REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

aktualności

Aktualności (1698) powiązane z gorącym tematem Real Madryt Castilla

2019.07.22, godz. 20:42, Mateo / adnblanco.com

Zawodnicy Castilli będą mieć przypisane stałe numery

Fot. realmadrid.com

Przed sezonem 2018/19 Hiszpańska Federacja Piłki Nożnej zatwierdziła zmiany w przepisach dotyczących Segunda División B i Tercera División. Chodziło między innymi o to, żeby zawodnicy mieli numery przypisane na stałe. Jednak zanim nowe ustalenia weszły w życie, potrzebna jeszcze była akceptacja Hiszpańskiej Rady Sportu. Castilla zaczęła sezon zgodnie ze starymi przepisami, a kiedy nowe zaczęły obowiązywać, Królewscy nie chcieli nic zmieniać w trakcie trwania sezonu. Warto przypomnieć, że wcześniejsze zasady nakazywały, by w każdym meczu gracze wyjściowej jedenastki mieli numery od 1 do 11, a rezerwowi – od 12 do 16.

Teraz trwają przygotowania do nowego sezonu i Real Madryt ma zamiar skorzystać z możliwości przypisywania stałych numerów graczom rezerw. Jednak istnieją w tym temacie pewne ograniczenia. Zawodnicy mogą mieć numery od 1 do 22, przy czym „1” oraz „13” są zarezerwowane dla bramkarzy. Ponadto dopuszcza się wykorzystanie numeru „25” dla trzeciego golkipera. Numery od „23” w górę będą przeznaczone dla piłkarzy z niższych zespołów danego klubu, jeśli dostaliby szansę na grę.

Castilla zastosuje się do tych zmian i jej zawodnicy będą mieć przypisane stałe numery po raz pierwszy od sezonu 2013/14. Na razie jeszcze nie wiadomo, czy Królewscy rozdysponują poszczególne numery przed pretemporadą czy poczekają do rozpoczęcia sezonu. Biorąc pod uwagę możliwe zmiany w kadrze, bardziej prawdopodobna wydaje się druga opcja.

Komentarze [0]

REKLAMA

2019.07.22, godz. 18:00, Mateo / marca.com

Raúl, niczym dziecko z nową parą butów

Fot. MARCA

Z niewielkim notesem, tak jakby był trenerem z czasów, gdy sam zaczynał karierę, Raúl o 9 rano pojawił się w Valdebebas, kiedy jeszcze do początku pracy Castilli zostało kilka tygodni. Wtedy w miasteczku treningowym Królewskich prawie nic się nie działo. Jednak nowy szkoleniowiec rezerw nie chciał tracić nawet chwili z przygody, która go czeka. Kiedy ktoś ma opisać, jaki jest Raúl od momentu nominacji na stanowisko trenera Castilli, zawsze padają te same słowa: „Nadzieja, wiara i to samo zaangażowanie, które demonstrował jako piłkarz”.

W Realu Madryt wszyscy są przekonani, że mają materiał na trenera w kimś, kto wie, jak wygląda wychowanie piłkarzy w miasteczku sportowym i kto jest ogromnym madridistą. Kiedyś Raúl chodził wyraźnie strapiony i, gdy ktoś zapytał, co mu dolega, Hiszpan odpowiedział: „Nie wyciągniemy stąd już nikogo dobrego”. Nawiązywał do trwających prac polegających na wymianie trawiastych boisko na takie ze sztuczną nawierzchnią. Wtedy się pomylił, ale ta anegdota pokazuje, jak ważne jest dla niego kształtowanie piłkarzy i ciężka praca na każdym poziomie.

Ramón Martínez, kluczowa postać w szkółce Realu Madryt, dba o to, żeby Raúlowi pracowało się jak najlepiej. Jednym z działań było otoczenie szkoleniowca najlepszymi ludźmi ze szkółki. W ten sposób powstał sztab trenerski Castilli. Rezerwy mają za sobą już tydzień pracy, a w środę rozegrają pierwszy sparing – z Gimnásticą Segoviana na wyjeździe.

Komentarze [9]

REKLAMA

2019.07.19, godz. 10:42, Mateo / cdleganes.com

Oficjalnie: Pablo Margallo odchodzi do rezerw Leganés

Fot. Twitter

Po 30 czerwca do Realu Madryt wróciło z wypożyczeń wielu zawodników. Jednym z nich był Pablo Margallo, który ostatni sezon spędził w barwach w Uniónie Adarve. Nie był to dla niego udany epizod. Zaledwie sześć razy pojawił się na murawie, w dodatku za każdym razem wchodził z ławki rezerwowych, i to na krótko. Łącznie uzbierał tylko… 92 minuty gry. W takiej sytuacji nie dał Królewskim absolutnie żadnych argumentów, by włączyć go do drużyny rezerw. Obie strony doszły do porozumienia w sprawie rozwiązania kontraktu i Margallo miał wolną rękę w poszukiwaniu klubu. Ostatecznie zdecydował się na rezerwy Leganés.

Real Madryt oficjalnie ogłosił pozyskanie Margallo 18 maja 2018 roku. Jednak kiedy rozpoczęła się pretemporada pomocnika nie było na treningach. Sytuacja wyjaśniła się 23 lipca, kiedy pojawił się komunikat informujący, że Pablo odchodzi na wypożyczenie do Uniónu Adarve. Przygoda Hiszpana z Królewskimi okazała się wyjątkowo krótka. Nie miał nawet okazji do założenia koszulki Realu Madryt. Teraz będzie walczył o miejsce w składzie drugiego zespołu Leganés.

Urodzony 1 marca 1999 roku zawodnik występuje na pozycji mediapunty. Królewscy zauważyli go, gdy strzelił osiemnaście bramek w zespole Diocesano i w trakcie rozgrywek zaprosili młodego piłkarza na testy. Pablo kilka dni ćwiczył wówczas pod okiem Gutiego, a następnie przepracował kilka treningów z Castillą. Zdołał przekonać Blancos do siebie, co poskutkowało podpisaniem kontraktu. Szybko jednak ta przygoda dobiegła końca.

Komentarze [0]

REKLAMA

2019.07.18, godz. 21:30, Mateo / cydleonesa.com

Oficjalnie: Augusto Galván wypożyczony do Culturalu Leonesa

Fot. Twitter

Augusto Galván jest już zawodnikiem Culturalu Leonesa. Brazylijczyk trafił tam na roczne wypożyczenie. Trudno w tym przypadku mówić o awansie sportowym, ponieważ klub z Leónu, podobnie jak Castilla, występuje na poziomie trzeciej ligi. Z rezerwami Realu Madryt jednak nie będzie się mierzyć, ponieważ trafił do innej grupy. Okazję do spotkania z byłymi kolegami Augusto otrzyma podczas pretemporady. Oba zespoły zmierzą się 14 sierpnia, tuż przed startem ligowych zmagań.

Urodzony 25 marca 1999 roku Brazylijczyk trafił do Realu Madryt w 2017 roku. Wcześniej bronił barw São Paulo. Pierwszy rok w Hiszpanii spędził w zespole Juvenilu A. Wystąpił w dziewiętnastu spotkaniach, strzelając w nich cztery gole. Jego naturalną pozycją jest środek pola. W 2018 roku został włączony do kadry Castilli. W rezerwach jednak nie udało mu się wywalczyć miejsca w podstawowym składzie. Zagrał co prawda w dziewiętnastu spotkaniach, ale na murawie spędził jedynie 552 minuty. W pierwszej jedenastce znalazł się tylko czterokrotnie, z czego zaledwie raz pozostał na murawie do ostatniego gwizdka – w meczu zupełnie o nic z Pontevedrą w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego.

Teraz Augusto postara się o większą liczbę występów w zespole Culturalu Leónesa. Jego kontrakt z Realem Madryt wygasa w 2022 roku. To kolejny zawodnik, który opuścił Castillę. Kadra tego zespołu stopniowo nabiera kształtu, ale przed Raúlem jeszcze dużo decyzji do podjęcia.

Komentarze [1]

REKLAMA

2019.07.17, godz. 14:44, Mateo / as.com, soymadridista.com

Klub przedłużył kontrakt z Javierem Belmanem

Real Madryt ciągle pracuje, żeby Castilla prowadzona przez Raúla Gonzáleza była możliwie najbardziej konkurencyjna. Ma to na celu umożliwienie walki o awans do Segunda División. Jedną z kluczowych decyzji była obsada bramki. Raúl chce rolę pierwszego golkipera dać Javierowi Belmanowi. Klub zaakceptował życzenie szkoleniowca i przedłużył kontrakt z Belmanem do 2021 roku. Zawodnik poczuł z jednej strony zaufanie od trenera, a z drugiej wsparcie od Realu Madryt.

Ostatnio pozycja podstawowego bramkarza w Castilli była obsadzona przez Lucę Zidane’a. Jednak syn trenera pierwszej drużyny odszedł na wypożyczenie do Racingu Santander, więc Raúl musiał wybrać następcę. Szybko ta niewiadoma się wyjaśniła, bramkarską „jedynką” będzie Belman. Hiszpan w szkółce Realu Madryt wylądował w 2012 roku. Wcześniej grał w canterze Getafe. Javier wyróżnia się dobrym refleksem i charakterem, dzięki któremu dyrygowanie defensywą przychodzi mu z łatwością.

Przed grą w Castilli, Belman błyszczał w Juvenilu. W sezonie 2015/16 z Juvenilem A, prowadzonym wówczas przez Gutiego, sięgnął po Puchar Króla i Puchar Mistrzów. Raúl otrzymał od klubu pełną decyzyjność odnośnie drużyny rezerw. Jednym z jego pierwszych życzeń było zagwarantowanie obsady bramki. Po przedłużeniu kontraktu z Belmanem, udało się osiągnąć ten cel.

Javier Belman ma być pierwszym bramkarzem Castilli, a trzecim golkiperem pierwszego zespołu stanie się Diego Altube. W takiej sytuacji w klubie zabraknie miejsca dla Mohy Ramosa, ponieważ rola rezerwowego w drugiej drużynie nie byłaby dla niego satysfakcjonująca. W tej sytuacji Królewscy szukają mu drużyny, do której mógłby zostać wypożyczony, by dalej się rozwijać.

Komentarze [1]

REKLAMA
 

- Wszystkie aktualności -

archiwum

gorące tematy

profil

Pamiętaj, że sposób wyświetlania Aktualności i Komentarzy zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb!

- Twój profil -

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama