/ LiveScore.com

Podsumowanie 23. kolejki

Sprawa mistrzostwa dalej otwarta

Wyniki 23. kolejki Primera División są niezwykle interesujące dla fanów Realu Madryt. W zasadzie obyło się bez większych niespodzianek, ale sytuacja w tabeli robi się coraz ciekawsza. Kolejne punkty straciła Barcelona, która po katastrofalnym błędzie Valdesa przegrała drugi kolejny mecz. Do końca 15 kolejek i rywalizacja zapowiada się pasjonująco. A teraz po kolei.

Cádiz - Sevilla 0-4

Derby Andaluzji w których gospodarze byli bardzo gościnni. Koncert Sevilli rozpoczął Saviola, a zakończył Kepa. Efektem tego jest perspektywa grania w eliminacjach Ligi Mistrzów dla Sevilli i spadku do Segunda División dla piłkarzy z Kadyksu.

Osasuna - Saragossa 1-1

Po rozgromieniu Realu Madryt, rewelacja z Saragossy udała się do Pamplony. Wyrównane spotkanie zakończyło się zasłużonym podziałem punktów. Jednak to raczej Osasuna więcej na tym straciła.

Athletic Bilbao - Real Madryt 0-2

Real wygrał po raz czwarty w tym sezonie z Bilbao. Nie jest to jednak wynik siły Królewskich, ale słabości podopiecznych Javiera Clemente. Ten sezon dla najstarszego klubu w Primera División może się okazać najgorszy w historii. Nikt nie chciałby spadku Bilbao do drugiej ligi.

Celta Vigo - Villarreal 1-0

Villarreal nie może znaleźć rytmu sprzed sezonu. Obie ekipy powalczą zapewne o puchary, ale raczej ich ambicje powinny się skończyć na Pucharze UEFA.

Alavés - Málaga 3-2

Arcyważne zwycięstwo gospodarzy w bezpośrednim pojedynku walczących o utrzymanie. Alavés prowadziło nawet 3-0, ale w tym momencie zapomniało, że gra się 90 minut, co pozwoliło Maladze na strzelenie dwóch goli. Na nieszczęście gości, nie było czasu na więcej.

Espanyol - Santander 0-2

W meczu dwóch przeciętniaków, porażka drużyny z Katalonii. Espanyol może liczyć na puchary pod warunkiem wygrania Copa del Rey. A tymczasem do strefy spadkowej pozostają tylko 4 punkty.

Mallorca - Getafe 1-1

Gol wychowanka Realu - Rikiego. Jeżeli chce się utrzymać w lidze, trzeba wygrywać u siebie. Powolna agonia Majorki.

Betis - Deportivo 0-1

Największe rozczarowanie sezonu kontra... no właśnie, co? Przez 90 minut działo się niewiele. W ostatniej minucie bramka Castro i 3 punkty jadą do Galicji. Deportivo powalczy zapewne o Puchar UEFA.

Atlético - Sociedad 1-0

Trwa dobra passa naszych rywali zza miedzy. Zapowiadają walkę o europejskie puchary i jeśli nadal będą tak grać to szanse są całkiem spore.

Valencia - Barcelona 1-0

Hit kolejki. Barcelona miała przewagę, stworzyła wiele sytuacji podbramkowych. Tymczasem w końcówce pierwszej połowy Víctor Valdés postanowił rywalizację w lidze uczynić bardziej interesującą i podał piłkę do nadbiegającego Villi. Ten popisał się ładnym lobem, który kosztował Barcelonę utratę kolejnych punktów.