REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

gol miesiąca / sezonu

Luty 2008

Żenująco słabe występy drużyny prowadzonej przez Bernda Schustera w minionym miesiącu musiały zniechęcić część użytkowników do wzięcia udziału plebiscycie, bowiem odnotowaliśmy "ledwie" 3412 głosów. Wynik ten jest najsłabszym od czterech miesięcy, jestem jednak głęboko przekonana, iż to chwilowe zjawisko i w marcu wszystko wróci do normy. Żeby nie być gołosłowną i posądzoną o bezpodstawne zrzucanie winy na naszych ulubieńców, dodam, iż i Wy krytycznie oceniliście ich poczynania. W lutym zasłużyli sobie oni na najniższą w tym sezonie notę – 2,59.

Spośród tych tragicznych dla Los Merengues czterech tygodni wyłoniła się na szczęście jedna pozytywna wiadomość, a był nią z dawna wyczekiwany powrót do gry Arjena Robbena. Powrót w iście królewskim stylu, co docenili użytkownicy RealMadrid.pl, wybierając Arjena najlepszym zawodnikiem lutego. Holender daleko w tyle zostawił pozostałych pretendentów do tego miana, uzyskując ponad dwa tysiące głosów. Drugi w klasyfikacji był Sergio Ramos, na którego zagłosowało niewiele ponad piętnaście procent uczestników zabawy.

O wiele bardziej zacięta walka toczyła się między Ruudem van Nistelrooyem a Mahamadou Diarrą o miano najsłabszego ogniwa jedenastki Schustera. Przewagą trzydziestu siedmiu głosów "zwyciężył" holenderski snajper, którego nieudolność pod bramką rywali skrzętnie odnotowaliście. Tuż za jego plecami uplasował się wspomniany Malijczyk, ostatnimi czasy przeżywający w Madrycie trudne chwile. Ostatnie miejsce na podium zajął Marcelo, którego błędy możemy jednak tłumaczyć brakiem ogrania i doświadczenia.

Bodaj pierwszy raz w historii Piłkarza Miesiąca, triumfator poszczycić się może aż tak wysokim – wynoszącym aż 98,21% – poparciem. Nie zaskoczę chyba nikogo, pisząc, iż ta niepodważalna wygrana miała miejsce w kategorii najlepszy mecz. Bezsprzecznie najbardziej udanym pojedynkiem w lutym było lanie, jakie zawodnikom Valladolid sprawili Królewscy, wygrywając aż 7:0. Inna sprawa, że owe spotkanie nie miało żadnych poważnych rywali w walce o zaszczytne miano. Cztery pozostałe kończyły się bowiem kompromitującymi porażkami.

Mając do wyboru aż cztery nieudane mecze Los Blancos, zdecydowaliście, iż najboleśniejsza była klęska, jaką zadała nam Almeria. Przegrana 2:0 w Andaluzji zapoczątkowała czarną serię Realu Madryt, dzięki której Duma Katalonii zniwelowała stratę do lidera do ledwie dwóch punktów. Drugim najsłabszym spotkaniem wybrany został mecz z Getafe, tym smutniejszy, że przegrany na własnym stadionie po dziecinnie głupio straconej bramce.

Skoro jestem przy bramkach, która z nich przypadła do gustu największej ilości użytkowników? Golem miesiąca zostało drugie trafienie Gutiego w pojedynku z Valladolid. Niecała połowa głosów powędrowała na konto pomocnika, który strzałem z dystansu wyprowadził Real na sześciobramkowe prowadzenie.

Najładniejszy gol:

1. Guti #2 vs Valladolid - 1661 (48.68%)
2. Robben vs Valladolid - 604 (17.7%)
3. Raul #1 vs Valladolid - 450 (13.19%)
4. Guti #1 vs Valladolid - 383 (11.23%)
5. Drenthe vs Valladolid - 280 (8.21%)

Sponsor

Wśród wszystkich głosujących zostanie rozlosowana nagroda ufundowana przez sklep PodStadionem.pl.

PodStadionem

archiwum

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama