REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

gol miesiąca / sezonu

Sponsor

Wśród wszystkich głosujących zostanie rozlosowana nagroda ufundowana przez sklep PodStadionem.pl.

PodStadionem

Podsumowanie miesiąca - Marzec 2004

Wiele, ogromnie wiele działo się w marcu wokół Realu. Oprócz czterech ligowych spotkań, rozegrali Królewscy po jednym meczu w 1/8 i 1/4 finału Champions League, przede wszystkim jednak finał Pucharu Króla, finał przegrany zgodnie z tradycją ostatnich lat. To właśnie w marcu dopadł „białych” największy w tym sezonie kryzys formy, na szczęście pod koniec miesiąca wszystko wróciło do normy. Owy kryzys dopadł drużynę tuż po tragicznych zamachach z 11-tego marca, w czasie gdy niezdolny do gry był Ronaldo.

Pierwsze dobre spotkanie w wykonaniu Realu mogliśmy oglądać dopiero 24-tego, w dniu w którym do gry wrócił wspomniany wcześniej Brazylijczyk. W meczu przeciwko Monaco znakomicie zaprezentował się przede wszystkim Michel Salgado. Prawy defensor wyjątkowo udane mecze rozgrywał właśnie w Lidze Mistrzów, przeciwko Bawarczykom asystował przy jedynym golu, sam strzelił zaś bramkę Sevilli, koronując tym samym swój najlepszy miesiąc tego sezonu. To chyba jedyny piłkarz, który tak bardzo wyróżniał się swoją grą, w porównaniu z poprzednimi meczami. Pozostali nominowani w kategorii „Najlepszy” to gracze trzymający wysoką formę przynajmniej od początku roku. Znakomity w meczu z Bayernem Iker Casillas, który walczyć będzie o trzeci tytuł najlepszego piłkarza w tym roku, niepowtarzalny Zinedine Zidane, strzelec trzech ważnych bramek, m.in. przeciwko temu samemu Bayernowi, Guti który już chyba na dobre wywalczył sobie miejsce w pierwszej „11”, aż wreszcie wielki Ronaldo, pauzujący przez połowę miesiąca, zawodnik który swoim powrotem do składu poderwał drużynę do walki i sprawił, że tylko w dwóch ostatnich meczach marca padło dla Blancos dziewięć bramek.

Straty punktowe w lidze są jednak ogromne, co za tym idzie kilku graczy uznaliśmy za „winowajców”. Wśród tej piątki znalazł się m.in. David „23” Beckham, który nadal nie jest w najwyższej formie choć bramka w finale Copa del Rey, a przede wszystkim dwie asysty na koniec miesiąca, rokują spore nadzieje. W defensywie spisywali się Królewscy tak samo przeciętnie jak w poprzednich tygodniach, jednak swą przeciętnością, a czasami wręcz brakiem umiejętności wykazywał się przede wszystkim Ivan Helguera. Jemu podziękować możemy przede wszystkim za klęskę w Bilbao. Spotkanie tamto zawalił również pauzujący w LM Roberto Carlos, przez co zabrał miejsce na „liście” Luisowi Figo. Ostatnim nominowanym jest Raul. Symbol Madrytu przebudził się tylko raz, jednak w Bilbao zawiedli koledzy i dobra gra numeru siedem przeszła bez echa. Poza tym kapitan kolejny raz nie wykazał się niczym nadzwyczajnym.

Najlepszy piłkarz:

1. Zinedine Zidane – 227 głosów

2. Ronaldo – 147
3. Iker Casillas – 88
4. Michel Salgado – 83
5. Guti – 36

Najgorszy piłkarz:

1. Ivan Helguera – 327

2. Raul – 138
3. David Beckham – 67
4. Santiago Solari – 42
5. Roberto Carlos – 7

Najlepszy mecz:

1. Real – Sevilla 5:1 – 328

2. Real – Monaco 4:2 – 195
3. Real – Bayern 1:0 – 52
4. Zaragoza – Real 3:2 – 3
-- Bilbao – Real 4:2 – 3

Najgorszy mecz:

1. Zaragoza – Real 3:2 – 249

2. Bilbao – Real 4:2 – 247
3. Real – Zaragoza 1:1 – 33
4. Santander – Real 1:1 – 32
5. Real – Bayern 1:0 – 13
6. Real – Monaco 4:2 – 5
7. Real – Sevilla 5:1 – 2

Gol miesiąca:

1. Zinedine Zidane vs Bayern – 183

2. David Beckham vs Zaragoza – 149
3. Ronaldo #2 vs Sevilla – 97
4. Raul #2 vs Bilbao – 89
5. Zinedine Zidane vs Sevilla – 63

Ocena gry drużyny:

Galaktyczna – 56
Świetna – 82
Dobra – 262
Średnia – 136
Słaba – 39
Katastrofalna – 6

Średnia: 3,934

Podsumowanie wyników:

archiwum

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama