REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

gol miesiąca / sezonu

Wrzesień 2007

Inaugurująca sezon 2007/08, wrześniowa edycja Piłkarza Miesiąca nie należała do zaskakujących. W żadnej z pięciu kategorii nie toczyła się zacięta walka o czołowe miejsce, praktycznie we wszystkich połowa głosów trafiała do jednego kandydata. Granicy 50% nie przekroczył tylko Piłkarz Miesiąca, Wesley Sneijder, który wspaniałym początkiem swojej kariery w Madrycie, podbił serca polskich madridistas. W naszym plebiscycie zdeklasował rywali, drugiego w klasyfikacji Raula wyprzedzając o niemal tysiąc głosów! Warto napomknąć, iż wśród pięciu nominowanych do nagrody znalazło się czterech Hiszpanów, w tym trzech wychowanków, co wyraźnie pokazuje, na kim Bernd Schuster opiera drużynę.

W tym miesiącu miano Najgorszego Piłkarza przyznaliście Michelowi Salgado, który faktycznie nie prezentował się specjalnie efektownie. Albo siedział na ławce rezerwowych, albo dawał się ogrywać skrzydłowym i zatrzymywał piłkę ręką w polu karnym. O wszystkich tych błędach pamiętało 2420 osób i właśnie jego wskazało jako najsłabsze ogniwo. Drugą lokatę okupuje natomiast Gago – Argentyńczyk, który od momentu przybycia do Madrytu ani razu nie zbliżył się poziomem gry do swojego wielkiego idola, Redondo.

Niemal jednogłośni nasi użytkownicy okazali się typując Najlepszy Mecz swoich ulubieńców. Aż 95,58 % wskazało pojedynek z Villarrealem, kiedy to Los Blancos na wyjeździe stłamsili, roznieśli, zdeklasowali i upokorzyli przeciwników, wbijając im pięć i nie tracąc żadnej bramki. Nawet stu głosów nie otrzymało, również wygrane, spotkanie z Werderem Brema, które uplasowało się na pozycji wicelidera. Za Najgorszy Mecz uznaliście ten z Valladolid, jedyny zremisowany w tym miesiącu. To wyjątkowo miła sytuacja, wybierać najsłabsze spotkanie spośród zwycięstw i jednego remisu.

Jak łatwo było się domyślić, golem miesiąca został wybrany ten autorstwa Júlio Baptisty. Z całym szacunkiem dla Sneijdera (którego bramka zajęła drugiej miejsce), ale nawet jego perfekcyjnie bite rzuty wolne musiały się "schować" przy przewrotce Brazylijczyka, która podwyższyła wynik meczu z Betisem na 2:0.

Jeśli chodzi o ocenę postawy całego zespołu, to nie daliście się ponieść entuzjazmowi z początku miesiąca i ekipie Schustera przyznaliście notę 4,0(9).

Najładniejszy gol:

1. Baptista vs Betis - 2351 (65.76%)
2. Sneijder #1 vs Villarreal - 856 (23.94%)
3. Raul vs Werder - 197 (5.51%)
4. Sneijder vs Almeria - 113 (3.16%)
5. Higuain vs Almeria - 33 (0.92%)

Sponsor

Wśród wszystkich głosujących zostanie rozlosowana nagroda ufundowana przez sklep PodStadionem.pl.

PodStadionem

archiwum

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama