REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

gol miesiąca / sezonu

Marzec 2008

Marcowe występy podopiecznych Bernda Schustera zaowocowały odpadnięciem z Ligi Mistrzów, gdzie górą okazała się AS Roma, ale i powiększeniem przewagi nad goniącą nas w La Liga Barceloną. Poziom gry odbiegał niestety od Waszych wyobrażeń, co odzwierciedliła wystawiona drużynie ocena – 3.39, ale był o też lepszy niż w lutym, kiedy Królewskich oceniliście na ledwie 2.59. Udział w konkursie wzięło 3397 użytkowników, co jest wynikiem zacnym, acz dalekim od rekordowego, grudniowego wyczynu (4794). Może wraz z prawdziwie wiosenną pogodą Piłkarz Miesiąca wróci do waszych łask. (;

Niekwestionowanym bohaterem marca był według Was kapitan Królewskich, Raúl González, którego swym głosem nagrodziło troszkę ponad 75% kibiców. Czym mógł przekonać tylu madridistas nasz snajper? Czym innym, jeśli nie piekielną skutecznością?! El siete w sześciu pojedynkach zdobył sześć bramek, nie trafił jedynie do siatki Deportivo, ale odbił to sobie w meczu z Valencią dwukrotnie pokonując Hildebranda. Warto odnotować, że druga lokata okupowana jest przez Fernando Gago, młodego Argentyńczyka, który ostatnimi czasy wygryzł ze składu Diarrę i rośnie na solidnego defensywnego pomocnika.

Zdecydowanie mniej powodów do radości ma Júlio Baptista – Waszym zdaniem najsłabszy zawodnik z kadry Blancos. Wprawdzie aż cztery razy wybiegł na murawę w wyjściowym składzie, jednak w żadnym z tych spotkań nie potrafił odwdzięczyć się za zaufanie szkoleniowca. Tuż za nim uplasował się Roberto Soldado, który otrzymał ledwie o 151 głosów mniej. Sytuacja wychowanka była w marcu zgoła odmienna – raz rozpoczął mecz w pierwszym składzie, dwa razy wychodził na boisko z ławki rezerwowych, co tylko potwierdza nieciekawą sytuację napastnika w zespole Schustera.

W kategorii Najlepszy Mecz nie mogło być i nie było żadnych niespodzianek: 96,14% użytkowników do zwycięstwa wytypowało wygrany pojedynek z Sevilla FC. Cenne punkty zdobyte w „nie-byle-jakim” stylu, w spotkaniu z wymagającym rywalem, ku radości zasiadającej na trybunach Santiago Bernabéu publiczności – czego chcieć więcej? Co ciekawe, drugie miejsce zajęła porażka z Valencią, wyprzedzając dwa wygrane mecze. Widocznie część osób w pamięci miała okoliczności, w jakich daliśmy się ograć Los Ches.

Walka o miano Najgorszego Meczu toczyła się między przegraną z Deportivo a przegraną z Romą. Ostatecznie, różnicą 121 głosów, pierwsze miejsce "zdobył" wyjazdowy pojedynek z SuperDepor. Pojedynek dość pechowy, bo po okupiony stratą punktów po samobójczym trafieniu i przy karygodnej nieskuteczności madridistas. Jak wspomniałam, na "wicemistrzostwo" zasłużył sobie w Waszych oczach mecz z AS Roma, rozegrany w Madrycie i równoznaczny z odpadnięciem z Ligi Mistrzów.

W marcowej edycji plebiscytu dwukrotnie wyróżniony został Raúl, który oprócz tytułu Piłkarza Miesiąca otrzymał większość głosów w kategorii Gol Miesiąca. Jego trafienie w meczu z Sevillą było wisienką na torcie, jaki swoim sympatykom sprawili tamtego wieczora Królewscy. Nie dość, że bramka była wyjątkowej urody, to jeszcze kapitan zdobył ją tuż po wyrównującym golu Kanouté, nie pozostawiając wątpliwości, kto w tamtym spotkaniu dyktował warunki gry.

Najładniejszy gol:

1. Raúl vs Sevilla - 1944 (57.23%)
2. Robinho #2 vs Recreativo - 631 (18.58%)
3. Raúl #1 vs Valencia - 365 (10.74%)
4. Robinho #1 vs Recreativo - 252 (7.42%)
5. Higuain vs Espanyol - 172 (5.06%)

Sponsor

Wśród wszystkich głosujących zostanie rozlosowana nagroda ufundowana przez sklep PodStadionem.pl.

PodStadionem

archiwum

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama