REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

gol miesiąca / sezonu

Wrzesień 2008

Pierwsza edycja Piłkarza Miesiąca w sezonie 2008/09 zakończyła się dość optymistycznie. Obejmowała aż siedem spotkań (sześć rozegranych we wrześniu oraz jedno w sierpniu), więc internauci mieli w czym przebierać natomiast piłkarzom nie zabrakło okazji, aby świetnymi występami przekonać do siebie użytkowników RealMadrid.pl. Co jeszcze ważniejsze, w owych pojedynkach drużyna Bernda Schustera spisywała się całkiem przyzwoicie, o czym świadczy wystawiona przez Was ocena - 4,1 w szkolnej skali.

W tytułowej kategorii bezsprzecznie zwyciężył tegoroczny nabytek Realu Madryt, Rafael van der Vaart. Madridistas docenili zapewne cztery zdobyte przez Holendra gole, w tym hattrick z meczu przeciw Sportingowi Gijon. Bramkostrzelny pomocnik uzyskał niemal połowę Waszych głosów (dokładnie 1277), deklasując innych kandydatów do tegoż tytułu: Diarrę (659 głosów) czy Van Nistelooya (423).

Równie wysoką formą nie mógł się we wrześniu poszczycić inny reprezentant Oranje, Royston Drenthe. Właśnie młodego skrzydłowego uznaliśnie najsłabszym piłkarzem minionego miesiąca, oddając na niego 1316 głosów. Ciemnoskóry zawodnik wystąpił w pięciu pojedynkach, za każdym razem wchodząc na murawę z ławki rezerwowych i jak widać w roli zmiennika nie spisywał się wystarczająco dobrze. Drugie miejsce zajął Gabriel Heinze, trzecie Raúl González.

Najmniej emocji dostarczyło głosowanie na najlepszy pojedynek w wykonaniu Królewskich, bowiem zwycięski mecz otrzymał prawie dwa i pół tysiąca głosów. Nikogo nie zaskoczy, iż piszę o pogromie, jaki miał miejsce 24 września, kiedy Blancos podejmowali w Madrycie Sporting Gijon. Dzięki siedmiu strzelonym bramkom i jednej straconej, madridistas byli świadkami łatwego, acz efektownego i miłego dla oka spotkania. Drugi w klasyfikacji był, znacznie trudniejszy i bardziej prestiżowy, wyjazdowy bój z Zenitem Sankt Petersburg.

W siedmiu ocenianych przez Was potyczkach tylko raz podopieczni Bernda Schustera musieli uznać wyższość rywala, a rywalem tym było oczywiście Deportivo La Coruña, które na inaugurację La Liga wygrało z Królewskimi 2:1. Właśnie tę porażkę uznaliście najgorszym meczem miesiąca (78,69% głosów). Drugi w klasyfikacji pojedynek z BATE Borysów wskazało już tylko 237 internautów.

Prostopadłe podanie do De la Reda czyhającego w polu karnym. Hiszpan tuż przed linią końcową podaje po ziemi do Van der Vaarta. Co robi Rafael? Posyła futbolówkę do siatki piętką! Tego trafienia nikomu przypominać nie trzeba, a szczególnie użytkownikom RealMadrid.pl, których zdaniem była to najładniejsza bramka miesiąca. Pechowców, którym nie było dane jej zobaczyć, poratuję stosownym odnośnikiem.

Najładniejszy gol:

1. Van der Vaart vs Sporting #2 - 1498 (52.34%)
2. Raúl vs Sporting #2 - 569 (19.88%)
3. Van der Vaart vs Numancia - 527 (18.41%)
4. Higuain vs Sporting - 142 (4.96%)
5. Van Nistelrooy vs Racing - 107 (3.74%)

Sponsor

Wśród wszystkich głosujących zostanie rozlosowana nagroda ufundowana przez sklep PodStadionem.pl.

PodStadionem

archiwum

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama