2019.06.02, godz. 21:38, Mateo

Koniec marzeń o powrocie do Segunda División

Castilla w przyszłym sezonie ponownie zagra w Segunda División B. Królewscy nie zdołali obronić zaliczki z pierwszego spotkania i przegrali w rewanżu z Cartageną 0:2. To oznacza koniec sezonu dla rezerw Realu Madryt. O wszystkim zdecydował fatalny początek meczu. Szybko stracony gol wprowadził dużo nerwowości, a drugie trafienie całkowicie związało nogi graczom z Madrytu. W drugiej połowie starali się zareagować, ale gospodarze potrafili się bronić, nie wahając się przed agresywnymi, a czasami brutalnymi zagraniami. Warto dodać, że trybuny stadionu Cartagonova zapełniły się niemal całkowicie – zasiadło na nich 15 tysięcy kibiców.

Mecz zaczął się dla Castilli w najgorszy możliwy sposób. Już w 3. minucie Elady pokonał Lucę, wykorzystując dobre dośrodkowanie Santiego Jary. Królewscy odpowiedzieli strzałem Cristo, lecz po chwili znów zaatakowała Cartagena i straty zostały odrobione. Cordero na raty pokonał Lucę i sytuacja stała się skomplikowana. Blancos byli bliscy kontaktowego gola w 21. minucie, ale z najwyższym trudem interweniował Costa. Później ponownie inicjatywa przeszła na stronę gospodarzy. Castilla nie potrafiła odnaleźć odpowiedniego rytmu, wydawała się całkowicie zaskoczona przebiegiem pierwszej połowy.

Manolo Díaz już w przerwie przeprowadził zmianę, lecz niewiele to zmieniło. Cartagena była bardzo bliska trzeciego gola, jednak Cordero trafił w poprzeczkę. W odpowiedzi próbował Augusto, ale jego uderzenie minęło bramkę Costy. Królewscy chwilowo przejęli inicjatywę, chociaż niewiele z tego wynikało. W grze pojawiało się coraz więcej agresji. Elady uderzył łokciem Álexa, lecz umknęło to uwadze arbitra. Czas mijał i madrytczycy grali z większą nerwowością. Starali się zaatakować, jednak João Costa nie był zmuszany zbyt często do pracy. Spotkanie nie było rozgrywane płynnie, ponieważ Cartagena próbowała jak najczęściej doprowadzać do przerw. W końcówce doszło na murawie do wielu spięć, ale wynik nie uległ już zmianie.

2019.06.02 - Niedziela - 19:30
FC Cartagena 2 : 0 Real Madryt Castilla