. Blancos wychodziło praktycznie wszystko, a gospodarze nie potrafili się pozbierać. Na ostatnią kwartę Królewscy wyszli nieco za bardzo rozluźnieni i gospodarze zaczęli zmniejszać stratę. Nie było już mowy o nawiązaniu walki o zwycięstwo, ale taki obraz gry wyraźnie nie spodobał się Laso, który poprosił o czas i przemówił zawodnikom do rozsądku. Jutro na takie momenty słabości pozwolić sobie nie można.

Dzisiaj debiuty w oficjalnym meczu Realu Madryt zaliczyli Deck i Prepelič. Dłużej na parkiecie przebywał Argentyńczyk, który zapisał na koncie aż dziesięć punktów. Słoweniec wypadł nieco słabiej, ale na razie nie można wystawiać żadnych ocen, potrzeba więcej czasu. Część planu na początek sezonu została zrealizowana, jutro przyjdzie czas na kolejną.

61 – Monbus Obradoiro (12+22+8+19): Simons (5), Llovet (0), Hlinason (4), Vasileiadis (15), Pozas (2), Sàbat (14), Stephens (6), Obst (2), Spires (4), Navarro (7), Brodziansky (2).

81 – Real Madryt (20+20+28+13): Causeur (7), Randolph (12), Tavares (6), Llull (17), Taylor (8), Rudy (2), Campazzo (4), Ayón (4), Carroll (5), Deck (10), Prepelič (2), Reyes (4).

StatystykiPowrót do listy wynikówKomentarze

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze!

wybierz

profil

Pamiętaj, że sposób wyświetlania relacji "minuta po minucie" i komentarzy zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb!

- Twój profil -

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama