REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

aktualności

Aktualności (883) powiązane z gorącym tematem Transfery 2019

2019.06.26, godz. 21:51, Banan / marca.com

Diament, który będzie szlifowany przez Raúla

Fot. Getty Images

Takefusa Kubo, który w ekspresowym tempie zachwycił sobą największe kluby Europy (zwłaszcza Barcelonę) za parę tygodni stawi się w Madrycie, by trenować pod okiem Raúla. Legenda Królewskich będzie miała za zadanie kształtować piłkarza, który mimo bardzo młodego wieku, pozostawił po sobie dobre wrażenie na pierwszym rozgrywanym przez siebie elitarnym turnieju – Copa América. Atakujący był liderem zaproszonej przez południowoamerykańską federację reprezentacji Japonii, która była dość blisko awansu do ćwierćfinału.

Kubo w nadchodzącym sezonie będzie występował w barwach Castilli, w klubie nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Choć niektórzy uważają, że trzeci poziom rozgrywkowy może okazać się dla Takefusy zbyt siłowy, działacze nie rozważali ani przez moment wypożyczenia piłkarza do zespołu z wyższego szczebla. Na Bernabéu uważają, że Kubo cały czas się kształtuje jako piłkarz, a bezpośrednie zaplecze pierwszego zespołu będzie dla niego najlepszym miejscem na rozwój.

18-latek na pewno nie będzie w Castilli jednym z wielu. Przychodzi on do klubu w ramach dość głośnego w Hiszpanii i Japonii transferu. W ojczyźnie Kubo uważany jest za lidera nowego pokolenia rodzimych piłkarzy. W Tokio podczas igrzysk olimpijskich będzie czekała go prawdziwa próba ognia. Również pensja na poziomie 1,2 miliona euro zupełnie wymyka się trzecioligowej rzeczywistości. Można uznać to za dowód na to, że w Castilli Takefusę czeka jedynie krótki przejściowy etap. Zamysł jest taki, by w niedalekiej przyszłości stanowił on już część pierwszej drużyny.

Na pewno jednak nie dojdzie do tego już tego lata. W przyszłym sezonie Japończyk będzie realizował plan nakreślony przez Raúla. Próbkę możliwości Kubo widzieliśmy już podczas Copa América. Występy w tym turnieju na pewno pomogą mu nabrać nieco pewności przed powrotem do Europy (do 2015 przebywał w La Masíi, ale musiał opuścić Barcelonę z powodu sankcji nałożonej na klub). W Realu Madryt Take podejmie próbę spełnienia tego, co od dzieciństwa przepowiadali mu wszyscy, czyli stania się gwiazdą futbolu.

Komentarze [10]

REKLAMA

2019.06.26, godz. 17:52, Banan / as.com

Milan kontynuuje rozmowy w sprawie Theo

Fot. Getty Images

AC Milan zaczął poważne działania w sprawie transferu Theo Hernándeza. Spotkanie piłkarza z Paolo Maldinim na Ibizie utwierdziło działaczy Rossonerich w przekonaniu, że sprowadzenie Francuza będzie słusznym krokiem. Jak donoszą dziennikarze Asa włodarze ekipy z Mediolanu ponownie skontaktowali się z Realem Madryt oraz agentem zawodnika, by działać w kierunku osiągnięcia porozumienia.

Królewscy mieli na stole także ofertę z Bayeru Leverkusen opiewającą na około 20 milionów euro plus zmienne, ale po rozmowie z Maldinim sam zainteresowany bardzo intensywnie rozważa przenosiny do Włoch. 5. drużyna minionego sezonu Serie A w związku z problemami z finansowym fair play chciałaby wypożyczyć gracza z opcją wykupu. Takie rozwiązanie nie za bardzo podoba się jednak w Madrycie. Klub wolałby pozbyć się Theo definitywnie już teraz.

Sytuacja wygląda dość podobnie do tej Jamesa. Milan (tak jak Napoli) jest świadomy, że do powodzenia potrzebne będzie poświęcenie. Być może sprawa zakończy się na wypożyczeniu z obowiązkowym wykupem. Rozmowy cały czas są w toku.

Komentarze [29]

REKLAMA

2019.06.26, godz. 15:15, Piwwwko / marca.com

Cel Florentino: miliard euro ze sprzedaży zawodników

Fot. MARCA

Real Madryt ma przypiętą, zresztą całkiem zasłużenie, etykietę klubu, który kupuje. 300 milionów euro wydane na transfery tego lata są tego doskonałym przykładem. Bardzo często zapomina się jednak, że Królewscy potrafią znakomicie sprzedawać. W tym okienku transferowym działacze z Estadio Santiago Bernabéu będą chcieli pokazać bardziej niż kiedykolwiek, że znakomicie poruszają się w aspekcie pozyskiwania środków ze sprzedaży zawodników.

Od kiedy Florentino Pérez wrócił na stanowisko prezesa, klubową kasę zasiliło ponad 730 milionów euro z transferów. Cel jest taki, by w tym okienku transferowym ta liczba przekroczyła miliard euro. To oznaczałoby, że tego lata Real Madryt zarobi najwięcej na sprzedaży w całej swojej historii. Przed rokiem dzięki sprzedaży Cristiano ustanowiono nowy rekord, który teraz ma zostać pobity.

W tym okienku klub zarobił już 30 milionów euro na transferze Marcosa Llorente do Atlético. To jednak dopiero początek. Dzięki sprzedaży takich zawodników jak Bale, James, Theo, De Tomás czy Kovačić przychody z transferów mogą sięgnąć nawet 300 milionów euro. To zrekompensowałoby wydatki i stanowiłoby solidną bazę na ostatni wielki transfer tego lata.

Z pewnością najtrudniej będzie sprzedać Bale'a, za którego Real Madryt oczekuje największej kwoty (ponad 80 milionów euro). Celem Walijczyka jest przeczekanie i wywieranie presji na klub. Zawodnik zdaje sobie sprawę, że jego notowania najwyżej stoją w Premier League, gdzie okienko zamyka się 8 sierpnia, co zmusza Królewskich do szybkiego działania. Florentino chce również jak najszybciej zamknąć sprawę Jamesa, który ma odejść do Napoli. Problemem jest postawa włoskiego klubu, który nie zamierza wydawać olbrzymich pieniędzy i chce wypożyczyć Kolumbijczyka.

W klubowych biurach spodziewają się też wysokiej oferty za Ceballosa, który bryluje na Euro U-21. Odejście Andaluzyjczyka jest pewne, czego nie można powiedzieć na przykład o Lucasie, Nacho czy Isco. Cała trójka może opuścić stolicę Hiszpanii, ale tylko jeśli do klubu wpłyną interesujące oferty.

Real Madryt wyhamował z pozyskiwaniem zawodników i teraz wszystkie działania ukierunkowuje na „Operację sprzedaż”, której celem jest pozyskanie miliarda euro w drugiej „erze Florentino”.

Komentarze [29]

REKLAMA

2019.06.26, godz. 14:32, Banan / sdeibar.com

Oficjalnie: Tejero piłkarzem Eibaru

Fot. wikimedia.org

Álvaro Tejero od nowego sezonu będzie występował w zespole SD Eibar. Baskowie pozyskali zawodnika Królewskich na zasadzie transferu definitywnego. Na razie nie wiadomo nic o konkretnych kwotach oraz ewentualnej opcji odkupu.

„SD Eibar zamknęło operację zakontraktowania Álvaro Tejero, 22-letniego prawego obrońcy przychodzącego z Realu Madryt. Ostatni sezon piłkarz spędził na wypożyczeniu w Albacete. Tejero urodził się 20 lipca 1996 roku w Madrycie. W minionym sezonie rozegrał 41 meczów w barwach Albacete – 38 w LaLidze 123, jeden w krajowym pucharze i dwa w barażach o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Álvaro był jednym z najjaśniejszych punktów zespołu z Castilli La Manchy. Kontrakt obowiązywać będzie do 30 czerwca 2024 roku”, możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie na stronie internetowej Eibaru.

Komentarze [6]

REKLAMA

2019.06.26, godz. 11:28, El Jarek / Onda Cero

Agent Llorente: Zidane był wobec Marcosa bardzo szczery

Fot. Getty Images

Marcos Llorente został już zawodnikiem Atlético Madryt i w najbliższy piątek ma odbyć się jego oficjalna prezentacja. W radiu Onda Cero w programie El Transistor przeprowadzono wywiad z Julio Llorente, wujkiem i agentem pomocnika. Przedstawiamy jego najważniejsze wypowiedzi z tej rozmowy.

– Gdy Zidane zakomunikował Marcosowi, że powinien poszukać sobie opcji na odejście, by znaleźć minuty, aby dalej się rozwijać, wtedy rozpocząłem rozmowy z kilkoma klubami, które uznałem za potencjalnie najlepsze dla jego dalszego rozwoju. Jednym z nich było Atleti. Nastąpiła seria rozmów, wywiadów i spotkań, która pokazała, że najlepszą opcją jest Atlético, więc zaczęliśmy rozwijać ten temat. To wszystko działo się w ostatnich dwóch miesiącach.

– Zidane był bardzo klarowny i bardzo szczery wobec Marcosa. Uważam, że trzeba mu za to podziękować. Piłkarz na pewno nie chce usłyszeć, że będzie ważny, a potem w sezonie skończyć bez gry w ważnych momentach. Wtedy rozczarowanie jest największe. Zidane zrobił to, co zapewne uznał za najlepsze dla Marcosa i pewnie dla siebie. Ich rozmowa była bardzo klarowna i dla mnie to coś świetnego.

– Llorente wahał się na wybraniem Atlético? Marcos to chłopak, który podchodzi do wszystkiego z wielką świadomością. Czasami wydaje się takim dobrym chłopaczkiem, ale do wszystkiego stara się podchodzić bardzo dojrzale, co czasami zaskakuje nawet mnie. Czasami on zmieniał nawet moje nastawienie do różnych spraw. Teraz do wszystkiego podchodził z wielkim optymizmem od samego początku. Miał jakiś dołek po rozmowie z Zidane'em, bo spędził w Realu sporo lat, ale z kolejnymi dniami, gdy opcja z Atlético zyskiwała na sile, był coraz radośniejszy. Gdy jakakolwiek ekipa okaże ci trochę sympatii i pokaże, że jesteś ważny dla tego projektu, piłkarz jest za to wdzięczny.

– Marcos nie rozmawiał z Simeone. Moja zasada jest taka, że on pozostaje poza jakimikolwiek rozmowami. Ja ustalam wszystko z klubami i moim zdaniem to jest lepsze dla zawodnika. Sympatię okazało mu wiele klubów, ale Atleti było najbardziej szczere, a ich propozycja miała głęboki sens. Simeone nie rozmawiał z nim, ale klub przekazał mi, że on jest zdeterminowany, by mieć Marcosa w swojej ekipie.

– Największym rywalem Atlético był Inter? Nie będę zaprzeczać, Conte bardzo chciał mieć go u siebie. Znam go trochę i jego styl jest idealny dla Marcosa. Przedstawili mi swój pomysł, za co bardzo dziękuję. Liverpool i City też zainteresowali się Llorente? Tak, City miało go pod obserwacją, ale nie był dla nich pierwszą opcją. Co do Liverpoolu, zawsze interesowali Marcosem. W tym roku jednak wzmocnienie tej pozycji nie było ich priorytetem i nie przedstawili nam żadnej propozycji. Wiele klubów przez te lata wykazywało zainteresowanie Marcosem, nawet jeśli ostatnio nie grał za wiele.

– Llorente odchodzi z bólem z Realu? Nie. Marcos jest wdzięczny Realowi za te wszystkie lata. On zawsze zachowywał się profesjonalnie i wykazywał się pełnym zaangażowaniem. Dał z siebie wszystko i nie ma pod tym względem żadnego zarzutu wobec samego siebie. Myślę, że on odchodzi raczej z nadzieją na odbudowanie kariery i zrobienie czegoś wielkiego. Zawsze będzie czuć sympatię do Realu, bo spędził tam dużo czasu, ale teraz będzie grać dla Atlético i z tym klubem wiąże swoją ekscytację czy nadzieję. Tam chce zajść najwyżej.

Komentarze [16]

REKLAMA
 

- Wszystkie aktualności -

archiwum

gorące tematy

profil

Pamiętaj, że sposób wyświetlania Aktualności i Komentarzy zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb!

- Twój profil -

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama