2013.02.22, godz. 16:15, Leszczu

Galaktyczny Cristiano ojcem remontady

W rewanżu 1/8 finału Pucharu Króla Real Madryt odrabił straty z Vigo i wygrał z Celtą 4:0, a bramki dla Królewskich strzeliali Cristiano Ronaldo (3) i Sami Khedira. Podopieczni Mourinho w pełni zasłużenie awansowali do ćwierćfinału. Co więcej, gdyby nie złe decyzje sędziów, Real mógłby wygrać jeszcze wyżej.

Królewscy zagrali bardzo dobrą pierwszą połowę, a w drugiej po zejściu Xabiego Alonso stracili kontrolę nad meczem. Początek meczu to szybki gol Cristiano z dystansu i dobicie rywala po znakomitym podaniu Modricia. Chorwat rozegrał jeden z najlepszych meczów w barwach Realu i był reżyserem gry Blancos w pierwszej połowie, wielokrotnie pomagając w defensywie i wyprowadzając szybkie akcje. Bardzo pewnie grała defensywa, która nie pozwoliła Celcie na wiele groźnych okazji.

W drugiej połowie przez niemal 25 minut wydawało się, że nic groźnego nie może się wydarzyć, ale przez nieodpowiedzialne zachowanie Sergio Ramosa Królewscy kończyli mecz w dziesięciu. Po przerwie oglądaliśmy inny zespół Mourinho – słaby w ataku pozycyjnym, niepotrafiący przejąć kontroli nad meczem. W ostatnich kilku minutach, już grając w dziesięciu, Królewscy ponownie ukłuli Celtę.

Gospodarze zasłużyli na zwycięstwo i awans do kolejnej rundy, ale niesmak budzi postawa Ayzy Gámeza i jego asystentów, którzy w pierwszej połowie powinien uznać bramkę Cristiano, a kilka minut później wyrzucić z boiska jednego z obrońców Celty. Cristiano znów poprowadził Real Madryt do triumfu, strzelając hattricka i zaliczając asystę. El crack total.

2013.01.09 - Środa - 21:30
Real Madryt 4 : 0 Celta Vigo