REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

gol miesiąca / sezonu

Grudzień 2007

Ostatni miesiąc 2007 roku należał do wybitnie udanych, co zresztą znalazło swoje odzwierciedlenie w naszym konkursie. Wystarczy spojrzeć na średnią wystawionych przez Was ocen – budzi wrażenie, nie ukrywajmy. 4.74, wynik bardzo przyzwoity, w porównaniu z zeszłym miesiącem oznacza wzrost o 1.73 punktu. Co więcej, jest to wyższa nota niż ta, którą wystawiliście drużynie za cały zeszły – mistrzowski przecież! – sezon. Kolejny rekord zanotowaliśmy w ilości użytkowników biorących udział w plebiscycie. Aż 4794 osoby zaszczyciły nas swoimi głosami i nie ukrywam, że w niedalekiej przyszłości liczę na przekroczenie granicy pięciu tysięcy.

W kategorii wyróżnień indywidualnych najmilszą wiadomość mam dla pomocnika, który na treningach wylewał siódme poty, aby wywalczyć miejsce w wyjściowym składzie Realu Madryt. Jego trud, wiara we własne możliwości i konsekwencja zostały dostrzeżone i nagrodzone przez Bernda Schustera. Za otrzymaną szansę, zawodnik odwdzięcza się w każdym kolejnym spotkaniu, a drużynie przynosi to same korzyści. Właśnie Julio Baptistę wybraliście Najlepszym Piłkarzem grudnia 2007.

O ile dla Brazylijczyka ten rok kończy się pomyślnie, o tyle inny gracz z Ameryki Południowej boryka się z licznymi problemami. Gonzalo Higuain, który w grudniu obchodził urodziny, ma zdecydowanie mniej powodów do radości, niż można by przypuszczać. W siedmiu meczach tylko dwa razy znalazł się w pierwszej jedenastce: w meczu towarzyskim (Trofeo Santiago Bernabéu z Partizanem) oraz pojedynku z trzecioligowcem (Copa del Rey z Alicante), kilkukrotnie trener nie widział go nawet w roli zmiennika. Na razie najpoważniejszą tego konsekwencją jest tytuł Najgorszego Piłkarza dla Higuaina, ale kto wie, czy nie przyniesie to gorszych skutków.

Od pierwszych godzin głosowania widać było dokładnie, które pojedynki zostaną uznane za najbardziej udany i najsłabszy. Niekwestionowanym zwycięzcą boju o miano Najlepszego Meczu są Gran Derbi, wygrane na Camp Nou 0:1, po bramce wyróżnionego Baptisty. Chociaż Królewscy nie ustrzegli się błędów i nie doczekaliśmy się gromkich braw ze strony katalońskiej publiczności, postawa Los Merengues godna była nagrodzenia, co zgodnie uczyniliście. Jako że grudzień był miesiącem sześciu triumfów i jednego remisu, nietrudno się domyślić, iż Najgorszym Meczem uznaliście spotkanie z Alicante, zakończone rozczarowującym remisem.

Niespodzianki nie było też w ostatniej kategorii – Golem Miesiąca zostało wybrane trafienie Julio Baptisty z pojedynku z FC Barcelona. Trafienie, które dało nam wymarzone trzy oczka, siedmiopunktową przewagę nad Dumą Katalonii i jakże przyjemne Święta.

Najładniejszy gol:

1. Baptista vs Barcelona - 4060 (84.69%)
2. Raul #2 vs Racing - 227 (4.74%)
3. Baptista vs Lazio - 170 (3.55%)
4. Ruud vs Athletic - 161 (3.36%)
5. Sneijder vs Osasuna - 158 (3.3%)

Sponsor

Wśród wszystkich głosujących zostanie rozlosowana nagroda ufundowana przez sklep PodStadionem.pl.

PodStadionem

archiwum

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama