REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

gol miesiąca / sezonu

Sezon 2006 / 2007

Wprawdzie zwycięzców nie powinno się oceniać, jednak nie mogliśmy odmówić naszym użytkownikom przyjemności płynącej z wzięcia udziału w konkursie Piłkarz Sezonu - Plebiscyt im. Rafała "Pilatovicia" Piłata, organizowanym po raz drugi w historii naszego serwisu. Trzeba przyznać, iż "obowiązek kibica" spełniliście wyśmienicie, oddając 4633 głosy, co stanowi rekord RealMadrid.pl.

Czas przejść do konkretów, otóż z przyjemnością stwierdzam, że mianem Piłkarza Sezonu 2006/2007 może się od dzisiaj szczycić Ruud van Nistelrooy, który zdystansował pozostałych kandydatów do tegoż tytułu. Werdyktu takiego można się było spodziewać, bowiem pichichi hiszpańskiej ligi swoim dorobkiem bramkowym walnie przyczynił się do triumfu całego zespołu i mało kto wyobraża sobie teraz atak Realu Madryt bez niego w roli głównej. Drugą lokatę zajęła podpora naszej, nieraz kulawej, defensywy – Sergio Ramos, którego jednak od Holendra dzieli ponad dwa tysiące głosów!

Pierwsze miejsce w najmniej przyjemnej do komentowania kategorii Najgorszego Piłkarza Sezonu to "nagroda" dla niepokornego Antonio Cassano, na którego zagłosowała ponad połowa użytkowników. Włoch, jakby przewidział wynik naszego plebiscytu, już szuka sobie nowego pracodawcy na Półwyspie Apenińskim. Pozostałe miejsca na podium również dla graczy związanych swojego czasu z Italią – Emersona oraz Cannavaro.

Najzacieklejszy pojedynek miał miejsce w kategorii Najlepszy Mecz. O triumf walczyły do samego końca dwa spotkania: Real – Espanyol oraz Real – Barcelona, ostatecznie, różnicą zaledwie 17 głosów, zwyciężyło to pierwsze. Jak widać, wyżej oceniliście mecz, który zapewnił Realowi miejsce na szczycie Primera División, niż pokonanie Dumy Katalonii.

Dla kontrastu dodam, że najbardziej jednogłośni byliście w kwestii wyboru najsłabszej potyczki Królewskich. Otrzymując niemal 80% głosów, najgorszym meczem okrzyknięta została katastrofalna przegrana 0:3 z Recreativo. Druga w tej kategorii klęska z Lyonem ledwo przekroczyła granicę 10% głosów.

Emocji zabrakło też przy wyborze najładniejszej bramki, a winien temu jest Ruud van Nistelrooy, bowiem jego trafienie w meczu z Valencią bezsprzecznie pokonało wszystkie pozostałe kandydatury. Tym sposobem holenderski snajper zapisał na swoim koncie drugie wyróżnienie w tegorocznym plebiscycie.

Sezon, uwieńczony przez naszych ulubieńców z dawna oczekiwanym trofeum, oceniliście na 4,31 w sześciostopniowej skali. Nota wydaje się być całkiem słuszna, bo nie wypada ukrywać, że od Blancos oczekujemy dużo efektowniejszego i skuteczniejszego futbolu, a do "szóstki" jeszcze im sporo brakuje.

Najładniejszy gol:

1. van Nistelrooy vs Valencia – 2918 głosów (63,5%)
2. Robinho vs Gimnastic – 501 głosów (10,9%)
3. Reyes vs Mallorca – 482 głosy (10,5%)
4. van Nistelrooy vs Steaua – 263 głosy (5,8%)
5. Higuain vs Espanyol – 204 głosy (4,4%)
6. Reyes vs Sociedad – 116 głosów (2,5%)
7. De la Red vs Ecija – 110 głosów (2,4%)

Sponsor

Wśród wszystkich głosujących zostanie rozlosowana nagroda ufundowana przez sklep PodStadionem.pl.

PodStadionem

archiwum

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama