REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

gol miesiąca / sezonu

Styczeń 2006

Wiele wody w rzekach upłynęło od czasu, gdy poprzedni raz zorganizowaliśmy wybory Piłkarza Miesiąca, pod którą to nazwą zebraliśmy łączne pięć kategorii – nazwijmy je – elekcyjnych i jedną, w której prosimy o wystawienie klasycznej, szkolnej oceny drużynie za prezentowany styl i wyniki.

Wielokrotnie różnymi drogami przedstawiliście nam prośby o reaktywację Plebiscytu, ale niestety nie było nikogo, kto jak Rafał byłby w stanie liczyć wszystkie napływające głosy. Trudno się zresztą dziwić, bo od czasu, gdy odszedł, serwis nasz rozrósł się i zyskał na popularności na tyle, że jednej osobie byłoby doprawdy ciężko zliczyć. Dość powiedzieć, że liczba głosujących – 1778 – jest ponad dwa i pół raza większa, niż przy okazji wyborów piłkarza sezonu 2002/2003, a że takiej mniej więcej się spodziewaliśmy, nie pozostawało nam nic innego, jak tylko zaprząc do liczenia krzem i elektrony.

Łatwe i proste to nie było, ale wreszcie uporaliśmy się z problemami technicznymi i lingwistycznymi (sic!) i zaczęła się faza… w sumie nie mniej trudna: nominacje. Nie wdając się w szczegóły, faktem jest, że skompletowanie zwłaszcza listy najlepszych i najgorszych piłkarzy kosztowało nas trochę nerwów. Bo chociaż grę naszych ulubieńców ponad 50% z was oceniło na 4, czyli dobrze, to przecież faktem jest, że w styczniu Królewscy z ośmiu rozegranych meczów wygrali siedem i uzupełnili to jednym, bezbramkowym remisem. Jednak nie to spotkanie – zero do zera z Villarreal – jak można było się spodziewać, zdobyło tytuł najgorszego. Ten „zaszczyt” przypadł (dzięki 56,5% głosów) ostatniemu meczowi stycznia – wygranemu co prawda, ale w niewiarygodnie szczęśliwych okolicznościach, spotkaniu z Celtą Vigo.

W walce o tytuł najlepszego spotkania szans konkurentom nie dały trzy mecze: Real Madryt – Cádiz CF, Real Madryt – Club Athletic i zwycięzca w kategorii Najlepszy Mecz: Real Madryt – Sevilla FC (51% głosów). Mecz z ekipą z Kadyksu otrzymał niejako pośrednie wyróżnienie – to właśnie bramkę Robinho z Cádiz CF uznaliście za Bramkę Miesiąca, przyznając mu 47% ogólnej liczby punktów.

Ano właśnie, Robinho… do młodego Brazylijczyka wrócimy za moment, bo czas teraz na najmniej przyjemną część naszego Plebiscytu. Tak się złożyło, że poza Baptistą i może Helguerą nie umieliśmy się zdecydować, kto powinien być nominowany do „tytułu” Najgorszego Piłkarza Miesiąca. Wy, drodzy Głosujący, podzieliliście nasze zdanie – z wyraźną większością blisko 69% głosów Najgorszym Piłkarzem Miesiąca został Júlio Baptista. Tak między nami, ciężko było się spodziewać innego rozstrzygnięcia, bo Júlio faktycznie grał daleko, bardzo daleko poniżej oczekiwań.

No i wreszcie ta kategoria, od której swą nazwę wziął cały Plebiscyt – Piłkarz Miesiąca. Wielką radość sprawiły nam problemy przy wyborze piątki zasługujących na nominację, jako że wynikły one raczej z bardzo wysokiego niż bardzo niskiego poziomu gry naszych ulubieńców. I tak piąte miejsce z sześcioma zaledwie głosami zajął Álvaro Mejía. Czwarte przypadło coraz pewniej grającemu Sergio Ramosowi, trzecie zajął niezawodny jak zwykle Iker Casillas. No i czołówka: Robinho i Guti, Guti i Robinho... Panie i Panowie, mam zaszczyt ogłosić, iż pierwszy tytuł Piłkarza Miesiąca w Plebiscycie im. Rafała Pilatovica Piłata liczbą 1275 punktów, co daje 72% ich liczby, zdobył ROBINHO. Oklaski!

Dziękujemy za wszystkie oddane głosy i zachęcamy do uczestniczenia w przyszłych Plebiscytach. A na koniec pełne klasyfikacje wszystkich kategorii:

Najładniejszy gol:

1. Robinho vs Cadiz - 47%
2. Beckham vs Cadiz - 24,7%
3. Zidane #2 vs Sevilla - 19%
4. Roberto Carlos vs Cadiz - 7%
5. Soldado vs Athletic - 2,3%

Sponsor

Wśród wszystkich głosujących zostanie rozlosowana nagroda ufundowana przez sklep PodStadionem.pl.

PodStadionem

archiwum

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama